תיק, אישה

ניקוי תיקים

תיקים תמיד משמשים אותנו לנשיאת חפצים שונים, אם בעבודה, לערב ליציאה ולשימוש כללי ביום-יום. כאשר מדובר על מראה התיק, ההיגיינה שלו, עלינו לדעת לבצע נכון תחזוקה של ניקוי תיקים, כך שהתיק שלנו ישרת אותנו ולא נצטרך להשליך אותו לפח בלב כואב, במיוחד שהוא עלה לנו סכום לא מועט של כסף. ישנם גם תיקי בד כגון תיקי נשיאה על הגב שהילדים לרוב משתמשים בהם לבית הספר או לגן.

תיקים מבדים סינטטיים, קל מאוד לנקות באמצעות מכונת הכביסה. במקרים של תיקי עור, הניקוי שלהם יהיה שונה ולבטח שלא יתבצע באמצעות מים. יש לציין כי גם בחומרי הניקוי הייעודיים לניקוי העור, יש להשתמש נכון. למשל, אסור לנקות נגד כוון העור, כי עם יחד עם הכוון שלו, היות ולמרות שהתיק עשוי להתנקות באופן מהיר יותר, ניקוי נגד כוון העור, עשוי לפגום במרקם שלו.

יש לנקות באמצעות חומרי ניקוי תיקים העשויים מעור, כשאר אתם נמנעים מהתזת או מריחת החומר ישירות על התיק. תחילה יש להתיז מהחומר על מטלית הבד ואס לנקות אותו עם כוון העור. יש לציין כי ניקוי עור אם מתיקים, חגורות או אפילו נעליים, הוא ניקוי די פשוט ויש לעבוד על ידי הוראות היצרן. במידה ומדובר בכתם עיקש ורציני, יש לטבול מטלית יבשה בבנזין ולנגב בצורה עדינה את אזור הכתם.

תיק דמוי עור

ניקוי תיקים – הסרת מסטיק מתיק המיוצר מעור

ראשית כאשר אתם רואים כי מסטיק נדבק לתיק העור שלכם, יש ליטול שקית ניילון ולהכניס לתוכה קוביית קרח ולשפשף באופן נקודתי עד שהמסטיק יהפוך לקשה. כאשר המסטיק מתקשה, קל יהיה להסירו. במידה וראיתם כי לאחר מכן, קיימות שאריות קטנות מהמסטיק על תיק העור שלכם, חממו את האזור באמצעות מייבש שיער ושפשפו בצורה קלה עם מטלית נקייה. כדאי תמיד למצוא פתרונות יעילים של ניקוי תיקים כאשר אתם יודעים בוודאות, מאיזה חומר גלם עשוי התיק שלכם, כך שתוכלו למצוא את השיטה הנכונה לניקוי מבלי לפגום במרקם או מראה התיק.

יש לדעת, כי ניקוי תיקים מעור, ניתן לנקות בקלות רבה באמצעות חומרים כגון: מגבונים לחים, בנזין לבן, טלק, קרם צלחות, חלב פנים ועוד כך שהכול תלוי בסוג העור ואופי הלכלוך או של הכתם שנוצר על התיק. ישנם סוגי עור מסוימים, אשר ניתן לנקות אותם באמצעות שימוש בחומץ עם מטלית לחה הספוגה במים באזור הכתם בלבד עד שתראו את התוצאות.. לפני ניקוי של תיק העור שלכם, מומלץ לבצע ניסוי קטן עם חומר הניקוי שברצונכם להשתמש בו, כך שבפינה מוסתרת של התיק, תוכלו לראות אם חומר ניקוי זה או שיטת הניקוי שאתם משתמשים בהם, היא יעילה וההשפעה של הניקוי מביאה תוצאות טובות. למאמר המלא איך מנקים נעלי עור – הקליקו.

