התקשרו אלינו

1700-500-318

זקוקים לתמיכה?

weclean333@gmail.com

תוצאות מיידיות

אחריות מובטחת

ניקוי ספות עור עם סמרטוט

אמ;לק – במאמר הבא אנו מביאים 3 שיטות לניקוי ספות עור.

 1. ניקוי ספות עור בשיטת עשה זאת בעצמך ובאמצעות תכשירי ניקוי הנמצאים בכל בית.
 2. ניקוי ספות עור עשה זאת בעצמך באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים לעור (ניתן לרכוש דרך הקישור בהמשך המאמר).
 3. ניקוי ספות עור מקצועי ע”י בעלי מקצועי אומנים, מומחים ומקצועיים בטיפול נכון בעור.

יש ברשותכם סלון עם ספות עור? זה המקום בשבילכם.

כשניגשים לבדוק מה הטיפול הכי טוב לספות עור ולספות בכלל בהקשר הזה, צריך לדעת שישנם הבדלים מהותיים בכל ספה ברמת הפרמטרים שצריכים להילקח בחשבון בכל הנוגע לבעל מקצוע שניגש לעבודה שכזו.

לדוגמה, ניקוי ספות עור וספות בד הוא דבר שונה מהותית מבחינת טכניקת הניקוי, העבודה הנדרשת וגם מבחינת החומרים בהם משתמשים במהלך העבודה. בניקוי ספות בד אנחנו עובדים בשיטת הזרקה-יניקה, שיטה בשימוש בחברות הגדולות ביותר בארצות הברית, שמגזינים בתחום מציינים אותה כשיטה הטובה ביותר לניקוי ספות מסוג זה. לקריאה על ניקוי ספות בד לחצו כאן.

חתול וספת עור

כיצד מתבצעת מלאכת ניקוי ספות עור?

בתחילת העבודה אנו מזריקים לספה חומר מתאים וממתינים כשעה קלה כדי שהחומר ינקה את הלכלוך ויציף אותו. לאחר מכן אנו שואבים באופן ידני את הלכלוך שהצטבר.
חשוב לציין כאן שספה המרופדת עור טבעי (לא מעובד) לא ניתן לנקות. עור מעובד, על כל סוגיו, ניתן לניקוי בהחלט וזה אחד השירותים שאנחנו מספקים. רוב הספות בעלות ריפוד העונה על ההגדרה “ריפוד דמוי עור” ניתנות לניקוי. מעבר לכך, בסיום הטיפול ניתן להוסיף שמן מיוחד לברק של ספת העור שלכם.

ישנם כמה דברים שאנחנו ממליצים בחום לא לעשות אם יש לכם ספת עור:

 1. מצאתם כתם? אל תנסו לנקות לבד. כאמור, ישנם סוגים רבים של ריפודים ממשפחת העור וכאלה שדומים לו במרקם, אך התגובות הכימיות למים הן שונות מריפוד אחד למשנהו.
  קראו לנו כדי שנאבחן את סוג הכתם, עומקו, גיל הספה וסוג הריפוד וכדי שנוכל להתאים את הטיפול האופטימלי והיעיל ביותר לריפוד שלכם, גם מבחינת חומרי ניקוי.
 2. אל תמקמו ספת עור במקום בו יש שמש ישירה. הדבר עלול, עם הזמן, להזיק לצבע הספה המקורי ולשנותו וכן לגרום להתקשות והיסדקות משטח הריפוד.
 3. הספה התלכלכה כתוצאה מכתמי שמן או צבע? אל תחכו עם הניקוי המקצועי הרבה זמן.
  ככל שהכתם טרי יותר, כך ניתן לנקות אותו ביסודיות רבה יותר. במקרים רבים, אם קראתם לניקוי ספות עור בזמן – הכתם יימחה ולא יישאר לו זכר על ספת העור שלכם.

אז מה אתם מקבלים מאתנו במהלך העבודה ולאחריה?

לאחר שקיבלתם הצעת המחיר לניקוי ספות עור בביתכם, אנו מתחילים בתהליך הניקוי, עם חומרים מותאמים לספה שלכם, לטיב הריפוד ולמצב הכתמים. אנו משתמשים בציוד מקצועי עם שואב אבק תעשייתי רב עוצמה ושימת לב לפרטים, על מנת להשאיר את הספה שלכם כמו שהיא, רק יותר נקייה.

נוסף על כך אתם מקבלים מאתנו אחריות על העבודה, כלומר: במידה ויש איזושהי בעיה עם כתם עקשן למשל לאחר הניקוי בטווח זמן סביר – אנו נגיע ונפתור את הבעיה.

ספות עור חומות

אם החלטתם לנקות את הספות העור בעצמכם? כדאי שתדעו את הטיפים הבאים.

 • לא את כל סוגי ספות העור ניתן לנקות. לכן, כדאי לבדוק האם הספה שלכם נוחה לניקוי.
 • ספות מעור טבעי, ספות מעור מעונן, ספות דמוי עור חלקות וצבועות, ספות עור שלאחר זמן מראהו נהפך למעין בד ועוד לא מעט סוגים אינם ניתנים לניקוי.
 • ספות עור נאפה או דמוי עור מחוספסות ושאינם צבועות כן ניתנים לניקוי.

