fbpx

ניקוי עור הפוך (זמש) – המדריך השלם

נעליים עור הפוך

עור הפוך, הינו עור מסוג נאפה שהופכים אותו. לא ניתן לבצע ניקוי עור הפוך באמצעות מים או להשתמש עם חומרי ניקוי על מנת לנקות עור הפוך (זמש) יש לרסס חומר מיוחד אשר יסיר את הכתמים והשומנים ויקשה את רובד העור העליון. יש להמתין כמה שניות לאחר הריסוס על מנת שהחומר יתקשה. יש לשייף את העור בעדינות באמצעות נייר זכוכית מספר 0 (הסוג העדין ביותר). לאחר כיממה יש לצבוע את העור בצבע שקוף. ההצלחה של הניקוי אפשר להגיע לתוצאות עד ל-85%- 100% הצלחה. שיטה שנייה לניקוי של העור ההפוך הינה באמצעות מברשת לזמש שמסירה כתמים כמו בוץ יבש. לפני שמסתייעים במברשת, יש להסיר בעדינות את המשטח של הלכלוך הראשוני ולהבריש באופן עדין לכיוון אחד בתנועות מהירות וקצרות.

לפעמים נראה לנו כי ניקיון עור הפוך הוא קשה לביצוע, היות ואנו לא מנקים את העור באמצעות מים וחומר ניקוי אך למעשה ניקוי זה של עור הפוך הינו למעשה פשוט וקל. גם באמצעות קובייה ייעודית לניקוי זמש, הנראית כמו מחק אפשר להסיר כתמים מהעור ההפוך יש להשתמש עם הקובייה להסרת הכתמים ולאחר מכן להבריש באמצעות מברשת לזמש את שאריות המחק שנשארו על משטח העור ההפוך. כאשר מדובר על כתמים קשים במיוחד ניתן להשתמש בכמות קטנה של חומץ לבן. יש לעבוד תחילה על אזור מוסתר בעור באמצעות מקלון לניקוי אוזניים כאשר הוא טבול במעט חומץ. לאחר פעולת הניקוי עם החומץ, יש להשתמש שוב במברשת על מנת להעלים לחלוטין את הכתמים.

זמש, ספות

ניקוי ספות מעור הפוך (זמש)

סוג נפוץ של עור הפוך נמצא בריהוט כגון ספות. עור זה נקרא גם בשם "בופאלו" הוא עבה וחצי טבעי, כך שמראהו של עור זה, עשוי להטעות אנשים רבים אשר מנקים את ספות העור ההפוך באמצעות תחליב לחות לעור רגיל, מה שעשוי לגרום לעור ההפוך נזקים בלתי הפיכים. יש להימנע בעת ניקוי עור הפוך בספות שלכם, ממים או חומרי ניקוי שעשוי לגרום להן נזק. אם אתם מעוניינים לנקות באופן מקצועי ויעיל את ספות הסלון שלכם המיוצרות מעור הפוך, יש להזמין חברת ניקיון ריפוד המתמחה בניקוי ספות עור הפוך.

חברת ניקוי ריפודים מקצועית, תברר תחילה לגבי סוג העור וטיבו של הציפוי ואז, תוכל למצוא לו את הניקוי המתאים ביותר. שירותי חברות ניקוי ריפודים, תלויה בתהליך של עיבוד העור, אם בסוג הצביעה והלכה שלו. לדוגמא, ישנם סוגי עור שעוברים צביעה מיוחדת באמבט צבע וכך בעצם, הם מצליחים לשמור על המרקם הגמיש של העור. כאשר מדובר בסוגים של עור מסוג זה, יש לייעד טיפול ספציפי של ניקוי עור הפוך, בהתאם. להסבר מפורט יותר על ניקוי ספות זמש בקרו.

