fbpx

ניקוי דלתות הרכב – טיפים להברקה וניקיון

ניקוי דלתות הרכב

כל אחד מאתנו חושב שהוא שוטף נכון את הרכב, מסתבר כי שטיפת רכב עשויה להיות מורכבת יותר ובמיוחד ניקוי דלתות רכב. יש להיזהר מחומרי ניקוי שאינם מיועדים במיוחד לשטיפת הרכב, כמו סבון כלים, שמפו, נוזל לרצפה, כל אלה פוגמים בצבע של דלתות הרכב ובכל השלדה. בגלל שמדובר בחומרי ניקוי עם חומציות, זו בעיה לעשות בהם שימוש, היות והזול יעלה בסופו של דבר ביוקר. גם כאשר מדובר על כתמים, יש להיזהר ולקחת בחשבון שכל כתם הנמצא על הפח החיצוני של הרכב, דורש טיפול עדין ולא אגרסיבי, כמו למשל לשלשת יונים שהוא חומר ם חומצה וידוע, כי אם לא מסירים נכון ומיד את הלשלשת, הצבע פשוט יתקלף מהרכב.

ראשית, יש להצטייד בשני דליי מים כאשר נהיה מעוניינים לבצע שטיפה חיצונית לרכב ולהתעכב על ניקוי דלתות הרכב. כלי עבודה טוב לשטיפת הרכב הינו הספוג. בדלי אחד יש לשפוך סבון מיוחד לשטיפת הרכב ובדלי השני יש להשאיר מים נקיים. מטלית מסוג מייקרופייבר מאוד מומלצת לשטיפת הרכב. אם מדובר ברכב גדול, כדאי להשתמש עם מטאטא כאשר אתם טובלים בסון לשטיפת רכב, כאשר סיבי המטאטא הם עדינים ולא קשים מה שלא ישרוט או יקלף את הצבע מהרכב.

חומרי ניקיון

נקו את הרכב בעצמכם ולא במנהרות שטיפת רכב

ההמלצה של מביני דבר בתחום הרכבים, הינה לשטוף את הרכב בעצמכם ולא באמצעות מכונות שטיפה כגון מנהרות לשטיפת רכבים. כאשר אתם דואגים בעצמכם לרכב ולא מפספסים אף פרט גם לא ניקוי דלתות הרכב הן בפנים והן בחוץ, דואגים כי העור המרפד את הדלתות והדשבורד לא ייסדק באמצעות חומרים ייעודיים לשמירה על הרכב, הוא יהיה נקי ומבריק יותר, כאשר הוא מנוקה באופן יסודי. אם יש לכלוך רב על דלתות הרכב ושאר חלקיו החיצוניים, תוכלו להכין נוזל ביתי מיוחד שינקה באופן יסודי את הדלתות החיצוניות של הרכב, אך לא יפגע בפח הרכב.

יש לערבב רבע כוס אבקת סודה לשתיה עם רבע כוס נוזל ניקוי למדיח כלים יחד עם 4 ליטר מים. התערובת תהיה נוזל ניקוי חזק. במידה ולא מדובר בכתמים קשים על דלתות הרכב, יש לדלל את התערובת עם מים ולשמור את שאר נוזל הניקוי עד לשטיפה הבאה של רכבכם. אם ריפודי הרכב שלכם מוכתמים כתוצאה מנוזלים שנשפכו או אבק מצטבר עם הזמן, אנו ממליצים לכם לעיין במאמר המלא המפרט איך מנקים ריפודים ברכב.

ניקוי דשבורד הרכב

טיפים להברקת הרכב – עשה זאת בעצמך

ישנם טיפים נוספים כגון הכנת חומרי ניקוי יעילים או חומרי הברקת הרכב שהם זולים ויעילים מאשר ווקס שגם עולה יקר. באמצעות מרכך שיער וספוג טבול עם מים, תוכלו ליהנות מראה נקי של הרכב, כאילו נרכש היום מהחברה. המרכך יפעל כשכבת הגנה וזאת לאחר שביצעתם ניקוי דלתות הרכב ושאר חלקיו באופן יסוד. טיפול זה יעיל במיוחד לתקופה בין חורף לאביב, כאר יורדים גשמים אחרונים ומשאירים שכבות אבק מעצבנות על הרכב.

כדאי תמיד, כי בתא הכפפות שלכם תהה תמיד חבילת מגבונים לחים, כאשר ניתן יהיה לנקות באמצעותם את חלקי הרכב שהתלכלכו, כאשר אתם נמצאים מחוץ לבית או בחניה והבחנתם בכתם שיש להסירו מיד כי הוא עשוי להרוס את שכבת הצבע ממנו.

מעוניינים בחברה מקצועית לניקוי כל פנים הרכב? חייגו אלינו או בקרו במחירון שירותי ניקוי ריפודים וספות והתרשמו ממגוון מבצעים והנחות.

