ניקוי מנורות

ברוב ימות השנה, אנו כמעט ולא מייחסים חשיבות לניקוי מנורות הבית, אך לעיתים נדירות כן צריך לבצע להן ניקיון. המנורות שהן מאובקות והכוונה היא אל גופי התאורה בבית שהם בולטים במיוחד, יש לנקות אותם באופן יסודי. כל גוף תאורה עשוי מחומרי גלם שונים ולכן, יש לנקות בהתאם לסוג חומר הגלם שמהם עשויים גופי התאורה. לרוב, לפני חג הפסח או ראש השנה, קשה לנו לתת תשומת לב ניכרת לחפצים השונים בבית, כאשר אנו צריכים לארח או לבשל לכמות גדולה של אנשים. אם מדובר למשל על גוף תאורה מורכב, כגון שנדלייר עם קריסטלים, יש לנקות את הקריסטלים באמצעות אלכוהול, אך יש לפרק את גוף התאורה, כך שלא תפספסו אף קטע ממנו והוא יהיה מבריק. רק לאחר מכן, ניתן יהיה להרכיב אותו חזרה ולתלות אותו שוב על התקרה.

ניתן למצוא פתרונות וטיפים שיסייעו לכם במטלית ניקוי מנורות. כמו למשל גופי תאורה המיוצרים מגבס, יש לנקותם עם מטלית יבשה בלבד, היות וגבס אינו יכול לעמוד בחומרים כימיים או מים. גופי תאורה העשויים ממתכת יש לנקות ללא חומרים כימיים, היות וישנה סכנה של קילוף ציפוי המתכת או להיווצרות של חלודה. כאשר מדובר על גופי תאורה המיוצרים מזכוכית, ניתן יהיה לפרק אותם, לשטוף עם מים וסבון, לשטוף ולנגב עם מטלית יבשה. כאשר הם יהיו יבשים ומבריקים, ניתן יהיה לתלותם שוב.

נברשת קריסטל נקייה

כמה טיפים שימושיים לפני ניקוי נברשת מקריסטל

נברשות קריסטל ושנדלייר, מעניקים לחלל מראה יוקרתי וחמים, אך יש לדעת כיצד לתחזק גופי תאורה אלה. כאשר הנברשת מכוס אבק, היו יש ללבוש כפפות לפני שאתם מתחילים בפעולת ניקוי מנורות. במידה והזיהום הוא חמור, יש לבצע ניקוי רטוב. ניתן למצוא ספריי מיוחד וחומרי ניקוי המיועדים לניקוי נברשות קריסטל מזכוכית בגלל שמדובר על זכוכית שסופגת כל סימן, זו הסיבה שיש ללבוש כפפות, על מנת שלא תישארנה טביעות אצבע על חלקים שונים של השנדליר. לעתים, ניגוב פשוט אינו מספיק, היות ומי שגר בעיר, אינו יכול להימנע בשילוב של פיח ואבק, מה שיותר מראה של לכלוך כבד על הנברשת. זו הסיבה שיש צורך בפירוק הנברשת לחלקים ולשטיפה שלה עם מים וסבון וכן, חומרי ניקוי ייעודיים.

מי שמעוניין בחומרי ניקוי טבעיים, יוכל להשתמש עם אלכוהול או לערבב חומץ עם מים מה שמסייע המון לניקוי נברשת הקריסטל שמיוצרת למעשה מזכוכית. לאחר השטיפה של הנברשת על כל חלקיה, יש לנגב עם מטלית פלנל רכה דרך זו, הניצוץ של הקריסטל יחזור.את פעולת ניקוי מנורות כמו גופי תאורה מזכוכית, יש לבצע 4 פעמים בשנה, מה שיקנה לכם קלות בניקיון וכן, הנברשת תיראה תמיד נקייה ומבריקה ותתרום למראה מטופח ונקי של הבית. יש להימנע משואב אבק, היות ומדובר על נברשת עדינה ואין כאן שום קיצורי דרך.

ניקוי מנורות

ניקוי מנורות ותחזוקה שוטפת של גופי התאורה

למי מאתנו אין מנורות בבית? אם מנורות קיר, מנורות תקרה, מנורות שולחן או רצפה? גופי תאורה גדולים או קטנים, ישנים או חדשים? יש כאלה שרכשו את גופי התאורה או שקיבלו כמתנה או בירושה ויש להם ערך כספי וסנטימנטלי רב. אם אנו מעוניינים לשמור היטב על גופי התאורה, יש לבצע ניקוי מנורות שיקנה להם מראה מיוחד, חדש ונעים. פעולות פשוטות יחסית כגו הסרת האבק מהם, ניגוב עם מטלית רכה, שטיפה של חלקים מזכוכית שנדליר למשל או שטיפת כל חלקי גופי התאורה בזהירות, עם או בלי פירוק גוף התאורה, עשויים להקל עלינו במראה הנקי של הבית.

התכיפות של ניקוי מנורות, תלויה בכמות האבק שמצטברת על גופי התאורה.

יש להחליף גם חלקים סדוקים או נורות שנשרפו, בכדי להקנות לגוף התאורה מראה חדש, נעים ואסטטי. יש להתייחס להמלצת יצרן גוף התאורה בהתחשב בדרגת האטימות של גוף התאורה, סוגו ואם קיים מנגנון סינון האוויר שחודר לגוף התאורה כמו מסנן העשוי מפחם אקטיבי. אם תדחו לעוד כמה חודשים למשל אם תמתינו לפני פסח בכדי לנקות את גוף התאורה, הניקוי שלו יהיה קשה בהרבה , מאשר תבצעו תחזוקה שוטפת על שלושה חודשים של ניקיון גוף התאורה. יש לציין, כי הקפדה על תחזוקה נכונה של גופי התאורה מאפשרת קבלתם מתקן תאורה איכותי, כזה שיעמוד בתנאי התכנון, קבלת תפוקת אור אחידה ואיכותית וכן, חיסכון משמעותי בצריכת החשמל וכן באחזקה עצמה.

כדאי לתכנן את ניקיון הבית, כאשר אתם מקציבי זמן קבוע בכל שלושה חודשים לניקיון גופי התאורה השונים הנמצאים בתקרה, בפינות ובחללים השונים בביתכם, כגון חדרי השינה פינת האוכל, המטבח, חדרי הרחצה וכמובן הסלון. כמו"כ מומלץ לתחזק את שאר רהיטי הבית אחת לתקופה, אצלנו באתר תוכלו למצוא מדריכים על איך מנקים מקרר וכן ניקוי מכונת כביסה טיפים בלעדיים לניקוי תנור וכול השיטות לניקוי עם מלח לימון ועוד.

מעוניינים שחברה מקצועית תעשה זאת במקומכם?

חברתנו WeClean, נותנת מענה מקצועי לניקוי מנורות, נברשות, קריסטלים ושנדלירים באמצעות שיטת ניקוי מתקדמת וכלים טכנולוגיים (ובלעדיים). לנו צוותים מיוחדים לשם כך, ואנו מטפלים גם במקרים בהם המנורות או הנברשות גבוהות מידי או דורשות מיומנות מיוחדת ע"מ לבצע את הניקוי בהם. לפרטים נוספים, שאלו את נציג החברה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button