ניקוי ספות עור

אמ;לק – במאמר הבא אנו מביאים 3 שיטות לניקוי ספות עור.

 1. ניקוי ספות עור בשיטת עשה זאת בעצמך ובאמצעות תכשירי ניקוי הנמצאים בכל בית.
 2. ניקוי ספות עור עשה זאת בעצמך באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים לעור (ניתן לרכוש דרך הקישור בהמשך המאמר).
 3. ניקוי ספות עור מקצועי ע”י בעלי מקצועי אומנים, מומחים ומקצועיים בטיפול נכון בעור.

אם החלטתם לנקות את הספות העור בעצמכם? כדאי שתדעו את הטיפים הבאים:

לא את כל סוגי ספות העור ניתן לנקות. לכן, כדאי לבדוק האם הספה שלכם נוחה לניקוי.
ספות מעור טבעי, ספות מעור מעונן, ספות דמוי עור חלקות וצבועות, ספות עור שלאחר זמן מראהו נהפך למעין בד ועוד לא מעט סוגים אינם ניתנים לניקוי.
ספות עור נאפה או דמוי עור מחוספסות ושאינם צבועות כן ניתנים לניקוי.

הדרכים לבדיקת סוג העור האם ניתן לניקוי:
יש לא מעט דרכים לבדוק זאת, אך הדרך הפשוטה לבדוק זאת, היא לוודא שהעור אינו סופג. אם העור סופג אל תנסו לנקות בשום דרך! במידה ותנסו, אתם עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לספה. הבדיקה: יש לקחת כוס מים ולהרטיב עם היד במקום נסתר ולהמתין כדקה ולנקות עם מטלית לבנה. אם ראיתם שהעור התקלף, ירד הצבע, או שהמקום הרטוב השחיר מעט, או שהמים נספגו פנימה בספה. אזי הוכחה לכך שהספה שלכם אינה ניתנת לניקוי.

אם הספה שלכם כן ראויה לניקוי כמו עור נאפה או דמוי עור מחוספס ואינו צבוע וכן במקרים בהם העור אינו סופג – תוכלו לנקות באמצעות תכשירי ניקוי ביתיים:

במידה וישנם כתמי שומן, אבק או כתמי על בסיס חלבון (כמו קיא, שתן, צואה וכו’), תוכלו לנקותם באמצעות חלב. יש לשפוך מעט מהחלב על הריפוד, להבריש היטב באמצעות ספוגית ניקוי ולנגב עם מטלית יבשה. 

דרך נוספת לניקוי ספות עור היא באמצעות נוזל לניקוי כלים או ספריי לניקוי חלונות. יש להרטיב מעט מהחומר, לשפשף מעט או להבריש (במקרים של כתמים עקשניים) ולייבש מיד.

במידה וישנם כתמים קשים יותר כמו כתמי דיו, צבע ודם, תוכלו לנקותם באמצעות אלכוהול 70%. יש לשפוך מעט מהאלכוהול על מטלית לחה, להרטיב נקודתית את הכתם עד להסרתו. יש לציין, כי במקרים בהם הכתם “שוכב” תקופה ממושכת, לא ניתן להסיר כתמים אלו מספות עור. לכן, הקפידו לנקות כל כתם מיד עם היווצרו.

ניקוי ספות עור באמצעות חומרי ניקוי לעור

ניקוי ספות עור לבד

במידה ובחרתם לנקות את הספה באמצעות חומרי ניקוי לעור, תוכלו לרכוש דרך האתר חומר לניקוי ספות עור.

מגבונים לעור – לתחזוקה שוטפת של העור בחיי היומיום הכוללת הברקה עדינה. שימוש: יש לעסות את הספות בתנועות מעגליות רחבות על כל ריפוד העור.

מתז לניקוי ספות עור – להסרת כתמים, שומן, אבק ולכלוך עקשן מספות עור. שימוש: יש להתיז מהחומר על הכתם או על המושב ולשפשף מעט באמצעות ספוגית ניקוי רכה ביותר.

