fbpx

ניקוי כיור

הדבר הראשון שמקנה לבית מראה נקי זה המטבח, כאשר הוא נקי ומצוחצח, הבית כבר נראה טוב יותר. ניקיון המטבח כולל: כלים, משטחי שיש ארונות חיצוניים וכן, ניקוי כיור. לפני שתתחילו בעבודת הקרצוף ותתמקדו לבסוף בכיור המטבח שלכם, כדאי לדעת כי קיימים כמה סוגי כיורים ולא ניתן לנקות אותם באותם חומרי הניקיון . ראשית וודאו איזה סוג של כיור יש לכם, כך שתוכלו לבחור עבורו את חומרי הניקוי המתאימים. הדבר נכון כמובן גם לכיורי חדר האמבט ולכיור הנמצא בשירותי האורחים.

אחד מהכיורים הנפוצים והקלים יותר לניקוי והברקה, הינו כיור הנירוסטה. חומר גלם זה, אמנם מעניק ברק לכיור אך החיסרון שלו שהוא נשרט בקלות. על מנת לשמור עליו , יש להשתמש בחומרי ניקוי המתאימים לו יש לנקות את הכיור באמצעות מטלית ולא באמצעות סקוטש או חלילה צמר פלדה. יש לפזר סודה לשתיה ולצחצח באמצעות מטלית. על מנת להבריק אותו יותר, עברו על הכיור עם מטלית יבשה עד שהוא יבהיק לאחר שיתייבש. עוד בנושא ניקוי כיור נירוסטה.

ניקוי כיור העשוי משיש גרניט

ישנם אנשים שאוהבים כיורים המיוצרים משיש גרניט, פעולת ניקוי כיור מסוג זה, היא פשוטה וקלה יחסית. חומר זה הוא עמיד וחזק ואינו נפגם או מתבלה מהר. זו הסיבה שבהחלט ניתן לנקות את הכיור העשוי משיש גרניט, באמצעות סקוטש או ברזלית. ניתן לטבול את הסקוטש כבר בחומר ניקוי. אם נתקלתם בכתמים עקשניים בכיור, תוכלו לערבב תמיסה של חומץ ומים בבקבוק תרסיס. יש לרסס את הכיור עם חומר זה ולשפשף באמצעות מטלית רכה ולאחר פעולה זו, יש לשטוף את הכיור עם מים. אם נשארו עדיין כתמים, ניתן לנקות אותם עד שייעלמו לחלוטין, באמצעות סודה לשתיה ולנגב היטב את הכיור באמצעות מטלית יבשה עד שיבריק. עוד בנושא ניקוי מטבח.

ניקוי כיור

כיצד מנקים כיור העשוי משיש קוריאן?

קוריאן, הינו חומר מוצק ועמיד ועל מנת לתחזק נכון כיור זה, מומלץ להשאירו נקי ולא לגרום לשאריות של אוכל להישאר זמן רב בכיור הקוריאן. השאריות יכתימו בקלות את הכיור. כיור זה, ניתן לנקות באמצעות מים וסבון, אך אם אתם מעוניינים כי ניקוי כיור מסוג זה, יהיה מושלם ויש לבצע אף חיטוי, מלאו את הכיור בתמיסה של מים ואקונומיקה ולהשאיר את הכיור עם חומר זה כרבע שעה בערך. יש לרוקן את הכיור מחומר הניקוי ולשטוף אותו בעזרת מים. בשנים האחרונות, אנו רואים כי אנשים רבים אוהבים את מראה הקוריאן, אך בשל נטייתו למשוך כתמים, כדאי לשטוף אותו לעצים תכופות עם מים חמים וסבון. הקוריאן כאמור, נחשב לחומר עמיד והוא מאוד מרשים, אך יש לנקותו לאחר כל שימוש בכיור.

כאשר אתם מנקים כיור ולא משנה מאיזה סוג הוא, אל תשכחו לנקות גם מסביבו, כלומר באזור הברז, בחיבור בין שפת הכיור למשטח השיש. על מנת להגיע למקומות שבהם קשה להגיע אליהם בשל המיקום שאינו נגיש, יש להשתמש עם מברשת שיניים או עם קיסם אוזניים.

כלי חרס

ניקוי של כיורים המיוצרים מחרס

מי אינו זוכר את כיור החרס? כזה שתמיד היה מבריק עוד מבית הורינו. החדשות הטובות שכיור זה עדיין ממשיך להיות פופולארי והוא נחשב לאחד מחומרי הגלם שמשמשים לכיור. המראה של החרס הינו מבריק ואינו נשרט מהר כמו בכיור העשוי נירוסטה. יש לנקות את כיור החרס באמצעות מטלית וחומר ניקוי לחלונות, בכדי להעניק לו ברק. הקרמיקה, הוא קרוב משפחה של כיור החרס ואף הוא נחשב לחומר מצוין לכיורים. הקרמיקה אף היא אינה נשרטת בקלות. את אותה שיטת ניקוי כיור חרסינה, יש ליישם גן בכיור העשוי מקרמיקה. אחת לחודש, מומלץ למלא את הכיור במים עם רבע בקבוק אקונומיקה ולהשאיר להשריה כ-15 דקות. מי שעדיין רואה כתמים בכיור, יש להשרות את הכיור בחומצה בריכוז של 55 ואז לנגב את הכיור באמצעות מטלית.

ניקוי כיור – כללים וטיפים שיסייעו לכם ולבני הבית בשמירה על כיור נקי

אפילו אם הכיור יהיה נקי, כשהוא מלא בכלים הוא כבר ייראה מבולגן. יש תמיד לדאוג שהכיור יהיה ריק מכלי אוכל. גם אם שטפתם את הכלים ושמתם אותם על מייבש הכלים, יש לדאוג כי לאחר שהם התייבשו, להוריד מהשיש את מייבש הכלים ולשטוף אותו בכל שבוע לפחות עם מים חמים וסבון כלים. ישנם טיפים נוספים שיסייעו לכ עם מטלות כגון ניקוי כיור. ניתן להשתמש עם חומרים ביתיים.

ניקוי עם מלח לימון או עם הלימון למשל הוא זה שגורם לברק בכיור. יש לשים מעט לימון על מטלית לחה ולשפשף את הכיור. חנכו את בני הבית לשטוף כלים ולא השאירם בכיור, או לפחות להכניסם למדיח הכלים עד שתפעילו אותו, כאשר הוא יתמלא. שיטת הניקוי עם הלימון יכולה לסייע לכם גם במוצרי חשמל שונים בביתכם כמובן שתצטרכו לעיין במדריכים המלאים על מנת לדעת את המינונים המדויקים אך לדוגמא הלימון יהיה יעיל לניקוי מיקרוגל וכן לניקוי מייבש כביסה לניקוי עובש מספות ועוד. עיינו באתר שלנו והתרשמו מהמדריכים שיצרנו עבורכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button