ניקוי מקלחון, חדר המקלחת

ניקוי מקלחון – המדריך המלא

המקום שבו אנו מתרעננים, משילים מגופנו את הכובד של היום לאחר יום עבודה ארוך, הינו חדר המקלחת. בגלל שאנו מבלים כמה פעמים וכל בני המשפחה בחדר הרחצה, יש לבצע בו ניקיון שוטף. מראות כמו עובש, פסים שחורים על הרובה אינם נעימים ולבטח שאינם בריאים. יש לדעת, כיצד לתחזק ולבצע ניקיון מקלחון.
בגלל שרוב המקלחונים, מיוצרים מזכוכית או פלסטיק, האבנית מצטברת על זכוכית המקלחון ויש לבצע ניקוי באמצעות מסיר אבנית.

בגלל שרוב מוצרי הפרזול, נמצאים במקלחת ומצד אחד יש לכם רצון לחוש ניקיון ואפילו לשטוף את חדר המקלחת עם אקונומיקה, מוצרי הפרזול עשויים להתקלף. מקלחון הוא בעל מסילות וגלגלים ולכן, יש לשמן את מסילות אחת לחודש על מנת שנוכל לעשות שימוש קל.

חברת ניקוי מקלחונים מקצועית

ניקוי מקלחון – מה מותר ומה אסור?

כאשר מתחילים עם ניקוי מקלחון יש להקפיד ולהשתמש בספוג רך על מנת לא לפגוע בדלתות הזכוכית של המקלחון. לא מומלץ להשתמש עם צמר פלדה, מה שיגרום לשריטות על דלתות המקלחון. יש להשתמש עם חומרים המסירים אבנית הנמצאים בבקבוקי התזה. מומלץ להתיז חומר נגד אבנית על דלתות המקלחון ולהמתין דקה או שתיים ואז לשפשף באמצעות מטלית את הדלתות של המקלחון, כך שהן תהיינה מבריקות. לאחר הפעולה, יש לשטוף עם מים ולייבש באמצעות מטלית יבשה או נייר מגבת.

ניקוי הרובה מאריחי המקלחון

מראה כגון רובה שהשחירה, אינו מלבב במיוחד ולכן, יש לנקות את הרובה באמצעות מטלית טבולה בחצי כוס חומץ וכוס מים. יש להבריק את הרובה, באמצעות מטלית יבזה. גם באמצעות סודה לשתייה, ניתן יהיה לנקות את הלכלוך שהצטבר על הרובה. כל פעם כאשר תתחילו עם ניקוי מקלחון יש לשים לב גם לאריחים ולנקות אותם באמצעות השיטות השונות שרק ילבינו ויגרמו לכם תחושה של מקלחת נעימה שכייף יהיה לשהות בה.

בשימוש עם סודה לשתייה, יש לשפוך בתוך קערת מים ולשפשף את האזורים המלוכלכים. את האזורים שהם קשים יותר לניקוי, יש לשפשף באמצעות כרית רטוב לניקוי כלים. גם זכוכית של מקלחון שנראית "עייפה", ניתן יהיה להחיות, על ידי הברקתה עם חומץ ומים.

ידית ראש מקלחת

תדירות של תחזוקה וניקוי מקלחון

על מנת שהמקלחון ייראה תמיד מבריק ורענן, יש לבצע בו ניקוי מקלחון, אחת לשבוע. גם מלח לימון, ידוע כחומר הלבנה מצוין. באמצעות מברשת שיניים ישנה, ניתן יהיה להגיע למקומות קשים להגעה כגון המפגש בין האריחים לרצפה וכן חיבור האסלה שקשה להגיע לחלקה האחורי. גם ספיגת בד כגון טריקו בחומר הלבנה יועיל. לאחר הפעולה, יש לשטוף את המקלחון ולנגב באמצעות מטלית יבשה.

גם הברזים של המקלחון, אמורים להבריק. בכדי לא לפגוע בברזים או לשרוט אותם, יש לנקות אותם בעזרת מטלית הטבולה בכוס מים עם חומץ. חשוב לא להזניח את ניקיון מקלחון ככך שתזניחו יותר, כך יהיה לכם קשה להיפטר מהאבנית והעובש שנמצאים בתנאי לחות שהם יכולים לשגשג בהם. מומלץ לא לעשות שימוש עם חומרי ניקוי זולים, כאלה שאין אנו מכירים מאילו חומרים הם מיוצרים ומה טיבם. איך מנקים נירוסטה? – ניקוי נירוסטה המאמר המלא.

שידה בחדר אמבטיה

בררו כיצד ניתן לנקות בקלות מקלחונים

מקלחונים הם שונים, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת חומר הגלם שמהם הם מיוצרים. כאשר אתם רוכשים מקלחון, בקשו מהמוכר הוראות לניקוי ותחזוקה, כך שתהיו בטוחים, כי לא תגרמו לו נזק. מקלחונים אינם זולים ולכן תחזוק השוטפת שלהם, תסייע רבות במראה חדש ורענן. בגלל שלא מדובר רק בחומר גלם כמו זכוכית, יש לנקוט משנה זהירות, גם כאשר אנו מנקים את הברזים במקלחת. גם הברזים עולים לא מעט וכן, חומר שמתאים לניקוי דלתות הזכוכית של המקלחונים, אינו בהכרח עשוי להתאים לברזים למשל. כדאי לא להגיע למצבים, אשר בהם דלתות המקלחת תיראינה צהובות בשל לכלוך רב שהצטבר וכן, למצב של עובש. טיפול שוטף בכל זמן שתקציבו לעצמכם, יקל המון את פעולת הניקוי מקלחון נקי, אין צורך לקרצף הרבה או להכין בכל פעם את התערובות השונות.

לבטח הייתם מעוניינים, כי הילדים שלכם, יתקלחו בחדר אמבט נוח, נקי ללא רבב, כזה שיהיה תמיד כיף לשהות בו. רבים מקפידים על בית נקי הכולל חללים שונים. יש כאלה שהדבר הראשון שהן עושות בבוקר, הינו לנקות את המקלחונים או לעבור שוב על הברזים באמצעות חומץ יחד עם מטלית לחה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button