ערכה לניקוי ותחזוקת ספות עור – הערכה מכילה אבקה הנמסה במים לניקוי והסרת כתמים, 2 ספוגיות ניקוי לעו ושמן מרכך לעור לשמירה על שכבת העור לאורך תקופה ארוכה. אופן השימוש:

 1. יש לקחת כפית מאבקת הפלא ולהמיס את האבקה במים חמימים לתוך קערה ולהוסיף לקערה שתי כוסות מים (עדיף פושרים).
 2. לקחת אחד משני הספוגים ולטבול את הספוג במים והחומר ולעסות בתנועות מעגליות ורחבות על כל המושב. (טיפ קטן- מומלץ להתחיל ממשענת הראש ולרדת לכיוון מטה עד למושב)
 3. יש לנגב את החומר והמים באמצעות מטלית יבשה וכן הלאה בזה הדרך על כל הספה.
 4. לאחר שניקתם את כל הספה וניגבתם את החומר והמים חזרה. מומלץ למרוח את המשחה על הספה (לא לפני שהספה יבשה).

מחפשים בעל מקצוע לטיפול בספות עור?

ניקוי ספות עור מקצועי WeClean

כשניגשים לבדוק מה הטיפול הכי טוב לספות עור ולספות בכלל בהקשר הזה, צריך לדעת שישנם הבדלים מהותיים בכל ספה ברמת הפרמטרים שצריכים להילקח בחשבון בכל הנוגע לבעל מקצוע שניגש לעבודה שכזו.

לדוגמה, ניקוי ספות עור וספות בד הוא דבר שונה מהותית מבחינת טכניקת הניקוי, העבודה הנדרשת וגם מבחינת החומרים בהם משתמשים במהלך העבודה. בניקוי ספות בד אנחנו עובדים בשיטת הזרקה – יניקה, שיטה בשימוש בחברות הגדולות ביותר בארצות הברית, שמגזינים בתחום מציינים אותה כשיטה הטובה ביותר לניקוי ספות מסוג זה. לקריאה על ניקוי ספות בד לחצו כאן.

כיצד מתבצעת מלאכת ניקוי ספות עור?

לאחר שקיבלתם הצעת מחיר לניקוי ספות עור בביתכם, אנו מתחילים בתהליך הניקוי, עם חומרים מותאמים לספה שלכם, לטיב הריפוד ולמצב הכתמים. אנו משתמשים בציוד מקצועי עם שואב אבק תעשייתי רב עוצמה ושימת לב לפרטים, על מנת להשאיר את הספה שלכם כמו שהיא, רק יותר נקייה.

נוסף על כך אתם מקבלים מאתנו אחריות על העבודה, כלומר: במידה ויש איזושהי בעיה עם כתם עקשן למשל לאחר הניקוי בטווח זמן סביר – אנו נגיע ונפתור את הבעיה.

בתחילת העבודה אנו מזריקים לספה חומר מתאים וממתינים כשעה קלה כדי שהחומר ינקה את הלכלוך ויציף אותו. לאחר מכן אנו שואבים באופן ידני את הלכלוך שהצטבר.
חשוב לציין כאן שספה המרופדת עור טבעי (לא מעובד) לא ניתן לנקות. עור מעובד, על כל סוגיו, ניתן לניקוי בהחלט וזה אחד השירותים שאנחנו מספקים. רוב הספות בעלות ריפוד העונה על ההגדרה “ריפוד דמוי עור” ניתנות לניקוי. מעבר לכך, בסיום הטיפול ניתן להוסיף שמן מיוחד לברק של ספת העור שלכם.

אצל WeClean תקבלו:

אחריות

אחריות על ניקוי ספות עור מושלם עד שכל הכתמים ייעלמו.

מקצועיות

אנו עובדים עם ציוד מתקדם וחומרי ניקיון איכותיים.

זמינות

אנו נוכל להגיע אליכם במועד המוקדם ביותר לביצוע העבודה.

הדגמה חינם

אנו נבצע עבורכם הדגמה חינם! לפני תחילת העבודה.

הסרת כתמים

אנו מצליחים להסיר כתמים (גם הקשים ביותר) באופן מקצועי.

טיפול באבק

אנו מסירים אבק וקרדית האבק השוכבים עמוק בסיבי הריפוד.

נטרול ריחות

אנו נבטיח לכם הסרת ונטרול ריחות רעים באופן מלא.

שמירה על מרקם הספה

אנו מבצעים עבודה יסודית ואחראית תוך שמירה על מרקם הספה.

ניקוי ספות עור מחיר

הצרכן הישראלי פיקח וכמובן עורך השוואת מחירים בין החברות השונות לפני שהוא בכלל מזמין בעל מקצוע. מחירון ניקוי ספות עור של חברת WeClean מופיע באתר ואלה המחירים להתרשמות הכללית:

 • ניקוי ספה בעלת 2 מושבים – 250 ₪.
 • ניקוי ספת 3 מושבים – 290 ₪.
 • ניקוי ספה 4 מושבים או 2+2, 350 ₪.
 • מבצע!! ניקוי ספה פינתית 5 מושבים או 3+2, רק ב-390 ש”ח.
 • עלות של מושב נוסף – 70 ₪.

