הסרת מדבקות מזכוכית, ניקוי דבק מויטרינה

הסרת מדבקות – כל הטיפים

היום עולם העיצוב הביתי, רק משתכלל ואנו לומדים לעצב בעצמנו את קירות הבית. למשל הדבקת מדבקות קיר דקורטיביות ועדינות שיפיחו חיים על קיר צבוע בגוון עדין ומיוחד. לפעמים לאחר כמה שנים שאנו מעוניינים כבר להסיר את המדבקות, יש לדעת כיצד לבצע את עבודת הסרת מדבקות, מבלי שייגרם נזק, היום המדבקות הן דקות יותר ואיכותן מאפשרת להן להישאר לאורך זמן. מדבקות אלה, נקראות מחומר הנקרא ויניל, שהוא חומר סינטטי. מדבקות קיר, המיוצרות באיכות גבוהה ניתנות להסרה והדבקה חוזרת ואיכות החומר, מבטיחה הדבקה, גם בשולי המדבקות, כך שהן אינן מתקפלות או מאבדות מצורתן. הויניל למעשה, הינו חומר סינטטי שדומה במראהו לפלסטיק דק. העניין הוא שמדבקות הויניל, מצופות בדבק חזק. אם הגיע הזמן להחליף את המדבקות או שהחלטתם על עיצוב אחר, ניתן להשתמש עם מספריים. אם המדבקות כבר קיימות מספר חודשים על הקיר, ייתכן והן דבוקות חזק ויהיה קשה להסירן מהקיר.

במקרה זה, על מנת לבצע נכון את הליך הסרת מדבקות, יש לקחת מייבש שיער ולחמם אותן בזהירות. לאחר החימום יהיה הרבה יותר קל להסיר אותן. אם מדובר במדבקת קיר שקיימת כבר מספר שנים על הקיר, יש להשתמש עם אלכוהול או כל ממיס דבק אחר, כך שהשכבה תיעלם ביתר קלות. אם הילדים שלכם הדביקו מדבקות באזורים שונים, כגון ספרייה, ארון או חלון, ניתן יהיה לטבול מעט שמן בצמר גפן, עד שכל שאריות המדבקות יוסרו לגמרי. השמן שניתן להשתמש בו למטרת ההסרה של אותן מדבקות, יכול להיות שמן זית או שמן תינוקות.

מדבקה, דבק, ניירות צבעוניים

הסרת מדבקות מכלי זכוכית

פעמים רבות אנו מקבלים מתנות לחג כגון כלי בית העשויים מזכוכית או פלסטיק איכותי. תוויות המחיר הן למעשה מדבקות שבמקרים רבים, קשה להסירן. לעתים קורה לנו, שאנו נשארים עם מדבקה חצי מגורדת ושאריות של דבק על הזכוכית הנוצצת, מה שיפגום במראהו של הכלי היפה שקיבלתם במתנה.על מנת לבצע את הסרת מדבקות מעל כלי הזכוכית, יש להשתמש עם מים חמים מאוד. המים מחלישים את הדבק והנייר כמובן יוצא בקלות מכלי הזכוכית. גם פן-מייבש שיער עשוי להועיל וניתן לנסות לעבוד באמצעותו, כאשר אתם מכוונים את מייבש השיער על המדבקה, למשך 45 שניות, תפסו בקצה המדבקה ונסו להסירה, במידה והיא אינה יוצאת, כוונו את מייבש השיער למשך 45 שניות נוספות והמדבקה תוסר.

גם הסרת מדקות ממכשיר האיפון, ניתן יהיה להסיר בשיטות טובות ויעילות, כמו מריחת שמן זית על האזור שבו נמצאת המדבקה ולהשרות את השמן למשך דקה או שתיים. לאחר מכן, יש לשפשף את המדבקה בעדינות והדבק ירד מיד. גם ספוק הפלא, יסייע המון בהליך הסרת מדבקות. מעט שמן בישול על ספוגית הפלא ושפשוף קל, יסייעו מיד בהורדה מהירה ויעלה של המדבקה ושאריות הדבק שנותרו ממנה, כאשר הדבק נשאר לאורך זמן. עוד בנושא ניקוי זכוכית.

