ניקוי מסילות

ניקוי מסילות חלון

כמעט בכל בית ישנם חלונות ודלתות הזה, הם אמנם נוחים אך צוברים הרבה לכלוך. ניקוי מסילות הינה משימה לא קלה ואפילו מעצבנת הלכלוך תמיד מצטבר ואין סוף. הלכלוך השחור שנצבר מאבק הופך את החלונות להיראות ישנים ובלתי אסטטיים למראה. האוויר הצח הוא חשוב ולכן יש לשמור על מסילות נקיות תמיד. בכל פעם כאשר מנקים את החלונות, יש לעבור על המסילות. כאשר המסילות מתמלאות בלכלוך, זה אף מקשה על החלונות להיפתח והם מתקלקלים מהר יותר. ישנן דרכים שונות שעשויות להמיס את הלכלוך ולגרום לחלונות להבריק שוב.

גם הבתים הנקיים ביותר, צוברים לכלוך ואבק במסילות ובחלונות וכן בתריסים. אנשים רבים אינם יודעים כיצד ניתן לנקות את החלונות בביתם כאשר ניקיון זה, כולל גם ניקוי מסילות. יש להימנע משריטות על הזכוכית ולהגיע לפינות ברוחב של כמה מילימטרים. ניתן לשמור על גליל הקרטון של נייר האלומיניום לאחר שסיימתם להשתמש בו.יש לחבר אותו לשואב האבק הביתי ובאמצעות הגליל, כאשר הוא אף גמיש, ניתן יהיה להגיע לכל חריץ וחור במסילה.

להזמנת שירות מקצועי לניקוי מסילות וחלונות צרו קשר.

שואב אבק

שימוש בכלים שימושיים ונגישים לניקוי מסילות

בשואב האבק הביתי שלנו, ישנם כמה ראשים שיכולים להיות שימושיים. יש לשאוב את המסילות, באמצעות הראש הצר של שואב האבק. גם מכחול דק, עשוי יהיה להיות שימושי בעת ניקוי מסילות. דרכים נוספות לניקוי יעיל של המסילות בחלון ההזזה, ניתן למצוא ע"י פיזור סודה לשתייה על המסילה. לאחר פיזור אבקת הסודה, יש לפזר כמה טיפות של חומץ ביתי לבן עד שהעיסה תבעבע. יש להמתין דקה ולשפשף היטב את המסילה, באמצעות מברשת שיניים. פעולה זו, יש לעשות יחד עם שאיבת האבק כאשר מברישים את הלכלוך, קרוב לפיה של שואב האבק בחלק הקרוב לפיה לאחר פעולה זו, יש ליטול מטלית עם חומר ניקוי כגון ג'ל ניקוי או כל חומר ניקוי קל אחר, להעביר על המסילות והיא תהיה מבריקה ונקייה.

יש לשטוף עם מים חמים את מסילות החלון כאשר מים אלה, ישטפו לחלוטין את שאריות הלכלוך מהמסילות. שיטות רבות קיימות עבור ניקוי מסילות ויש למצוא את האחת שתתאים לכם, כך שפעולה זו, תהיה קלה ומהירה יותר, כאשר הניקוי לא יהיה קשה. יש כאלה שמוצאים כי מייבש שיער יעיף את הלכלוך ממסילות החלון וכך, הלכלוך הגדול פשוט יוסר כלפי חוץ. כבר שמעתם על השיטה המוכרת של ניקוי החלק והצר של מסילות החלון, באמצעות ליפוף של מטלית על סכין מטבח וחשוב שלא יהיה חד. עם הסכין מלופף עם המטלית, יש לעבור בתוך המסילות. השלב הבא שופכים מים עם סבון ועוברים שוב עם מטלית יבשה מלופפת על סכין המטבח על מנת שהמסילות יתייבשו. מחירון ניקוי מסילות וחלונות.