תדעו להבדיל מתי לבצע ניקוי ספות עור ומתי לא לנקות ספות עור

יש לא מעט דרכים לבדוק זאת. דרך אחת ופשוטה: לבדוק שהעור לא סופג. אם העור סופג אל תנסו לנקות! אתם עלולים לעשות נזק בלתי הפיך לספה. הבדיקה: יש לקחת כוס מים ולהרטיב עם היד במקום נסתר ולהמתין כדקה ולנקות עם מטלית לבנה. אם ראיתם שהעור התקלף, ירד הצבע, או שהמקום הרטוב השחיר מעט, או שהמים נספגו פנימה בספה. אזי הוכחה לכך שהספה שלכם אינה ניתנת לניקוי.

אם הספה שלכם כן ראויה לניקוי כמו עור נאפה או דמוי עור מחוספס ואינו צבוע-

תוכלו לנקותו באמצעות חומר לניקוי ספות עור.

באתר ניתן לרכוש מספר סוגי חומרי ניקוי לספות עור כמו: מגבונים לעור, מתז לניקוי ספות עור או ערכה לניקוי ספות עור. הערכה מכילה: אבקה מיוחדת לניקוי ספות עור שמסירה שומן הגוף, הצטברות אבק וכתמים שנוצרו עם הזמן. וכן בתוך הערכה תמצאו שני ספוגים מיוחדים לניקוי עור. בנוסף, תמצאו בערכה משחה מיוחדת למניעת כתמים עתידיים ולשמירה על מרקם העור.

ניקוי ספות עור מקצועי WeClean

איך מנקים באמצעות הערכה?

לאחר שקיבלתם את הערכה, תוכלו לנקות את הספה וממש לחדשה ע”י הפעולות הבאות.
ראשית, מומלץ לפזר מטליות או מגבות קטנות בין החריצים של המושב. כדי למנוע מהמים להיכנס לתוך הספוג של הספה.

 • שלב א’: יש לקחת כפית מאבקת הפלא ולהמיס את האבקה במים חמימים לתוך קערה ולהוסיף לקערה שתי כוסות מים (עדיף פושרים).
 • שלב ב’: לקחת אחד משני הספוגים ולטבול את הספוג במים והחומר ולעסות בתנועות מעגליות ורחבות על כל המושב. (טיפ קטן- מומלץ להתחיל ממשענת הראש ולרדת לכיוון מטה עד למושב)
 • שלב ג’: לאחר שהרטבתם את כל הריפוד ספת העור, יש לחזור על הפעולה 2-3 פעמים. וזאת בכדי לוודא שכל השחור המצטבר יורד לגמרי.
 • שלב ד’: יש לנגב את החומר והמים באמצעות מטלית יבשה וכן הלאה בזה הדרך על כל הספה.
 • שלב אחרון: לאחר שניקתם את כל הספה וניגבתם את החומר והמים חזרה. מומלץ למרוח את המשחה על הספה (לא לפני שהספה יבשה).

איך מורחים את השמן לשימור ספות עור?

יש לקחת מטלית יבשה ולמלא מעט מהמשחה במטלית. ולמרוח על הספה בתנועות מעגליות רחבות ולהמתין כיממה לספיגה של המשחה.

את המשחה מומלץ למרוח אחת לחצי שנה, בכך תשמרו על הספה שלכם יפה ונקייה והכי חשוב כחדשה.

שימוש במגבונים לעור או במתז לעור הוא יותר פשוט:

יש לרסס מעט מחומר הניקוי על ריפוד העור, להבריש מעט עם ספוגית רכה או מברשת ניקוי בעלת שערות רכות ולנגב עם מטלית. וניקוי עם מגבונים לעור הוא ע”י עיסוי הריפוד מעור עדין ופשוט (מתאים יותר לשימור העור מאשר להסרת כתמים מעור).

ניקוי ספת עור

איך לתחזק את הספה באופן שוטף לאחר ניקוי ספות עור?

כדי לשמור על הספה נקייה מהצטברות אבק – מומלץ להעביר בכל יום (אם קשה לכם, אז פעמיים בשבוע) לפני צאתכם לעבודה מטלית לחה על הספה ובכך תמנעו הצטברות אבק מיותרת.
במקרים של כתמים על הספה –

יתרונותיהם של ספות עור, שהם קלים לניקוי בכתמים טריים. ולכן, אם ראיתם כתם טרי על הספה, פשוט תיקחו מטלית יבשה עם מעט חומר לספות עור ותנקו לפני שהכתם יהפך לקבע בספה.

בכל המקרים אתם מקבלים את האחריות שלנו על כל מקרה שלא יבוא, פשוט כי אנחנו בטוחים בעבודה שלנו ורוצים שתהיו רגועים כמונו.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך:

סרטון המחשה לניקוי ספות עור מבית היוצר של חברתנו.

 

 
נגישות