סכין להסרת מדבקות ודבקים

הסרת מדבקות באמצעות כלי חד – מה כדאי לדעת?

כאשר אתם מעוניינים להסיר מדבקה מהקיר או ממשטח עץ או נירוסטה, כאשר אתם משתמשים באמצעות כלי חד עבור הסרת מדבקות מהמשטחים השונים, יש לשים לב, כי הכלי החד יהיה בעל קצוות מעוגלים ולא חדים, כמו למשל סכין מריחה. את השכבה שנשארה מהמדבקה או את המדבקה עצמה, יש לגרד בעדינות על מנת למנוע נזק כגון הסרת הצבע מהקיר, סימני שריטות, אם מעץ או ממשטח הנירוסטה.לעיתים יהיה צורך, לצבוע שוב את המשטח, אם הקיר או העץ ולהדביק עליו מדבקה חדשה , טפט, או לצבוע אותו בצבעי קיר על פי העיצוב והגוון הרצויים לכם.

יש לציין, כי את הסרת המדבקות באמצעות כלי חד, כגון סכין למריחה, י/ש להחדיר מתחת למדבקה עד למצב שניתן יהיה להסיר אותו באמצעות הידיים. כאשר אתם מסירים את המדבקה, יש לבצע זאת בזהירות רבה.

הסרת דבק מהקיר שנשאר מטפטים

אם יש לכם על הקיר בסלון או בחדר השינה, טפט שאתם מעוניינים להסיר, ניתן יהיה להסיר אותו בדרכים שונות שבהן ניתן יהיה לבצע הסרת מדבקות. יש להכין מראש: ניילון עם דבק , דלי מים, מגרד קירות, מרכך כביסה, גלגלת צביעה, שפכטל, ספוג או ספוג הפלא. יש לקחת את הניילון עם הדבק ולהצמיד אותו לאריחים בצמוד לפאנלים של המרצפות. יש להצמיד היטב את הניילון, היות ועלינו להיזהר שהחומר שנכין עבור הסרת הטפטים, לא יטפטף על הרצפות. יש לקחת את מגרד הקירות ולהתחיל בתהליך הגרוד של הקיר.

יש לבצע את הגירוד בתנועות סיבוביות על הקיר כולו עד שנתחיל לראות את הטקסטורה של הקיר. לאחר הגירוד, יש לקחת את דלי המים ולשפוך לתוכו כ-700 מ"ל עד ליטר אחד של מרכך כביסה ולערבב היטב את התערובת. כעת, באמצעות הרולר, (גלגלת לצביעה) יש לטבול היטב את הרולר בדלי המים עם מרכך הכביסה כך שייספג היטב. יש לעבור עם הרולר על הקיר מן הקצה עד לקצה. כעת, ניתן בקלות להסיר את הטפט מהקיר, אם ישנם חלקים שאינם יורדים מהקיר, יש להסתייע בשפכטל באופן עדין.

בסוף ההליך, יש להשתמש בספוג הפלא על מנת להיפטר משאריות הטפט. לפני הסרת הטפט, יש לבצע את כללי הבטיחות, ולכבות את החשמל ולהגן על השקעים. בהליכה בשולי סרט ההדבקה. צריך להיות מודבק סרט פלסטי עם רוחב מינימאלי של 50 ס"מ. יש לנקות בכל פעם את השפכטל. זה לוקח.

ניקוי רהיטי עץ

הסרת דבק מרהיטי עץ

אם רכשתם בכסף רב רהיטי עץ, לפעמים תגלו כי תגית המחיר עדיין נמצאת עליו. זוהי מדבקה שיש להסירה בזהירות. על מנת לבצע הסרת מדבקות מרהיטי עץ, יש להיזהר ולהסיר בעדינות את המדבקה באמצעות מטלית רכה בשמן צמחי או בשמן תינוקות ולשפשף את אזור התווית עד שהמדבקה תיעלם לחלוטין. יש לייבש את האזור באמצעות מטלית רכה. גם שיטה נוספת, תסייע לכם להסיר את המדבקה למשל באמצעות אצטון. יש לשפשף באמצעות אצטון בחלק נסתר של השולחן ואז להמשיך בעדינות כאשר אתם מעוניינים להסיר את המדבקה, לאחר שאתם בטוחים כי האצטון לא פגע בעץ.