זהירות בהורדת כתמים מדלתות הרכב ושאר חלקיו

כאשר אתם מטפלים בכתמים, בזמן ניקוי דלתות רהכב, יש לקחת בחשבון שכל כתם, מצריך טיפול על פי החומר שממנו הוא עשוי. אם יש בו הרבה או פחות חומציות ולכן, הטיפול שיש לבצע במקרים אלה, יהיה טיפול עדין ולא אגרסיבי. למשל הורדת כתם מדלתות הרכב שנוצר ע"י לשלשת יונים יהיה שונה מכתמי זפת או כל חומר חומצי אחר. אם ישנם חומרי ניקוי ייעודיים לרכב שלכם, רכשו אותם, היות והיום המחירים של חומרי הניקוי כגון שמפו לרכב, ספריי לשמירה על הסקאי ברכב, אינם יקרים וחבל לחסוך בעלויות, כאשר מחיריהם זולים יותר מאשר פעם.

השתמשו למטרת ניקוי דלתות הרכב עם מטלית עור צבי, כאשר אתם מייבשים איתה את הרכב בסוף השטיפה, אך לפני הייבוש עצמו, מומלץ לנקות גם את החלקים הפנימיים של הדלת והגומיות, כאשר באמצעות קיסם אוזניים תוכלו לעבור בין חריצי הגומי ולהוציא שאריות של חול ואבק או פירורים למיניהם. אם יש לכם כתמים על דלת הרכב, ישנה שיטה וספת לנקות אותם במידה ומדובר על חלקו החיצוני של הרכב (חלקים שאינם מרופדים כי אם רק פח הרכב) יש לערבב כוס אקונומיקה יחד עם ליטר אחד של מים, להרטיב ספוג עם החומר ולנגב בעדינות את המשטחים המלוכלכים על דלתות הרכב. יש להתעכב בחלק התחתון של הדלתות שלרוב אנשים אינם מגיעים לחלקים אלה, היות ושם ישנו בוץ או חול שהתייבש ושאר כתמים שלא קל להסירם.

ניקוי פח הרכב

מתי יש לנקות את דלתות הרכב או את כולו?

גם על מנת לבצע ניקוי דלתות הרכב או שטיפה כללית לרכב, יש למצוא את העיתוי הנכון. למשל כאשר הרכב נמצא לאחר נסיעה ארוכה או לאחר שעמד במשך יום שלם תחת השמש החמה, החום והמתכת יגרמו לכתמי מים וסבון שתצטרכו לעבוד קשה סתם. העיתוי הנכון ביותר לשטוף את הרכב או את דלתות הרכב בלבד כאשר יש עליהם כתמים, הינו בשעות הבוקר המוקדמות, או כאשר השמש כבר אינה קופחת בשעות אחה"צ המאוחרות. יש לייבש נכון את הרכב לאחר הניקוי, יש לייבש את הרכב עם מגבות יבשות לחלוטין שלא נעשה בהן שימוש קודם לכן.

מטלית העשויה מעור צבי, אינה מייבשת לחלוטין את הרכב ואינה סופחת מים ולכן, יש עליה גושים קטנים אשר יוצרים שריטות. כדאי להשתמש בשתי מטליות- האחת מטלית ניקוי והשנייה מטלית לייבוש הרכב. חשוב, לא לגרד על יבש את הכתם שראיתם על דלתות הרכב, הגג או מכסה המנוע. ייתכן והלכלוך ירד, אך אם מדובר על כתם קשה הגירוד יסיר פיסת צבע או לכה מפח הרכב וחבל. כאשר הבחנתם בכתם, יש להרטיב את המקום ולקחת מטלית או מגבון לח ולהמתין בין 15-20 שניות, עד שהמים ירככו את הכתם. במידה והכתם ירד חלקית, יש לחזור על הפעולה עד שהכתם ייעלם לחלוטין ולא יישאר ממנו אף סימן.

רכב, פנים הרכב, הגה, מושבים

ההמלצה האחרונה היא לצפות אחת לחצי שנה את הרכב בווקס איכותי ובאופן מקצועי, כך שישמור על הצבע של הרכב.

בשוק יש עשרות סוגים של ציפויים שונים במגוון מחירים מ-25 ועד ל-100 שקלים ואף צפונה מכך. לכל אחד יתרונות וחסרונות אך בגדול מרביתם יעשו עבודה לא רעה ואם הרכב שלכם מתוחזק באופן שוטף אין שום צורך לבזבז סכומים גבוהים על תכשירים אקזוטיים.
כדי לשמור על הרכב חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים בסיסיים כי אחרת במקום להגן על צבע הרכב אתם עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך שיכול להרוס את הצבע ולגרום להתקלפותו.
פנו לכם לפחות שעה וחצי. אל תעשו ווקס ובמיוחד לא פוליש כשאתם ממהרים כי החיפזון הזה יכול לעלות לכם ביוקר.

ווקס מורחים על רכב נקי ורק, אבל רק, בצל מוחלט ומלא וכשמרכב הרכב קר ולא חם.
גם על חלקי תא הנוסעים יש להגן מפני חום ושמש ועל מנת למנוע פיצוצים ולשמור על חלקי הפלסטיק והסקאי של הרכב כמו דשבורד, דיפוני דלתות, קונסולה מרכזית ועוד, לפחות אחת לכמה חודשים יש למרוח או להתיז עליהם חומר הגנה והברקה לפלסטיק.
ישנם בשוק חומרים ברמות שונות. גם כאן רובם יעשו עבודה טובה אך חשוב להקפיד לאחר ההתזה למרוח את החומר ולהוריד שאריות מצגים כמו לוח השעונים או מסך הפיקוד בעזרת מטלית נקיה שלא משאירה סיבים.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.