נעלי ז'מש

ניקוי נעליים העשויות מעור הפוך (ZNA)

ראשית בכל טיפול של ניקוי עור הפוך, אם מעיל זמש, נעליים, תיקים או ספות זמש, ניתן יהיה לצפות כל משטח זמש בחומר נאנו קרמי, אשר שומר עליו מפני ספיגת נוזלים. חומר זה המגן על הזמש, הינו יעיל ושימושי וניתן לצפות גם ספות בחומר ההגנה, כך שהן תישמרנה תמיד נקיות.כאשר מדובר על ניקוי נעליים מזמש, במידה ולא תיזהרו באופן הניקוי, הכתם שעל הנעליים עשוי להפוך לגרוע יותר וקשה להסרה. ישנן דרכים שונות, שבהם ניתן למשל להסיר צבע מנעליים מעור הפוך באופן בטוח ויעיל. חומץ לבן, אלכוהול או חומרים שוחקים, עשויים להיות יעילים לניקוי נעליים מזמש , תיקים, מעילים ועוד.

ראשית, לפני ניקוי נעליים מעור הפוך, יש למלא אותן באמצעות עיתונים, כך הנעליים ישמרו על צורתן התקינה, אחרת בזמן הניקוי צורתן תיפגם. יש להשתמש באמצעות מברשת זיפים, על מנת להבריש את העור ההפוך בכיוון אחד, יש להפעיל לחץ על מנת להסיר את הכתם. בסופו של דבר, צחצוח זה באמצעות המברשת, עשויה להשפיע על הסרת סיבים מכתמים מהנעליים. במידה והכתמים נשארו או שעדיים הנעל אינה נקייה דיה, יש להשתמש באמצעות מברשת בעלת סיבים קשים יותר. בניקוי זה , יש להפעיל לחץ חזק יותר בניקוי. יש לצחצח את הנעליים בתנועות אחוריות ולשפשף אותן עד שרואים כי הכתם קטן בצורה משמעותית עד להיעלמותו המוחלטת. טיפים נוספים לניקוי נעליים.

בקבוקי חומץ

ניקוי עור הפוך באמצעות חומץ לבן

יש ליטול מטלית נקייה ויבשה ולטבול אותה באמצעות חומץ לבן המהול במים ביחס של 50:50. יש לשפשף את הכתמים בעדינות ולבצע פעולה זו מספר פעמים. אם חלק מהכתם נספג במטלית הבד, יש להשתמש בחלקו הנקי יותר של הבד ולהמשיך לשפשף ולסרוק. יש להשתמש אך ורק באמצעות חומץ לבן, היות וכל חומץ אחר רק יכתים יותר את הנעל או כל עור הפוך אחר שברצונכם לנקות. גם שימוש באמצעות נייר זכוכית שהוא מהסוג העדין ביותר, עשוי לסייע בעבודת ניקוי עור הפוך. במקרה ומדובר על כתם צבע שהוא חדש למשל, ניתן לנסות להסירו באמצעות נייר הזכוכית.

יש לבצע את השפשוף הנקודתי הכתם על העור הפוך בעדינות רבה, היות ושפשוף מאסיבי מדי, עשוי להזיק לעור ההפוך. יש לציין, כי אסור להסיר כרתמים באמצעות מגבונים מהעור ההפוך היות וזה עשוי להשאיר כתמים. אם החלטתם לנקו את העור ההפוך, באמצעות נייר זכוכית עדין, וודא כי נייר הזכוכית יהיה בגוון בהיר ולא בגוון שחור, היות והגוון הכהה של נייר הזכוכית, עשוי להשאיר כתמים על הספה.

חולצת עור הפוך

ניקוי ארנקים וחגורות מעור הפוך

גם תיקים יוקרתיים העשויים מעור הפוך, ניתן יהיה לנקות באמצעות השיטות המוזכרות במאמר זה, אך במידה והתיק עדיין אינו מתנקה, הפתרון הנכון במצבים אלה, הינו לשלוח את התיק לניקוי יבש, אשר שם ניתן יהיה לטפל בו בצורה מקצועית יותר. כאשר אתם רוכשים כל מוצר המיוצר מעור הפוך, מומלץ לבקש הוראות תחזוקה מחנות למוצרי העור ואם מדובר מספה המיוצרת מעור הפוך, בקשו הוראות לגבי ניקוי עור הפוך מהמשווק של חנות הרהיטים שממנה רכשתם את הספות, כך שתוכלו לשמור על אורך חיים טוב של הספה ותוכלו ליהנות ממנה למשך שנים רבות.

מאמרים בנושא שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.