fbpx

ניקוי גג הרכב

לבד, סוג בד

כאשר אנו שומרים על ניקיון הרכב שלנו, אנו חשים חוויית נסיעה נעימה ושמירה על ערך הרכב. השאלה היא אם אתם קפדניים על ניקיון הרכב על כל חלקיו או שאתם אלה שלא שמים לב כל כך? השאלה השנייה היא, האם אתם מעדיפים שטיפה במכון או שטיפה ידנית? במאמר הזה, ננסה להעניק לכם כמה טיפים חשובים, לגבי תחזוקה נכונה של הרכב בעת ניקיונו. אחד מהחלקים החשובים שמקבל שמש וגשם הוא גג הרכב ולכן, יש לדעת כיצד לבצע ניקוי גג הרכב, כך שהגוון יישמר היטב. אנו חונים לפעמים תחת עץ שמשיר פירות נוי שעשויים לגרום לכתמים, ציפורים מפזרות לשלשת מה שמכיל חומציות רבה ועשוי להזיק לגוון הרכב, עד כדי חלודה שמתחילה לבצבץ מגג הרכב.

יש לנקות נכון ובמידה נכונה את הרכב שלכם. אם אתם מאוד אובססיביים לניקיון, שטיפת יתר של הרכב תגרום לקילופו ואם אתם מהמזניחים, הבלאי ברכב יעלה, הצבע של הרכב ידהה והערך שלו ירד. כאשר מבצעים ניקוי גג הרכב,יש לבצע זאת בעת שטיפת הרכב. יש לנקות היטב את פנים הרכב, כאשר מוציאים את שטיחי הרכב ומזיזים את הכיסאות כאשר מתחילים את פעולת שאיבת האבק. יש לנגב עם מטלית ספוגה היטב את לוח השעונים וחלקי הפלסטיקה והעור.

את גג הרכב והכוונה אל ריפוד הרכב, יש לנגב בעדינות. שאיבה חזקה מדי, תגרום לנזק רב לבד הרכב שמרפד את פנים הגג ברכב. זו הסיבה שיש לפעול בעדינות. השאיבה חשובה, כך שלא יחדרו חלקי פיח לרכב או שיהיה קשה יותר להוריד את הלכלוך של ריפוד גג הרכב או שהוא יחדור עמוק יותר ויישארו סימנים, אם תנקו עם מטלית לחה לפני ששאבתם. טיפים לניקוי שטיחי הרכב בתכשירים ביתיים.

יונים

לשלשת ציפורים על גג הרכב – מה עושים?

זה ידוע, כי לשלשת ציפורים מלאה בחומצה שהיא חזקה מאוד ואף עשויה לקלף את הצבע מהרכב. ברגע שהבחנתם בלשלשת, מיד יש לנקותה כי לאחר מכן יהיה קשה להסירה וכן, היא תקלף את הגוון של הרכב. יש להסיר את הלכלוך בעת ניקוי גג הרכב, באמצעות מגבוני תינוק לחים או מים וסבון, בכל מקרה אסור לשפשף ובטח שלא באמצעות סקוטש. אם אתם נמצאים במכון לשטיפת רכב, בקשו ווקס ופוליש מקצועי, מה שיוסיף שכבת מגן על הרכב. מומלץ, לא לצפות את הרכב בעצמכם בווקס או פוליש, היות ופעולה זו, עשויה לגרום יותר נזק לרכבכם מאשר תועלת.

יש לשטוף את הרכב, אחת לשלושה שבועות או אחת לחודש, אך יש להתעכב באופן יסודי על כל הרכב כאשר מדובר על רכב בגוון כהה, יש לדאוג כי יעמוד בחניה מקורה, היות וגון כהה תופס חום ולכלוך,מה שעשוי לגרום לצבע דהוי, תוך זמן קצר. אם ראיתם כתמים קשים, כגון חלודה בגג הרכב, יש לפנות לחברות מקצועיות כגון שטיפה וטיפוח רכב, על מנת שיוכלו לייעץ או לטפל לכם ברכב, באמצעות חומרים מקצועיים שמסירים כתמים קשים או חלודה.

