ניקוי נעליים – טיפים לניקוי נעלי ספורט, עור, זמש ובד.

רבים נועלים נעלי ספורט על בסיס יומי, ללא קשר לשעות הכושר שהם כבר רגילים אליהם באופן קבוע. נעל הספורט לאחר שימוש רב, מזיעה ומתלכלכת ולכן חשוב שתדעו, כיצד מבצעים ניקוי נעליים, לא רק למען מראה אסתטי, כי אם עבור בריאות הרגליים. רגליים שנמצאים בנעל לא נקייה ומלאה בשאריות של זיעה וריחות לא נעימים, הן מפתחות פטריות, במיוחד באזור הציפורניים וכפות הרגליים.

במידה והנעליים נרטבו, אל תניחו אותן ליד מקור חום לייבוש כגון מפזר חום או רדיאטור, היות והחום מייבש את עור הנעל וחומרים נוספים. על מנת לייבש היטב את נעלי הספורט, יש להחדיר בהן עיתונים. גם לגבי אחסון נעלי הספורט, המיקום הנכון והטוב ביותר עבור נעליים מסוג זה, הינו באזור קריר ויבש. כדאי כי תשקיעו כמה דקות ולא תשאירו אותן בחדר הכושר או בתיק הספורט שלכם, היות ואלה הם אזורים מאוד לחים וחבל להרוס את הנעליים ואת כפות הרגליים שלכם.

נעלי ספורט וערכות התאמנות

ניקוי נעליים – איך לנקות נעלי ספורט?

כדאי לא לכבס את נעלי הספורט במכונת הכביסה. למרות שרבים מכבסים את נעלי הספורט שלהם במכונת הכביסה, הם מגלים מהר מאוד, כי נעל הספורט אינה יושבת טוב על הרגל כפי שהייתה לפני שכובסה במכונה. במידה ואתם משאירים את הנעליים לכמה ימים מבלי לנעול אותם, פזרו בתוכם טלק, מה שייבש ויספוג את הזיעה מתוכן. אם החלטתם לשטוף או לנקות את נעלי הספורט, ישנם כללים יעילים עבור ניקוי נעליים. ראשית, יש להשתמש עם מברשת ומים קרים ומעט סבון, לאחר הניקוי מומלץ לייבשן באוויר הפתוח ובשמש.

שמירה וניקיון על נעליים מעור

למרות שבשוק, קיימים מוצרים שונים לניקוי נעליים מעור, כדאי כי תנסו את המוצרים הללו על פינה מוסתרת בנעל, על מנת שתוכלו כיצד המוצרים הללו משפיעים על עור הנעל. יש לבחור את חומר השימור והניקוי הטוב ביותר עבור נעלי העור, חומרים שהם מוכרים וידועים יותר, כגון קרמים או משחות שמוכרים בחנויות שבהם ישנם סנדלרים שמוכרים מוצרים שונים להגנה ושימור עור הנעל. ישנה גישה של ניקוי נעליים, אך כאשר מדובר על נעלי עור, ניתן להשתמש עם מוצרים טבעיים מהבית, כגון שמן זית. במידה ויש לכם נעליים מבד או מז'מש וישנם כתמים עקשניים על הנעל ואתם מאוד אוהבים אותה, ניתן לנקות את הכתם בעזרת מיץ לימון או עם קרם טרטר שניתן יהיה להסירו תוך מספר שעות. למעבר לטיפים מקצועיים איך מנקים ספות עור? היכנסו.

זוג נעלי עור

ניקוי נעלי זמ'ש – מה ואיך?

