ניקוי קרמיקה – המידע המלא.

ניקוי קרמיקה עם מטלית

בין סוגי האריחים השונים הקיימים בשוק, אריחי קרמיקה הם הקלים ביותר לניקוי. אם תדעו לטפל היטב בכל סוג של קרמיקה לאמבטיה או לרצפה ונוכל ליהנות ממנה שנים. ראשית לפני כל דבר, מומלץ לרכוש אריחי אמבטיה מאיכות טובה, היות ואריחים איכותיים, גם מחזיקים מעמד הרבה זמן וכן ניקוי קרמיקה מאריחים איכותיים, יהיה קל יותר. יש לוודא כי כושר הספיגה של האריחים הוא גבוה. אריחי קרמיקה המיועדים לחיפוי חדר האמבט או המטבח, אינם מתלכלכים בקלות, אך יש לבצע בהם ניקוי ותחזוקה שוטפת, אחת לשבוע.

את פעולת ניקוי קרמיקה בחדר האמבט, יש לבצע באמצעות מטלית רטובה וחומרי ניקיון עדינים. יש לשטוף את אריחי הקרמיקה בעזרת מים וחומץ ואם בכל זאת, החלטתם לנקות את אריחי הקרמיקה עם חומרי ניקוי תעשייתיים, יש למצוא חומרי ניקוי שיתאימו לאריחי הקרמיקה הספציפיים שלכם, היות וקיימים סוגים רבים של קרמיקה ויש לעיין על הבקבוק שבו נמצא חומר הניקוי. עוד בנושא ניקוי אמבטיה.

קרמיקה, אסלה, חדר אמבטיה

ניקוי קרמיקה – שימוש בחומרים מסירי אבנית לניקוי האבנית מהקרמיקה

בגלל בעיית המים הקשה בישראל, אנו עדים להופעת כתמים לבנים על הקרמיקה. במקרים אלה, יש לבצע ניקוי קרמיקה באמצעות חומרי ניקוי מסירי אבנית מחברות מוכרות. לאחר שתרססו עם חומר הניקוי על אריחי הקרמיקה, יש לשפשף באמצעות סקוטש עדין את האריחים, לשטוף עם מים ונגב עם מטלית יבשה. גם שמירה נכונה על אריחי הקרמיקה, תגרום לכם לעבוד פחות קשה. למשל, לא מומלץ לגרור רהיטים כבדים על אריחי הקרמיקה, מה שיגרום לסימנים שיקשו על הניקוי ואף לפגום בהם. עוד בנושא ניקוי אבנית.

אם ראיתם כתמי חלודה על אריחי הקרמיקה, יש להסירם באמצעות לימון או באמצעות סודה לשתייה כשהיא מהולה עם מים. יש ליצור מן משחה באמצעות הסודה והמים ולשפשף את הכתמים. במידה ונשפך לכם איזה שהוא נוזל על רצפת הקרמיקה, יש לבצע מיד ניקוי קרמיקה, על מנת שהחומר לא ייספג באריחים ויהיה קשה להסירו. עוד בנושא ניקוי חלודה.

לעבוד בזהירות או להימנע מחומצות תעשייתיות לניקוי מאסיבי של אריחי הקרמיקה

יש לציין, כי ניקוי אריחי הקרמיקה, באמצעות חומרי ניקוי כימיים שמבצעים ניקוי עמוק ומאסיבי יותר, עשויים לסכן את אריחי הקרמיקה ולפגום בהם. חומצה היא חומר שעשוי להשחית משטחים כגון קרמיקה. שכבת ההגנה של האריחים, עשויה להישחק כאשר משתמשים לניקוי האריחים עם חומצת מלח או חומצות אחרות שהן חזקות. גם האדים של החומצה, עשויים לגרום נזק למקלחון, לברזים ולמוצרי פרזול אחרים הנמצאים באזור, כגון הידיות של ארונות האמבט או ארונות המטבח, במידה ואתם מעוניינים לנקות את אריחי הקרמיקה באזור זה.