כתמי החלודה גורמים לפגיעה קלה בצבע ואף חדירת מים מגג הרכב. אם ראיתם על גג הרכב שלכם נקודות כאלה, יש לטפל בהן מיד כל עוד הן עדיין קטנות. טיפול מוקדם, יחסוך מכם כסף ואם החלודה תתפשט לשאר האזורים ברכב, תצטרכו לצבוע אותו מחדש.

ניקוי גג הרכב עם מטלית

פיסות צבע רופפות על גג הרכב- הטיפול הנכון

אם הבחנתם בפיסות צבע רופפות בעת ניקוי גג הרכב מה שבד"כ מאבחנים בזמן הניקוי, יש להסירן בעדינות. אין צורך בשיוף האזור או לנסות להסיר את החלודה. ניתן לרכוש חומר הנקרא "ממיר חלודה" שמקשה את החלודה והופך אותה למשטח שניתן לצבוע אותו. שימוש עם שמן מיוחד שחודר למתכת הנגועה וכאשר הוא מתייבש הוא ממלא כיסי אוויר, כך שלא תיווצר חלודה נוספת על גג הרכב. שמן מיוחד זה, יש למרוח כמה פעמים על אזור כתם החלודה בפרקי זמן של 30 דקות עד שתתקבל שכבה אחידה ודקה ויהיה על השכבה ברק קל. יש למרוח, שכבה אחר שכבה עד שהחלודה לא תוכל לספוג יותר מהחומר. עוד בנושא ניקוי חלודה.

צביעת כתמי חלודה תוכל להתבצע רק לאחר 24 שעות ממריחת השמן שמונע מהחלודה להתפשט. תוכלו לצבוע את החלק שבו היה הכתם בעצמכם או לבקש תיקון צבע מקצועי מפחח הרכב. מדובר על מחיר זניח, היות ומדובר על נקודות קטנות או כתם קטן שיש לכסות, בכדי שהרכב יהיה בעל גוון אחיד. כתמים אלה, ניתן לראות יותר על רכבים בגוונים בהירים, במיוחד רכבים בעלי גוון לבן.

גם רחיצת הרכב, חייבת להתבצע ע"י שמפו רכב מקצועי. למשל שמפו 303, הינו מסוג טוב יותר, מה שאינן גורם נזק בעת ניקוי גג הרכב. יש להשאיר את הסבון על גג הרכב בעת השטיפה ולא לשטוף במים, כי אם להספיג באמצעות מטלית מסוג מיקרופייבר משום שהאבק שנתפס בסבון יוסר טוב יותר מגג הרכב.

שמירה וניקוי גג הרכב מהשמש הקופחת באמצעות חומרי הגנה וטיפים נוספים

יש לשמור היטב כל הרכב, ממש כשם שאנו שומרים על עצמנו מנזקי מזג האוויר. בגלל שגג הרכב חשוף הכי הרבה לשמש, יש לשמור כי השמש הקופחת לא תהיה במגע ישיר עמו. כיסוי הרכב ומריחה בחומרי הגנה ייעודיים לרכב, רק תשמור על המראה והצבע שלו ולא תותיר בו סימנים לא אסטטיים של חלודה או כתמים אחרים, אבק שהצטבר ועוד. בכל פעם שמבצעים ניקוי גג הרכב, יש לבדוק את הגג. בימי הקיץ, יש להחנות את הרכב תחת מקום עם צל, כמו למשל בחניה מקורה, בחנייה של בניין מגורים כמו חניה תת קרקעית וכן, כאשר אתם מוצאים חניה לרכב לכמה דעות, השתדלו שחניה זו לא תהיה תחת עץ שמשיר פירות מלכלכים או בקרבה של יונים, כשר הלשלשת שלהם עשויה להסב נזק רב לרכבכם.

אם הבחנתם בכתם בגג הרכב, שאינכם יכולים להסיר בעצמכם, פנו למי שאחראי ברחיצה ידנית ושאלו אם ניתן יהיה להסיר כתם מסוים ואם כן כיצד הוא מתכוון לבצע זאת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.