מים, סבון ומגבת

כללים חשובים בעת ניקוי מסילות

הימנעו משימוש עם צינור מים עבור ניקוי מסילות היות ושימוש עם צינור מים, יגרום לרטיבות בקירות. כאשר מדובר על קירות העשויים מגבס, הסכנה היא רבה יותר שקירות אלה ייהרסו. ניתן לנקות את מסילות החלונות בבית, באמצעות מקלון אוזניים כאשר הוא טבול בחומץ ואז לעבור על המסילות עד שהמסילות מתנקות לגמרי. מי שיש לו מכונת ניקוי בקיטור, ניתן יהיה להשתמש במכונה זו. למכונות הקיטור ניתן למצוא חלקים רבים, כאשר יקלו על ניקוי של מעברים צרים וקשים לניקוי כמו במסילות בחלונות.

גם במקלחונים ישנן מסילות שיש לבצע בהן ניקוי מסילות, הפעם לא בשל אבק, כי אם לכלוך ואבנית המצטברת במקלחונים. ניתן למצוא חומרים טבעיים כגון אבקת אפיה מהולה במי חמצן המיועדים לניקיון או חומץ. יש להשרות את החומר באזור המלוכלך לפחות למשך עשר –עשרים דקות ולהתחיל לקרצף בעזרת מברשת השיניים. ישנם כללים שיש לשים לב אליהם לפני שמתחילים עם ניקוי חלונות ומסילות, חל איסור להשתמש עם חומרי ניקוי שמכילים כימיקלים כמו תרכובות שונות, אשר עשויות לפגוע בצבע ובמרקם של האלומיניום. החומרים המומלצים בעותר עבור ניקוי מסילות הם מים וסבון. הוספה של חומץ טבעי לתרכובות ביתיות, עשויה להועיל נגד הלכלוך. ההמלצה של ניקוי החלקים הקשים בחלונות כמו המסילות, הינה בכל פעם כאשר מנקים את החלונות, היות והמסילות הן חלק בלתי נפרד מהחלונות וככל שתנקו אותן לעיתים תכופות, כך משימת הניקוי שלהן, תהיה קלה יותר.

ניקוי מסילות וחלון

הסירו את החלונות לפני שתנקו את המסילות

הרבה יותר קל לבצע ניקוי מסילות, כאשר אתם מסירים את החלונות, בדרך זו, תוכלו להגיע לכל פינה. ניתן למצוא בחלונות השונים גם מסילות נשלפות אשר ניתן לשלוף אותן בקלות עם מים וסבון. יש לדעת מאיזה חלון שלפתם את המסילה, כך שתוכלו לחבר אותה בסדר הנכון ולא להסתבך. זה ידוע שבאזור מסילות החלון, מצטבר תמיד לכלוך רב. על מנת שלא תגרמו לבוץ ולכלוך שקשה יהיה לכם יותר לנקות יש לשאוב היטב קודם את מרבית הלכלוך ואז להתחיל לנקות עם מים וסבון. כאשר נפטרתם מהלכלוך הקשה, לעיתים המסילה עדיין לא תהיה נקייה ובכדי להשלים את ניקיון המסילה, יש לעבור עליה באמצעות סמרטוט לח ולאחר מכן עם סמרטוט יבש.

מי שמרבה להשתמש עם מכונת הקיטור לניקוי יעיל של המסילות בחלונות הבית, יוכל להשתמש עם צינורות ופיות שמקלים להגיע לכל מקום צר- גם למסילות. גם החלקים שבהם מוזזים החלונות, במיוחד אם מדובר על חלונות ויטרינה שקשה להוציא אותם ממקומם, ניתן יהיה להקל על ניקוי מסילות החלונות, באמצעות פיות צרות של מכונת הקיטור. ישנם אנשים שיעדיפו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון חלונות מקצועית, כך שהעבודה הזו תקל עליהם, אם חוסר זמן או חוסר ידע. לבטח, חברות הניקיון מיומנות דיין לבצע ניקוי יסודי של מסילות החלונות, הדלתות או המקלחונים. אם הלטתם לנקות בעצמכם את המקומות הצרים, כדאי כי תמצאו את הטיפים השונים שהזכרנו במאמר זה ואם החלטתם על תחזוקה קבועה של הבית , באמצעות חברת ניקיון, תמיד ניתן למצוא את חברת הניקיון האידיאלית שתגיע לכל המקומות גם למסילות של החלונות או המקלחונים בביתכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button