fbpx
מטבח, גז, הכשרה באש

הכשרת מטבחים לפסח

בכל שנה לפני חג הפסח, אנו מתחילים להילחץ לגבי הניקיון שיש לערוך בבית והחשוב מכל הוא הכשרת מטבחים לפסח. ראשית נתחיל עם נושא החמץ. יש למכור אותו לגוי, או לשמור אותו במקום סגור ולמנוע גישה לחמץ בזמן חג הפסח. את הכשרת המטבח לכבוד חג הפסח, מומלץ לבצע בימים האחרונים לפני החג. כ-24 שעות לפני בוא החג, חל איסור על שימוש בחמץ. במידה ויש לכם כיור המיוצר מנירוסטה, יש להכשירו באמצעות מים רותחים. את הברזים יש לנקות ביסודיות. במידה ויש לכם כיור העשוי מחרס או שיש, הכשרה לא תסייע במקרה זה ולכן, יש להכניס לכיור קערות גדולות העשויות מפלסטיק או להשתמש עם כיורי פלסטיק בכל תקופת החג.

יש לפתוח את ברז המים בכיור בחום המרבי ולשפוך מים רותחים גם על אריחי הקרמיקה. יש כאלה שאפילו מחמירים ומכסים את משטחי השיש במטבח עם משטחי קלקר, דיקט או פח למשך כל החג. אם יש בבעלותכם מיקרוגל, יש להרתיח מים בקערה גדולה ורחבה ובקערה זו, אסור להשתמש בתקופת חג הפסח. למאמר בנושאי ניקוי מיקרוגל הקליקו.

הכשרת תנורים לפסח - WeClean
לפני הניקוי של חברתנו.
הכשרת תנורים לפסח אחרי הניקיון- WeClean
אחרי הניקוי של חברתנו.

הכשרת תנורי בישול לקראת חג הפסח

במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתנור בחג הפסח, יש להכשיר אותו בהתאם. החום שיש להכשיר את התנור הוא 400 מעלות צלזיוס. ישנם תנורים שאינם מתחממים בחום זה, אך ישנם תנורים שמתנקים באמצעות פעול ניקוי עצמי והחום הוא 500 מעלות.

יש לנקות לכלוך בפינות ובחריצים של התנור ולהמתין 24 שעות מהשימוש האחרון שנעשה בתנור הבישול. יש להדליק אותו לפני השימוש על החום הגבוה ביותר למשך שעה- שעתיים. את התבניות מומלץ לשטוף עם מים חמים לא להשתמש בהם, היות ופעולת ליבון עשויה להרוס את התבניות והיום, ניתן לרכוש תבניות בישול לתנור שהן חד פעמיות. עוד בנושא ניקוי תנורים.

הכשרת מטבחים לפסח – ניקוי הגז והכשרתו

יש לנקות את מבערי הגז במסגרת הכשרת מטבחים לפסח. למשל כיריים קראמיות, העשויות ממשטח שדומה מאוד לזכוכית יש לנקות היטב ולחמם על חום גבוה למשך חצי שעה. המתינו עשרים וארבע שעות, בין בישול החמץ האחרון לבין בישולי חג הפסח. חימום נחשב לליבון קל על פי ההלכה היהודית. יש לנקות היטב את המבערים של הגז, היות ובמשך השנה נשפך עליהם שמן ומזון דביק יש לנקותם באמצעות מים חמים וסבון. החימום של המבערים לאחר הניקוי יכשיר אותם. יש כאלה ששמים נייר כסף על החצובות בגז ויש לרכוש נייר כסף עבה שאינו נקרע בקלות. עוד בנושא ניקוי גריל גז.

ניקוי המקרר לפני כניסת חג הפסח

נשים רבות מנקות שעות את המקרר, כאשר הן מבצעות הכשרת מטבחים לפסח. על פי ההלכה, זמן ניקוי המקרר אינו צריך לעלות על יותר מחצי שעה. יש ליטול מים עם סבון ולנקות את המדפים והדפנות. יש לרחוץ ולנקות כמה שאפשר, היות ומקרר אינו חייב ביעור. רצוי לרכוש רשת מיוחדת למדפי המקרר כך שתוכלו להיות בטוחים ששום שארית ש חמץ שלא ראיתם היות והיא מזערית, תדבק באוכל הכשר לפסח. יש שמחמירים יותר ויש פחות, אך כדאי כי תלכו על פי ההלכה, כך שהמטבח שלכם יהיה כשר לפסח ככל שניתן, כך שתעברו חג כשר ושמח ללא חשש לשאריות של חמץ. עוד בנושא ניקוי מקררים.

השכרת מטבחים לפסח - WeClean
לפני הניקוי של חברתנו.
הכשרת מטבחים לפסח - WeClean
אחרי הניקוי של חברתנו.

מחפשים הכשרת מטבחים לפסח מקצועי?

כאשר מחפשים לבצע הכשרת מטבחים לפסח מקצועי אצל חברה, יש לפנות לחברה בעלת ניסיון רחב וכזו אשר מכירה היטב את ההלכות השונות לביצוע ההכשרה. חברתנו הינה מנוסה בתחום הכשרת מטבחים, ובין לקוחותינו תמצאו בתי מלונות, אולמות אירועים, מסעדות וכן לקוחות פרטיים שנהנים ממטבח כשר לפסח ע"פ ההלכה. לחברתנו עובדים מנוסים וכלים וחומרי ניקיון מיוחדים אשר יגיעו לתוצאות הגבוהות ביותר ובמחירים מותאמים אישית. חייגו אלינו ע"מ לקבל הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.