הסרת מדבקות מדלת או משטח נירוסטה

אנו יודעים כי הנירוסטה הינה אמנם מתכת אל חלד, אך היא גם רגישה מאוד לשריטות. אם נתקלתם במדבקה על משטח נירוסטה, דלת מקרר או תנור שעשויים מנירוסטה, אסור לגרד את המדבקה באמצעות מכשיר חד מחשש לשריטות ופגימה במראה הנירוסטה. הסרת מדבקות מנירוסטה ניתן להסיר באמצעות פן (מייבש שיער) למשך פחות מדקה, ולנסות בעדינות בעזרת היד להסיר את המדבקה. שיטה נוספת של הסרת המדבקה, תאפשר באמצעות מטלית הטבולה בטרפנטין.
ישנן שיטות נוספות, כגון חומץ חם, נפט, בנזין וכדומה. חומרים אה, אינם מתאימים לכל חומר גלם אך ניתן לקרוא או לשאול לאיזה סוג של משטחים מתאימים חומרים אלה שיסייעו בתהליך הסרת מדבקות. עוד בנושא ניקוי רהיטי עץ.

חגורה, מכנסי גינס

הסרת מדבקות מבגד

אם המדבקה מהבגד שרכשתם אינה יורדת, יש לנסות הסרת מדבקות באמצעות אצטון או חומר אחר. הבעיה היא שלפעמים האצטון, עשוי להרוס בד עדין ואף לגרום לחורים בבגד. ראשית על מנת להיות בטוחים לשלום הבגד, יש לשפשף עם מעט קרח את האזור בו נמצאת המדבקה בכדי להקפיא את האזור ועל מנת שהדבק שעל המדבקה יהיה מוצק ואז ניתן יהיה באמצעות שפשוף להוריד את שאריות הדבק מהמדבקה. גם באמצעות גליצרין שניתן לרכוש בכל בית מרקחת, כך שיוכל למוסס את הדבק והמדבקה עצמה. ניתן להסיר את השאריות באמצעות סכין קהה ולאחר מכן, לשטוף את מקום המדבקה באמצעות סבון כלים ומים.
גם מדבקה מזמש (עור הפוך) ניתן להסיר באמצעות בנזין. תחילה, יש לנסות על פינה קטנה ומוסתרת על הזמש ואז, לאחר בטוחים כי הזמש לא נפגם. אגב, שיטה זו נכונה גם להסרת מסטיק.

הסרת מדבקה משמשת רכב

במידה וישנה מדבקה על שמשת הרכב שלכם, יש לרכוש מכשיר ניקוי מסוג 4B בנדיבות על המדבקה. יש לגרד את המשטח באמצעות שפכטל או סקרייפר שמתאים למשטח הזכוכית. אם מדובר בחלון הרכב, יש להצטייד בסקרייפר, אשר מתאים למשטחי זכוכית. לאחר שגירדתם את כל המדבקה, ייתכן ויישארו שאריות של דבק. על שאריות אלה, יש להתיז שוב מחומר B4 ולתת לו להיספג במשך כמה דקות. את השאריות, יש לנקות באמצעות מטלית או ספוג עדין, עד שהחלון יישאר נקי לגמרי. גם באמצעות מסיר סיליקון ודבק, שהוא חומר יעיל נוסף המיועד לפעולות כגון הסרת מדבקות, ניתן להשתמש, אך חשוב לקרוא היטב את הוראות השימוש, כך שתוכלו להתאים את הספריי לאזור המדבקה. עוד בנושא הסרת מדבקות משמשת רכב.

לפני שאתם רוכשים חומר ניקוי עבור משטחים שיש בהם מדבקות, בררו עם בעל החנות או המוכר של חנויות לחומרי בניין, אשר לרוב מוכרות חומרי ניקוי ייעודיים אלה. כדאי להתאים את שיטות הניקוי של הסרת מדבקות מהמשטחים השונים, ולקרוא הוראות ניקוי אלה, באמצעות פורומים מיוחדים שמנדבים מידע יעיל. למשל אנשים שכבר ניסו והצליחו להסיר מדבקות מכל מיני חפצים או בגדים.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Call Now Button