תיק עור לבן

ניקוי תיקים דמויי עור

היום, נשים רבות וכן גברים, רוכשים תיקים דמויי עור, היות והמיר שלהם נמוך ולפעמים התיקים הם כה מעוצבים, עד כי קשה להבדיל כי התיק אינו עשוי מעור אמיתי. על מנת למנוע סדקים בתיק דמוי עור, יש להימנע מהשארתו באזור שחשוף לשמש ואף להימנע מאחסון התיק במקומות כמו סמוך לחלון או בכל מקום שיש בו גישה לשמש ישירה. על מנת להסיר אבק או לכלוך, תוכלו לבצע ניקוי תיקים דמויי עור, באמצעות מגבונים לחים, אלכוהול ומגבת. במידה ועדיין קיים כתם על התיק, תוכלו להשתמש עם מים ושמפו לתינוקות. המים חייבים להיות מינרלים, היות ומי ברז, ישאירו כתמי אבנית על התיק.

יש לבצע ניקוי תיקים, אחת לשלושה חודשים לפי הצורך. יש לרכוש מראש את חומרי הניקוי הייעודיים על פי סוג התיק שלכם אם הוא מיוצר מעור סינטטי או עור אמיתי, כך שתוכלו להתאים את חומרי הניקוי המתאימים .

ממה יש להימנע לפני שתנקו תיקי עור?

אם מדובר על ניקוי תיקים המיוצרים מעור, יש להימנע משימוש בשמן, היות ובתחילה, התיק עשוי להיראות מקסים ומבריק, אבל השמן יחדור לעור ויישארו כתמים של שמן שלא תוכלו להיפטר מהם. יש לשמור על תיק העור באמצעות מוצרים לריכוך העור, מה שישמור על מראה חדש ורענן של התיק. אם יש שריטות קלות על התיק ניתן לפתור אותם באמצעות משחת נעליים. מדובר אמנם על פתרון זמני נגד השריטות ויש להיזהר לא למרוח כמות גדולה מדי של משחת נעליים, אחרת העור יהיה שיח יותר וחבל. מומלץ, לא להשתמש בסוגים שונים של ספריי לניקוי אן חידוש מראה התיק, היות וישנם סוגים שונים של ספריי, כאשר חלק מהם יכול לגרום לשינוי גוון התיק ובכך לפגום בו.

על מנת להימנע בל פעם מביצוע של ניקוי תיקים, יש לשמור עליו היטב, כך שלא יתקרב אליו לכלוך. כדאי לא לשים עטים בתיק ולוודא כי אין נוזלים אחרים בתיק כגון בקבוק מים שעשוי להזיק לתיק אם הוא יישפך בו. יש להימנע מלהניח את התיקים על הרצפה, מה שלבטח ימשוך לכלוך לתיק. אם מדובר על תיק העשוי מעור אמיתי, גם האחסון שלו צריך להתאים. יש לאחסן את התיק במכל סגור, אלא באזור שבו התיק יקבל אוורור נכון. טיפים מקצועיים לניקוי ספת דמוי עור – הקישו.

אישה, תיק זמש

ניקוי תיקי זמש

תיקים העשויים מעור הפוך, או זמש, הם נפוצים, היות והמראה שלהם הוא מרהיב. נשים רבות אוהבות לרכוש תיקי זמש מחנויות יוקרתיות לתיקים וחגורות. הבעיה היא שתיקים אלה העשויים זמש, נוטים מלהתלכלך מהר מאוד, כך שאפילו טיפת מים שנשפכת על התיק, עשויה לגרום לכתם. ישנן כאלה נשים ששולחות ניקוי תיקים לחברות כגון ניקוי יבש. אם אינכן מעוניינות לשלוח לניקוי יבש את התיק שלכן, ניתן לנקות אותו באמצעות כמה שיטות יעילות.

ראשית, יש לשפשף בעדינות את הזמש באמצעות מטלית ולאחר מכן באמצעות שפשוף מוקד באזורים המלוכלכים. יש להסיר כמה שיותר לכלוך אפילו באמצעות מחק של עיפרון. יש לשפשף בעדינות על מנת שהמחק לא ישאיר סימן על הזמש ולאחר מכן יש להשתמש במברשת מיוחדת לזמש שניתן להבריש באמצעותה את התיק. טיפים אלה הם יעילים לתחזוקה נכונה של תיקים ויש למצוא את השיטה היעילה, על פי חומר הגלם שממנו עשוי התיק. עוד בנושא ניקוי חגורות.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button