גם הרובה של האריחים, עשויה להיהרס כאשר עושים שימוש עם חומצה. יש לציין, כי בין החומצות השונות המשמשות עבור ניקוי קרמיקה אקונומיקה נחשבת גם כחומצה ולכן, יש להימנע משימוש רב בחומר ניקוי זה. הקרמיקה נוטה לספוק את חומרי הניקוי החומציים ולהיהרס. יש לשאול בחנות לחומרי בניין וכן, להיעזר בחברות ניקיון וותיקות, לגבי ניקוי נכון של אריחי הקרמיקה, כך שתוכלו ליהנות מהם ולא להוציא סכומי כסף אדירים להחלפתם. אם כבר עושים שימוש בחומצה בשל כתמים עקשניים או חוסר ברירה, יש למהול מעט חומצה עם מים, כך שהחומצה לא תהיה חזקה מדי ותפגום באריחים.

פוליש לרצפת קרמיקה עשה זאת בעצמך

לעיתים, אחרי שנים של שימוש ברצפת הקרמיקה, נוצרת שכבת אבק או שכבת כתמים על הרצפה, את אלו יהיה ניתן להסיר באמצעות פוליש לרצפה. בקצרה: פוליש לרצפת קרמיקה הוא מהקלים בענף הפוליש. ניקוי רצפת קרמיקה מתבצע באמצעות שלב אחד של קרצוף שכבת האבק והכתמים וזה נעשה עם מכונת פוליש עם חומרי ניקוי לרצפת קרמיקה. במידה ותרצו לעשות פוליש לרצפה בעצמכם אך אין ברשותכם מכונת פוליש, תוכלו לעשות זאת באמצעות רכישת חומר ניקוי לרצפה המסיר את שכבת האבק והכתמים בלי לפגוע ברצפת הקרמיקה ובאמצעות מטאטא תוכלו לקרצף את הרצפה היטב.

בגלל שניקוי קרמיקה הוא תהליך פשוט, לא תצטרכו לבצע פעולות נוספות כמו שיש למשל ברצפות אבן, שיש וכדומה (מצריכות פוליש קריסטלי או פוליש הברקה). לפני שתבצעו פוליש לרצפת קרמיקה בעצמכם, בדקו היטב את סוג חומרי הניקוי איתם תעבדו, בררו אצל מכרים, משפחה, בעלי מקצוע או סתם אנשים שכבר עשו זאת בעצמם, חומר לניקוי קרמיקה טוב או הפקטור העיקרי. עוד בנושא פוליש לרצפת קרמיקה.

פוליש לסלון מקצועי

פוליש לרצפת קרמיקה עם WeClean

אחד משירותי הניקיון המרכזיים שלנו הוא פוליש לרצפה. אנו מבצעים פוליש לכל סוגי הרצפות באמצעות ציוד מתקדם. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, אנו לא מתפשרים על איכות ואנו עושים שימוש רק באמצעות חומרי ניקוי איכותיים וטובים טרק עם חומרי ניקיון המתאימים לסוג הרצפה בביתכם. לפני שתזמינו פוליש אצל WeClean, תוכלו לקבל הסבר מלא מנציג החברה הכולל פירוט התהליך, הסבר מקצועי ומחירים.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

חברת ניקיון - WeClean ניקיון ללא פשרות.
צרו קשר
אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים
ניקיון בלחץ מים תוצאות מטורפות!
נגן וידאו
ניקוי שטיחים עם תוצאות מדהימות!
נגן וידאו
ניקוי ספות 100% ניקוי ואחריות מלאה!
נגן וידאו
אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Call Now Button
מעבר לההודעה
1
שלום וברכה!
אני אביעד הבעלים של WE-CLEAN.
אני כאן כדי לספק לכם שירותי ניקוי ברמה הגבוהה ביותר..!