fbpx

ניקוי ספות מיקרופייבר

Cleaning microfiber sofas - ניקוי ספות מיקרופייבר

ניקוי ספות, הינו אחד מעבודות הניקיון החשובות בכל בית. יש לציין כי סלון העשוי מבד מיקרופייבר הוא אחד מבדי הריפוד הנפוצים היום. בד זה אמנם קל לניקוי והוא אינו סופג נוזלים אבל אין זה אומר שלא ניתן להכתים אותו. יש לציין כי בד מיקרופייבר צורך ניקוי מקצועי לאחר שבוא מתבלה או נהרס מכתמים עמוקים. ניקוי ספות מיקרופייבר ניתן לבצע באמצעות חומץ לבן מדולל במים. הריכוז המומלץ של חומץ הוא 50% כאשר הוא מדולל במים. יש למרוח באמצעות מטלית מיקרופייבר נקייה מהחומץ המהול לשמירה על ניקיון ורכות בד הריפוד. בהמשך המאמר נסביר איך מנקים ספות מיקרופייבר באופן עצמאי.

ניקוי ספות עם מברשת

ניקוי ספות מיקרופייבר – תחזוקה נכונה

למרות שההבטחה של מי שיווק לכם את מערכת הישיבה ממיקרופייבר היא שהבד חזק וקל לניקוי ותחזוקה, יש להבין, כי קיימים שני סוגים של בד מיקרופייבר בעלי תכונות שונות. יש לוודא, כי בעת רכישת מערכת ישיבה ממיקרופייבר עליכם לבחור את הבד האיכותי ביותר. כך או כך, יש לדאוג עבור ניקוי ספות מיקרופייבר, אם אתם מכירים את השיטה הנכונה לניקוי סלון העשוי מבד זה, תוכלו בסוף להגיע למצב שהבד יאבד מחומר הציפוי שלו. לבד זה, יש נטייה לדחות נוזלים אך כתמי שומן למשל הם הרבה יותר בעייתיים לניקוי.

ההבדל בין ניקוי ספות מיקרופייבר עצמי לבין ניקוי מקצועי של חברה המתמחה בניקוי ריפוד

לפני ניקוי ספות מיקרופייבר בשיטת עשה זאת בעצמך, יש לבדוק פינה מוסתרת בספה, כך שתוכלו לבדוק אם הניקוי יעיל ואז להמשיך בניקוי בשאר האזורים הגלויים בספה שיש בהם כתמים. אין להשתמש בחומרים פעילים כמו אקונומיקה או חומרי ניקוי בעלי חמצן פעיל. עדיף לא לייבש את הספה מיד לאחר הניקוי כי אם להמתין עד שהספה תתייבש לבד לרוב הייבוש אורך כשעה עד שעתיים. הסיבה לייבש את הסיבה באופן טבעי הינה שאם תייבשו באמצעות מייבש שיער למשל, מצב זה יגרום שלא ניתן יהיה להסיר את הכתם בניסיון חוזר במידה והכתם עקשן.
עם השנים, בד מיקרופייבר בשל התחזוקה שלו, יתבלה וכן הציפוי החיצוני שנועד לדחות כתמים ייעלם. יש להשאיר שכבה דביקה על הבד שלא תפגע בו ותימנע כתמים חדשים. יש לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בנושא ניקוי ספות כמו זה של חברתנו WeClean. אשר משמשים בציוד משוכלל ומתקדם וחומרים מיוחדים לניקוי מקצועי עבור בד ספציפי זה.

ספה מיקרופייבר, בד מיקרופייבר

חומרי ניקוי ושיטת ניקוי שיסייע לניקוי נכון ומקצועי של ספות העשויות מריפוד מיקרופייבר

בד מיקרופייבר, אינו קולט נוזלים, אך צד שני הוא אוגר לחות. נוזלים שנשארים בבד מתבטאים בסימני מים בולטים. לא נעים לגלות סימנים אלה על גבי הריפוד. על מנת לטפל נכון ובאופן ראוי בכתמים אלה שכבר נספגו בבד הספה, יש לקרוא לחברה מקצועית המתמחה מזה שנים בניקוי ריפודים מכל הסוגים. חברות העוסקות בתחום זה, מביאות עמן חומרי ניקוי ייעודיים להמסת השומן ולטיפול מקצועי, יעיל ואמין בספות שלכם שתיראינה כחדשות לאחר ניקוי מקצועי.

איך מנקים ספות מיקרופייבר באופן עצמאי?

כדי לנקות ספת מיקרופייבר באופן עצמאי, יש לבדוק היטב את רכיבי הבד. המדדים העיקריים הם: סוג הבד, מצב הספה ומצב הכתמים. ספת מיקרופייבר מבד קשה וחזק – ניתן לנקותו באמצעות חומץ טבעי המעורב במים ובהברשה אגרסיבית באופן יחסי לאלו מבד רך או עדין. את מדד זה נסו למדוד בעצמכם באמצעות ניסיון קטן בגב הספה או מתחת לכריות המושב. מצב הספה, ימדד לפי מספר השנים אשר נמצא ברשותכם ולפי דהייה או שפשופים הקיימים בספות (אם קיימים כאלה). במידה והספה אינה חדשה, יש לבצע ניקוי ספת מיקרופייבר בהתאם לספות. מצב הכתמים, מדד זה חשוב מאוד. דוגמה קטנה לכך: כידוע, ישנם סוגי כתמים רבים כגון: שמן, כתמי מים, כתמי דיו ועוד. ככל ומדובר על כתמי צבע – יש לבצע ניקוי לספה באמצעות חומרי ניקוי חזקים יותר וברמה בסיסית יותר (ברמת ph בסביבות 9-9.5 ph). כתמי מים ירדו בקלות, ולכו כל שתצטרכו הוא רק מעט מים וסבון (גם נוזל לניקוי כלים יכול להיות מצוין).

ניקוי ספות מיקרופייבר הכולל הסרת אבק ולכלוך מצטבר

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.