פוליש לרצפת אבן

רצפת אבן הינה סוג של ריצוף טבעי, אשר נחצב בסלע ולכן הוא נקרא אבן טבעית. ישנם סוגים של ריצוף טבעי כגון: אבן חברון, אבן מצפה, אבן קרמה, אבן מסוג חלילה ועוד. אבן טבעית היא אמנם יפה עבור ריצוף לבית, אך הבעיה היחידה שלה הינה הטיפול הנדרש בה. בכל מספר שנים, יש לבצע טיפול כגון פוליש לרצפת אבן וסילר. לרוב, מדובר בכל 2-3 שנים, אך הכול תלוי בשחיקה של הרצפות. לרוב, עם השנים והבלאי, נוצרים בריצוף האבן סדקים וחורים והרוב זה בגלל מים. הפוליש יבוצע לאחר שהאבן תנוקה משומנים ולכלוך ולאחר מכן, יש לייבש היטב את האבן. שכבת ההגנה, נועדה למניעת שריטות וסימני שחיקה באבן.

יש לציין כי לכל סוג אבן, יהיה פוליש לרצפת אבן שהוא שונה. ניתן למצוא שלושה סוגים של פוליש: פוליש ווקס, אשר מתאים לכל סוגי הרצפות חוץ מרצפות מסוג גרניט פורצלן וקרמיקה ואינו שורד לזמן רב. פוליש קריסטל, מתאים לכל סוגי הרצפות חוץ מריצוף קרמיקה וגרניט פורצלן. שימוש בחומרי פוליש איכותיים, יקנו מראה מבריק. פוליש אקרילי למשל, יהיה עמיד בפני חומרים חריפים ואלכוהול וימנע החלקה וסימני עקבות על הריצוף. החומר עצמו, אוטם ומגן בפני הולכת חשמל ומתאים למשטחים ציבוריים, הוא יתאים לרצפות בטון ולכל סוגי הריצוף, למעט קרמיקה וגרניט פורצלן.

ניקוי רצפה - פוליש

פוליש לרצפת אבן – מט או מבריק

פוליש, הינה למעשה מילה אנגלית שפירושה – קרצוף/הברקה. על הרצפה נאספים כל מיני סוגים של לכלוך והאבן נוטה לספוג אותם. האבן למעשה, משמשת אותנו לבנייה כגון: מטבח, שיש, אריחים אשר מקשטים את חדר האמבטיה ועשויים מאבן. ככל שהשנים עוברות, האבן מאבדת מהברק שלה והיא תיסדק או תישחק. על מנת להחזיר לאבן את מראה המקורי, יש לבצע ליטוש אבן לאחר שבוצע בריצוף ניקוי יסודי.

הליטוש של רצפת האבן, ייעשה באמצעות שימוש בציוד משוכלל, כגון: יישור משטח האבן ע”י דסקיות יהלום, כאשר מטרת הליטוש, הינה משטח אחיד, אך שלא יהיו שאריות דבק או חיבורים של מרצפות האבן. כאשר מבצעים ליטוש באבן, זוהי פעולה די מורכבת ויש לפתוח חריצים ברצפות, ניקוי יסודי של הריצוף, סתימת חריצים באמצעות דבק שיש מיוחד, ליטוש ביהלום על מנת ליישר את השטח וניקוי משריטות. בסוף התהליך, יבוצע פוליש לרצפת אבן במראה מט, מט משי או ברק במראה רטוב.

אחת הפעולות שיש לבצע, הינו ציפוי של סילר לרצפות האבן, אך מי שמעוניין לבצע פוליש לרצפת אבן יוכל בנוסף לשכבת הסילר, יוכל לבצע פוליש קריסטלי. יש לציין כי ריצוף שיש הוא יפהפה, אך יש לטפל בו נכון ולתחזק אותו, היות וכתמים נוטים לחדור באבן במידה והיא לא מצופה בסילר האוטם אותה מפני כתמים ופוליש שיעניק מראה מיוחד ויוקרתי לריצוף. יש לדעת בנוסף, כי חומרי ניקוי שאינם מתאימים לרצפת האבן, עשויים לגרום לה נזק ויש לדעת, באילו חמרי ניקוי ייעודיים, יש לשטוף את רצפת האבן על פי סוגה.

פוליש לרצפת אבן - WeClean

הימנעות מכתמים בריצוף מאבן

אפשר להימנע ולהפחית את הסיכויים להיווצרותם של כתמים על רצפת האבן תוך הקפדה על איטום נכון עם חומרים ייעודיים אחת לשנתיים לפחות. יש להישמר מחומצות למיניהן כגון חומצת לימון שעשויה להשאיר כתם שיהיה קשה להסיר. כאשר אתם רוכשים ומתקינים ריצוף מאבן, דאגו כי תקבלו הוראות תחזוקה אשר יתאימו לסוג האבן וכן, בררו בכל כמה זמן יש לבצע פוליש לרצפת אבן, כך שתוכלו לשמר את הרצפות שלכם לזמן רב. יש לפנות לחברה המתמחה בכל סוגי הפוליש ושימור רצפת האבן, על מנת שתבחרו חברה וותיקה ואמינה, כזאת שתגיע בכל תקופה מסוימת, כאשר יש לבצע טיפולים מונעים ושימור רצפת האבן.

אחת מהחברות המוכרות אשר מתמחה בפוליש של כל סוגי הרצפות, הינה חברת ניקיון WeClean, אשר עוסקת שנים בניקיון ופוליש. לחברה צוות מיומן המגיע להרבה אזורים ברחבי הארץ, עם מכשור משוכלל וחומרי ניקוי ופוליש איכותיים המיובאים מארה”ב. החברה מנקה בנוסף מוסדות, משרדים, בתים פרטיים ודירות וכן מבצעת ניקוי חלונות בגובה באמצעות רישיון מיוחד וכן, מבצעת ניקוי שטיחים מכל הסוגים, ניקוי ספות מבד, עור פייבר, אימפלה ועוד. החברה מעניקה אחריות על כל העבודות וכן, עומדת בזמנים שנקבעו. השירות הינו אדיב ומקצועי.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

חברת ניקיון - WeClean ניקיון ללא פשרות.
צרו קשר
אנשים אהבו גם את המאמרים הבאים
ניקיון בלחץ מים תוצאות מטורפות!
נגן וידאו
ניקוי שטיחים עם תוצאות מדהימות!
נגן וידאו
ניקוי ספות 100% ניקוי ואחריות מלאה!
נגן וידאו
אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Call Now Button
מעבר לההודעה
1
שלום וברכה!
אני אביעד הבעלים של WE-CLEAN.
אני כאן כדי לספק לכם שירותי ניקוי ברמה הגבוהה ביותר..!