מה כולל ניקוי ספות בחברתנו?

חברת WeClean, מחזיקה בכוח אדם מקצועי בלבד שיש לו ניסיון והכשרה של שנים. הניסיון שלנו הוא לא מתוך ניסוי וטעייה, כי אם רק ע”י בעלי מקצוע מנוסים בניקוי כל סוגי הספות והריפודים. אנו מעניקים הוראות תחזוקה לאחר שאנו מבצעים ניקוי ספות מקצועי ומעמיק וממליצים ללקוחותינו לבצע ניקוי יסודי בספות אחת לשנתיים וכן נותנים ללקוחות שלנו הוראות תחזוקה קבועים לשמירה על מערכת הישיבה עד לניקוי היסודי הבא.

השיטה הטובה ביותר להשיג תוצאות מיטביות הינה שיטת הזרקה-יניקה. בשיטה זו מזריקים חומרים מיוחדים לתוך הספה כך שמאלצים את הלכלוך לעלות למעלה, לאחר מכן ממשיכים ומזריקים מים עם חומר מיוחד המותאם גם הוא לריפוד שלכם ובשלב האחרון שואבים את הלכלוך, האבק, הזיעה, הרטיבות הקרדית וכל האורחים הבלתי קרואים מהריהוט שלכם.

חשוב לנו שתדעו כי על התהליך כולו להיות מותאם לסוג הבד או העור, סוג הכתמים ורצון הלקוח בנוגע לתוצאות הסופיות. אנו נאבחן את סוג הריפוד, עומק הכתמים וגילם, מרקם הריפוד שלכם ונתאים עבודה הכוללת שימוש בחומרים אופטימליים ביותר לניקוי על מנת שתוכלו ליהנות ממנו לטווח ארוך, כמו שצריך להיות ניקוי ספות ובהתאם למוניטין שצברנו בקרב לקוחותינו במהלך השנים. לשיחת ייעוץ עם נציג חברת ניקיון WeClean ולהצעת מחיר דברו אתנו ונשמח לעזור: 1700-500-318

טיפים לתחזוקת ספות עור באופן שוטף

מצאתם כתם? נקו מיד אך קודם לכן בדקו את סוג העור. כאמור, ישנם סוגים רבים של ריפודים ממשפחת העור וכאלה שדומים לו במרקם, אך התגובות הכימיות למים הן שונות מריפוד אחד למשנהו.
קראו לנו כדי שנאבחן את סוג הכתם, עומקו, גיל הספה וסוג הריפוד וכדי שנוכל להתאים את הטיפול האופטימלי והיעיל ביותר לריפוד שלכם, גם מבחינת חומרי ניקוי. או עשו כמומלץ למעלה.
אל תמקמו ספת עור במקום בו יש שמש ישירה. הדבר עלול, עם הזמן, להזיק לצבע הספה המקורי ולשנותו וכן לגרום להתקשות והיסדקות משטח הריפוד.
הספה התלכלכה כתוצאה מכתמי שמן או צבע? אל תחכו עם ניקוי ספות עור מקצועיי הרבה זמן.
כדי לשמור על הספה נקייה מהצטברות אבק – מומלץ להעביר בכל יום לפני צאתכם לעבודה (אם קשה לכם, אז שלושה פעמים בשבוע) מטלית לחה על הספה ובכך תמנעו הצטברות אבק מיותרת.

אנו גם מתקנים ספות עור

תיקון ספות עור

אם הספות עור בביתכם דורשות מלבד הניקיון גם תיקון כגון: מילוי ספוג בעור, או צביעת עורות, אנו נוכל לספק לכם שירות זה ע”י צוותים אומנתיים המומחים בחידוש ספות עור ותיקונם. לנו ניסיון רחב ועשיר בתיקון כל סוגי העורות, ואנו משתמשים בחומרי גלם הטובים בעולם. בנוסף, אנו ניתן לכם אחריות מלאה על העבודה, כדי שתוכלו להיות בטוחים שקיבלתם את הטוב ביותר. כדי לקרוא עוד על סוג שירות זה, וכדי לקבל פרטים מלאים כיצד זה קורה, בקרו במאמר המלא תיקון ספות עור.