הזמ'ש, הינו בעצם עור הפוך שיש בו מרקם מחוספס מעט, הוא אינו מבריק. הז'מש אינו מיועד לנעליים בלבד, כי אם לתיקים, לבגדים, חגורות, מעילים ועוד. ישנן שיטות ביתיות של ניקוי נעלי זמש. למשל, החומץ הביתי, הוא חומר עדין ובטוח, אשר גורם לברק ולניקיון של הנעליים. יש לטבול ספוגית בחומץ ובתנועות קלות, יש לשפשף את הנעל. לאחר הייבוש, ניתן יהיה לראות אם הכתמים נעלמו קליל או שהובהרו באופן משמעותי. גם ניקוי נעלי ז'מש  באמצעות נייר זכוכית עדין, עשויה להיות שיטה יעילה. למרות שאולי נייר הזכוכית, עשוי להישמע לכם כחומר אגרסיבי, אך ניתן בהחלט לשפשף בעדינות באזור המלוכלך ולהיווכח בתוצאות מרשימות. גם מגבונים לחים עושים את עבודת ניקוי נעליים שמיוצרות מז'מש. עוד בנושא ניקוי עור הפוך (זמש).

נעלי ז'מש

שיטות נוספות ל-ניקוי נעלי ז'מש

למרות שאולי תתפלאו, אבל המחק שאנו זוכרים מימי בית הספר, עשוי להיות יעיל בכל הקשור אל ניקוי נעלים, במיוחד כאשר מדובר על נעלי או מגפי ז'מש. יש לוודא כי המחק נקי ואין עליו סימנים כגון שאריות של עופרת מהעיפרון.. יש למחוק בעדינות ע"י קווים ישרים את הכתמים. חשוב להקפיד ולא למחוק יותר מדי, היות ומחיקה חזקה מדי, עשויה לגרום לפעולה הפוכה של הופעת כתמים בהירים ולכן, יש לעבוד עם המחק בזהירות.

גם באמצעות אדי מים, ניתן להסיר כתמים מנעלי ז'מש. ניתן יהיה להוסיף למים המורתחים, חומר כגון מסיר כתמים או אבקת כביסה בכמות קטנה. הניחו את הנעל מעל לאדים כ-10 שניות ובעזר מברשת בעלת סיבים עדינים יש לשפשף קלו את האזור המלוכלך או זה שיש בו כתם. גם אם שמעתם על אבן ז'מש, כדאי כי תנסו את האופציה הזאת. מדובר על אבן בגודל של קופסת גפרורים. היא עדינה ועושה את העבודה ביעילות. יש לציין כי ניקיון כל סוגי הנעליים ובעיקר נעלי ז'מש באמצעות אבן זו, משיגה תוצאות מאוד טובות. אם ניסיתם את כל השיטות בניקוי נעליים ואם הכתמים העקשניים עדיין נמצאים על הנעליים, כדאי כי תבחרו באופציה האחרונה שהיא ניקוי יבש. נעליים שאנו מעוניינים לשמור עליהן באופן מיוחד ולהימנע מתקלות או טעות בניקוי, יש לשלוח לניקוי יבש ששם יש לבעלי המקצוע את חומרי הניקוי המקצועיים והייעודיים לניקוי נעליים העשויות מז'מש.

נעלי בד אדומות לבנות

איך מנקים נעליים מבד והופכים אותם מישנות לחדשות?

נעלי בד הן נוחות במיוחד בעונת הקיץ, יש לדעת כיצד לחדש או לבצע ניקוי נעליים במיוחד לאלו העשויים מבד. יש להצטייד באבקת סודה לשתייה, מי חמצן, מים ומברשת שיניים ישנה. יש להבריש היטב את הנעליים ולהסיר מהן לכלוך ככל שניתן. יש לערבב בקערה הקטנה כף אבקת סודה לשתייה עם חצי כפית מים יחד עם חצי כפית מי חמצן עד לקבלת משחה. יש להניח את הנעליים והשרוכים תחת השמש ל-3-4 שעות עד שהמשחה תתייבש ותתחיל להיסדק. יש לחבוט את הנעליים האחת בשנייה ולהסיר מהן את רוב התערובות שמרחתם. יש לשטוף את מברשת השיניים במים בכדי שתוכלו להסיר ממנה את שאריות התערובת. יש להבריש את נעלי הבד ללא כל חומר, בכדי להסיר מהן את התערובת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

1/5 (1 Review)
אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Call Now Button