fbpx
כיור נירוסטה

ניקוי נירוסטה – המדריך המבריק

יש להבין כי נירוסטה הינה מתכת שנקראת גם אל חלד. משטחי הנירוסטה הינם חלק של עיצוב הבית במיוחד באזור המטבח. ניתן למצוא כיורים, משטחים מנירוסטה, קולטי אדים, תנורים ומקררים העשויים מחומר מתכתי זה. בגלל ריבוי המוצרים המיוצרים מנירוסטה ובמיוחד באזור המטבח, יש לנקות היטב את מכשירי החשמל, הכיור והמשטחים המיוצרים מפלדת אל חלד. יש לדעת, כי ניקוי נירוסטה, מתבצע באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים. למרות שמוצרים שונים המיוצרים מנירוסטה הם יפים ומקנים תחושה של ברק, ניקיון וחדשנות, כל תביעת אצבע עליהם, נראית לעין. יש למנוע מהופעת שריטות על מוצרי ומשטחי הנירוסטה.

דלת נירוסטה של מעלית נקייה

ניקוי נירוסטה – איך מנקים?

ראשית, ניקוי נירוסטה אסור לנקות עם חומרי ניקוי חזקים ומרוכזים. שימוש עם מטלית נחה וייבוש משטח הנירוסטה באמצעות נייר מגבת או מטלית יבשה, תעשה פעולה טובה והמוצרים השונים מיוצרים מפלדת אל חלד, פשוט יבריקו. במידה וישנם כתמי קורוזיה, יש להשרות מעט חומץ על המשטחים ולאחר כמה דקות ניתן יהיה לשפשף ולנגב את האזור באופן נקודתי. גם ערבוב של מיץ לימון ואבקת סודה, ניתן יהיה להשרות את החומר ולנקות בעזרת מברשת שיניים.

אום חלודה

כתמים של קורוזיה קשים כיצד מנקים?

במידה וביצוע פעולות של ניקוי נירוסטה עם חומרים ידידותיים בסביבה עלו בתוהו, יש לנקות עם חומצה, כמוצא האחרון. יש להיזהר היטב ולהקפיד שעורכם לא ייפגע מהחומצה. יש לקרוא היטב את ההוראות בגב מכשיר הניקוי שעשוי מחומצה, כך שתוכלו לדעת כיצד לעבוד נכון עם חומר ניקוי זה הנחשב למסוכן.

יש לעבוד שלא בקרבת אש, מה שעשוי לגרום להצתה. חומצה זרחנית או אוקסילית, עשוי לערבב עם חומרי ניקוי אחרים. משקפי גומי, כפפות, ביגוד ארוך ועוד, כך שתהיו מוגנים לחלוטין.

אם יש לכם כיריים המיוצרים מנירוסטה, אשר צברו לכלוך או שומן קשה, לא כדאי למצוא תרסיסים או חומרי ניקוי חזקים שיגרמו רק נזק לכיריים. יש להשרות את ראשי הגז בתמיסה של חומץ, מים וסבון ניקוי למשך לילה שלם. יש לשפוך מים חמים על משטח הנירוסטה ולהניח למים שיפרקו את השומנים.

גם ברזים שעשויים מנירוסטה, יש לבצע בהם ניקוי נירוסטה. למרות שהגישה עשויה להיות קשה מעט, יש לנקות את הברז באמצעות תמיסה של סודה לשתייה עם לימון ולהבריז בעזרת מברשת השיניים במקומות שבהם ישנם כתמים. יש לציין כי משטחי נירוסטה, הבאים במגע עם מים, צוברים אבנית ולכן, ראשית יש להסיר את האבנית באמצעות תרסיס נגד אבנית, על מנת שהמשטח העשוי נירוסטה יישאר מבריק ונקי.

שמן זית

שמן תינוקות ושמן זית – חומר ניקוי יעיל לנירוסטה

נכון שזה נשמע לכם מוזר? אבל שיטה זו עובדת. ניקוי משטחי הנירוסטה באמצעות חומרים אלה, יסייע לכם להיפטר מהכתמים הקשים. לאחר ניקוי נירוסטה באמצעות חומרים אלה, ניתן יהיה ליהנות ממראה מבריק במיוחד של משטחי הנירוסטה. גם חומץ בצורה מרוכזת שיונח על כתמים קשים, עשוי לסייע בהוצאת כתמים נקודתיים קשים במיוחד.

יש לדעת, כי רכישת חומרים ייעודיים לניקוי משטחי נירוסטה, מאופיין בריכוז קטן של חומר ניקוי שנועד למנוע פגיעה במשטחים. למרות שנירוסטה הינה פלדה מורכבת מחומרים אשר דוחים חלודה, אין זה אומר שלאחר שנים של חשיפה למים ואוויר, לא ייראו פה ושם כתמי חלודה. ניקוי חלודה – המאמר המלא.

כדאי לא לבזבז זמן וכסף על רכישת כיור, משטח או מכשיר חשמל המיוצר מנירוסטה, כי אם להשקיע מעט מאמץ ולנסות לנקות לבד את המשטחים השונים באמצעות חומרים שהם ידידותיים לסביבה או שאם אין ברירה, יש למצוא חומרי ניקוי ייעודיים למשטחי הנירוסטה וישנם מקצועיים יותר.

שמירה על כלי הנירוסטה מכאן ולהבא

כאשר אתם רוכשים מוצרים שונים המיוצרים מנירוסטה, שאלו את החברה כיצד ניתן לבצע ניקוי נירוסטה אשר יהיה יעיל ויחזיק מעמד לשני רבות את כל מוצרי הנירוסטה שכוללים: משטחים, כיור, כיריים, תנור, מקרר, ברזים, קולטי אדים ועוד.

כאשר רוכשים מוצרי נירוסטה איכותיים, הניקוי שלהם יהיה קל בהרבה מאשר נירוסטה שהיא אינה איכותית, כך שיש להקפיד על רכישת נירוסטה איכותית במיוחד. אם התחלתם לנקות יסודי את הבית לפני החג והחלטתם להיות בטוחים בניקוי של מוצרי הנירוסטה, בררו היטב לגבי הטיפים השונים של ניקוי הנירוסטה. יש להימנע כמה שיותר בשימוש עם חומרי ניקוי חזקים ולנסות לנקות בעזרת חומרי ניקוי עדינים יותר.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.