fbpx

ניקוי עם מלח לימון

את מלח הלימון, אנו מכירים אבל מדובר למעשה בחומצת לימון שעשויה מלימונים. מהבחינה הכימית, זו לא הכוונה למלח, כי אם בשל המראה הגבישי שלו ובגלל שהוא מזכיר מלח. אם יש לכם מלח לימון בבית ואתם תוהים מה השימושים שלו, אז תתפלאו לדעת, כי יש לו שימוש קולינרי כגון תבלין שאינו מזיק ומוכר בתעשיית המזון בתנאי שמשתמשים בו במינון הנכון. במלח לימון משתמשים גם לשמירה על מוצרי מזון על המדף. גם בתחום הניקיון, רבים מעדיפים להשתמש עם מוצרים טבעיים שהם יעילים מאוד ולכן ניקוי עם מלח לימון הפך להיות נפוץ בשנים האחרונות כמו ניקוי של קומקום חשמלי מאבנית. בגלל שהמים בישראל עשירים באבנית, יש לנקות היטב מוצרי חשמל שיש בהם גוף חימום כגון מכונת כביסה, מדיח כלים או קומקום חשמלי.

יש לפזר כמות הגונה של מלח לימון בתחתית הקומקום החשמלי, להרתיח פעם או פעמיים, להשאיר את המים לכמה שעות עד שהאבנית תימס. לאחר מכן, יש לשטוף היטב את הקומקום החשמלי עם מים כמה פעמים על מנת להיות בטוחים כי חומצת המלח הוסרה לחלוטין מהקומקום.. עם פעולות של ניקוי עם מלח לימון, ניתן לנקות מוצרים רבים בבית ולגרום להם להיראות מבריקים ללא שימוש עם חומרים כימיים מסוכנים כגון כלור.

כיור נירוסטה

ניקוי מוצרים מנירוסטה באמצעות מלח לימון

מוצרים מנירוסטה עשויים להבריק, אם נעשה ניקוי עם מלח לימון. ישנם חומרי ניקוי שאינם יעילים לאורך זמן, אבל חומצת הלימון גורמת לכיורים ומוצרים שונים מנירוסטה להבריק לאורך זמן, שכן מדובר על ניקיון יסודי באמצעות חומר יעיל זה שהוא אקולוגי ובטוח לשימוש. אם אתם מעוניינים לנקות את כיור הנירוסטה שלכם באמצעות מלח לימון, יש לפזר ממלח הלימון עם מעט מים, להמתין כמה דקות ולשפשף באמצעות סקוטש. האפשרות השנייה היא, לפזר על הסקוטש מעט מלח לימון ולהרטיבו עם מעט מים ואז לנקות את הכיור. עוד בנושא ניקוי נירוסטה.

לבטח אתם אוהבים ריח נקי של בית ובעצם מי מאתנו אינו אוהב? לבטח שאלתם את עצמכם מהיכן הוא מגיע אבל ניתן ליצור אותו מבלי להשתמש עם חמרי ניקוי הנמצאים על המדפים במרכולים שחלק ניכר מהם מזיק לבריאות.אנשים שוכחים שהמטבח, הינו המקום החשוב ביותר בבית והוא חייב להיות תמיד נקי והיגייני ללא כלים בכיור וללא שאריות מזון. חומרי ניקוי קונבנציונאליים הינם מעולים לניקוי המטבח ועשויים להשאיר ריחות נעימים, אך לפעמים ישנם כתמים, סתימות בכיור המטבח וגורמים נוספים לריח רע ולכן לפעמים אנו חייבים להשתמש בחומרים קשים שמזיקים לבריאות. אחד מחומרי הניקוי שאנשים היום משתמשים הוא ניקוי עם מלח לימון, כאשר חומר פעיל זה, מחליף את הכלור, חומרים כימיים לניקוי אבנית ועוד. עוד בנושא ניקוי אבנית.

מכונה כביסה בפעולה

ניקוי ושמירה על מכונת הכביסה שלכם באמצעות מלח לימון

ההצטברות של אבנית במכונת הכביסה היא אינה בלתי נמנעת ועשויה לגרום לנזק משמעותי והתיקון של מכונת הכביסה עשוי לעלות כסף רב. על מנת למנוע את התיקון או לא לתת יד לקלקול מהיר של מכונת הכביסה, יש לתחזק אותה נכון. ממש כפי שאנו מנקים את הקומקום החשמלי שלנו מאבנית, כך גם ניקוי עם מלח לימון עשוי לסייע גם בתחזוקה השוטפת ושמירה על מכונת הכביסה שלכם. יש לשים מלח לימון במקום שבו אתם שמים את אבקת הכביסה ולהפעיל את המכונה כשהיא ריקה מבגדים. פעולה זו יש לבצע אחת לחודש-חודשיים. האבנית תתנקה מגוף החימום המכונה תעבוד טוב יותר וכן, מדובר על חיסכון בחשמל, היות וכאשר קיימת אבנית על גוף החימום של מכונת הכביסה, היא צורכת יותר חשמל. באמצעות חומרים ביתיים כגון מלח לימון, סודה לשתייה, חומץ סינטטי ועוד, תוכלו להבריק את ביתכם, לשמור על מוצרי החשמל החיוניים ביותר. עוד בנושא ניקוי מכונת כביסה. הברקת ברזים וניקוי כיורים עם מלח לימון

אחד מהאלמנטים הבולטים בבית שיש לנקות הינם הברזים וניקויים דורש חומר ניקוי חריף, אבל ניקוי עם מלח לימון, עשוי להיות יעיל ביותר ויבריק את הברזים בחדר האמבט ובמטבח. יש לסחוט מיץ מ-4 לימונים להוסיף להם מלח לימון עד לקבלת משחה לשים על ספוגית הניקוי לשפשף את הברזים לשטוף היטב ולעבור עם מטלית יבשה. הברזים ייראו כחדשים! גם ריח נעים בבית ובמטבח, ניתן יהיה ליצור באמצעות מלח לימון. ממלח לימון ניתן לנקות סירים שהשחירו, היות וזוהי חומצה, טבעית אמנם ואינה מזיקה, אך יעילה מאוד לשאריות וכתמים שחורים שהצטברו בסירים. יש למרוח אבקת מלח לימון יחד עם לימון סחוט, ליצור מעין משחה ולשפשף את הסירים. הכתמים ירדו מיד והסירים ייראו כחדשים פתרון זה יעיל אף לניקוי מיקרוגל וכן לניקוי מייבש כביסה ועוד. טיפים אלה יעילים לאנשים שסובלים מבעיות בדרכי הנשימה וכל חומר כימי פעיל אסור לפגוע בבריאותם וכן לאלה שמעוניינים לשמור על בריאותם ובריאות בני הבית אף בכל זאת לשמור על ניקיון מופתי בבית אצלנו באתר תוכלו ליהנות מטיפים ודרכי ניקוי טבעיים כמו למשל: תוכלו למצוא אצלנו איך לבצע ניקוי תנור – ללא כימיקלים וכן ניקוי מקרר ועוד.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.