fbpx

ניקוי כתמי דיו – המדריך המפורט

ילד, צבעים, דיו.

אחד מהכתמים שמטרידים את כולנו, הם כתמי הדיו. למרות שחברות שמייצרות חומרי ניקוי שונים מוציאים למדפים חומרי ניקוי שמסוגלים להוציא כתמי דיו, העניין הוא שלא תמיד זה נכון. במאמר זה, אביא בפניכם את השיטות היעילות של ניקוי כתמי דיו על פי הבדים השונים שהתלכלכו מהדיו. יש לזכור כי סוג הבד או האריג שעליו נוצר הכתם עשוי להשפיע על הבחירה בחומר הניקוי המתאים, היות ולא כל חומר ניקוי, עשוי להתאים נכון לסוג הבד. זו הסיבה שיש למרוח את חומר הניקוי על הבד בפינה נסתרת, כך שתהיו בטוחים כי הוא יעיל ואז, ניתן יהיה להמשיך לעבוד עם אותו חומר ניקוי.

רבים מאתנו, מגלים את כתם הדיו על החולצה, החצאית או המכנסיים באיחור. דבר ראשון יש לנסות לשטוף במים קרים בלבד את הכתם. יש לדעת כי שטיפה של מים חמים, עשויה לגרום להשתרשות הכתם יותר על הבד ולכן מים קרים יהיו טובים להתחלת הניקוי.

מעוניינים בהדגמה חינם בביתכם? השאירו פרטים!
כתם דיו, כתמי צבע חזקים

ניקוי כתמי דיו – טיפול בכתם הדיו מיד עם אבחנתו

זה אחד מהכללים החשובים של ניקוי כתמי דיו, יש להניח את האזור המוכתם בתוך גיגית קטנה או קערה המלאה באלכוהול רפואי למשך מספר דקות, לאחר ההשריה יש לשפשף את אזור הכתם ולשים את הבגד שהתלכלך בתוך מגבת לבנה, אשר תספוג את הדיו. לאחר מכן, יש לשטוף את הבד במים קרים זורמים למשך 3 דקות ולהחזיר שוב את האזור המוכתם בקערת האלכוהול. יש לחזור העל הפעולה מספר פעמים, עד להיעלמות הטוטאלית של כתם הדיו.
שיטה נוספת של ניקוי כתמי דיו היא באמצעות הסרתו באצטון. אם השיטות הקודמות לא הועילו יש לבדוק את השפעת האצטון באזור מוסתר בבגד או בבד, יש לנסות ולהוריד את הכתם של הדיו באזור נסתר בבד ואז אם הכתם יורד להמשיך בשאר האזורים שבו נמצאים כתמי הדיו.

שיטה נוספת של הסרת וניקוי כתמי דיו מהבגד מיד כאשר נוצרו

שיטה נוספת של ניקוי כתמי דיו, הינה באמצעות התזת תרסיס מייצב שיער על שני צידי הכתם. שיטה זו הינה יעילה מאוד, רק אם הכתם נוצר זה עתה, כך שהדיו נעלם בקלות. כדאי שיהיה לכם כמה שיותר מיידע, לגבי ניקוי של דיו ותלוי גם מאיפה, אם משטיחים, בגדים או ספות. ככל שיהיה לכם מידע רב יותר לגבי השיטות השונות ובאיזה בדים ניתן יהיה לנקות את הדיו ביעילות, כך הפעולה של הניקוי תצליח לכם יותר.

דיו ורוד, עיגולים.

הסרת וניקוי כתמי דיו ממעילי עור

בכדי להסיר כתמי דיו ממעילי עור, יש לפעול במהירות ולא להניח לדיו להתייבש. יש לשפשף היטב את הכתם באמצעות ספוג רחצה שספוג היטב עם מים פושרים בלבד ולחזור על הפעולה במשך דקה וחצי ללא הפסקה. יש לשים לב שהספוג יהיה לח ושלא ייטוף מים. לאחר שסיימתם לשפשף את הכתם, יש לנגב אותו באמצעות מגבת לבנה , כזו שכבר אינכם משתמשים בה. יש להרטיב צמר גפן באצטון בכמות דומה שבה אתם משתמשים להסרת לכה מהציפורניים. שפשפו את מעיל העור באזור הכתם בעדינות ולאחר כמה שניות, כבר תוכלו להבחין כי הכתם נעלם. יש להקפיד ולהסיר את שאריות האצטון מהז'קט ולשטוף אותו עם מים פושרים.

ניקוי כתמי דיו מספות בד weclean

ניקוי כתם דיו מספות בד

אחד מהרהיטים שסופגים כתמים רבים, הינה הספה, היא עשויה להתלכלך ממזון, שתייה, או כתמי דיו מטושים ששיחקו או ציירו בהם הילדים. ראשית יש לזהות את סוג הכתם ולאחר מכן את סוג הבד שממנו עשויה הספה שלכם. יש לטבול מקלון לניקוי אוזניים באמצעות אלכוהול ולשפשף בעדינות רבה את אזור הכתם. לאחר הפעולה, יש לייבש את אזור הניקוי עם מייבש השיער. יש לציין כי ניקוי כתמי דיו מהספה בסלון היא אינה משימה פשוטה ויש לדעת היטב כיצד לנקות אותה. אם במידה ולא הצלחתם, מומלץ לקרוא לחברת ניקוי ספות וריפודים, כך שתוכלו להיות בטוחים, כי הניקיון יתבצע ביעילות ובמקצועיות רבה. ניקוי ספות בד – כך תנקו בקלות. 

מעוניינים בהדגמה חינם בביתכם? השאירו פרטים!

ניקוי כתמי דיו משטיחים

במידה והבחנתם כי על השטיח שלכם יש כתם דיו טרי, יש לבצע במהירות ניקוי כתמי דיו מהשטיח ולא להניח לו להתייבש יש לפזר מלח שולחני בנדיבות ולהמתין בין חצי שעה לשעה. לאחר מכן, יש להשתמש עם שואב אבק על מנת לשאוב את המלח שספוג בדיו. אם הכתם לא נעלם, יש לחזור שוב על הפעולה. את אותו התהליך אנו מכירים כאשר אנו מסירים כתמים באמצעות טלק. במידה ולא הצלחתם להסיר את השאריות האחרונות של כתמי הדיו, ניתן יהיה לשפשף את האזור עם מעט אלכוהול, אך לפני כן למצוא אזור נסתר בשטיח, כך שתהיו בטוחים כי האלכוהול לא יסיר את הצבע מהשטיח. ניקוי שטיחים המאמר המלא לחידושם.

כתם דיו במזרון

ניקוי כתמי דיו ממזרונים

לפעמים אנו רואים כי המזרון שלנו התלכלך, אחד הכתמים הקשים הם ללא ספק כתמי דיו, אך יש לדעת כיצד לבצע ניקוי כתמי דיו מהמזרון. ראשית, יש לערבב תמיסת ניקוי ביתית, אשר מורכבת מחצי אלכוהול וחצי חומץ. יש לטבול את מקום הכתם בתמיסה ולהשרות למשך שעה. יש לשטוף את המקום ולייבש באמצעות מייבש שיער או באוויר הצח במיוחד אם היום הוא יום יפה עם הרבה שמש. ברוב המקרים יורד הכתם אך אם עדיין ישנם סימנים לדיו, עליכם לחזור על פעולת הניקוי שוב, עד להיעלמותו המוחלטת של כתם הדיו. המאמר המלא אודות ניקוי מזרנים והסרת כתמים.

מעוניינים בהדגמה חינם בביתכם? השאירו פרטים!

ניקוי כתם דיו מריפודי רכב

ריפודי רכב מבד, שונים בהרכב הבד שלהם מאלו של ספות או שאר ריפודים. ריפודי רכב מורכבים בצורה עמידה בפני דהיית שמש, ספיגת נוזלים ועוד. בשל כך, ניתן יהיה להסיר כתם דיו מריפודי רכב באמצעות שימוש באלכוהול (באחוזים נמוכים). את האלכוהול יש להשרות כמספר שניות בודדות ולנקותו מיד לאחר מכן באמצעות מגבון, האלכוהול ידוע כחומר מחטא והוא יקל עליכם בניקוי כתם דיו מריפודי רכב. שיטה נוספת להסרת כתם דיו מריפודי רכב הוא באמצעות התזת חומץ 5%, השרייתו לכחצי דקה וסחיטה מאסיבית של החומץ חזרה. יש להקפיד ולהיזהר לא למרוח את כתם הדיו על ריפודי הרכב וזאת ע"מ לחסוך מכם עבודה כפולה או לחילופין להזעיק את חברת ניקיון WeClean המתמחה בניקוי ריפודים לרכב מקצועי.

סרטון מקצועי של חברתנו המסירה כתמי דיו מריפודי רכב – מתנצלים על האיכות :).

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.