ניקוי מכונת כביסה, הפעלת המכונה, כפפות ניקיון

ניקוי מכונת כביסה

סובלים מריח רע בכביסה? עובש ולכלוך בדלת המכונה? המכונה מלוכלכת והניקוי נראה מסובך מידי? אל דאגה חברת WeClean מציגה לפניכם מספר טיפים מקצועיים וקלים לביצוע ניקוי מכונת כביסה שפשוט עובדים.

מכונת הכביסה, הינה מכשיר שנועד להחזיק מעמד לפחות למשך 8 שנים. תחזוקה לא נכונה או אי ניקוי מכונת כביסה, עשוי להשבית אותה מוקדם מעבר למצופה. מכונת הכביסה, בדיוק כמו מדיחי הכלים, אמבטיות או כיורים, נוטות להתמלא בלכלוך בקצב מהיר, במיוחד עם שימוש תכוף. רוב הלכלוך מהבגדים נשטף החוצה עם המים אבל שארית הלכלוך כגון סבון וחומרים אחרים נשארים עדיין במכונת הכביסה.

ראשית, הדבר הראשון שיש לבצע, הוא להפעיל את מכונת הכביסה ריקה באמצעות מים רותחים על 90 מעלות ושתי כוסות של חומץ או מיץ לימון. יש לבצע את הפעולה הזאת, אחת לחודש. ניתן גם לרכוש חומר נגד אבנית ולהפעיל את המכונה ללא בגדים, מה שמנקה את האבנית מגוף החימום של מכונת הכביסה, מה שעשוי להאריך את ימיה.

מרפסת, מכונת כביסה, בגדים, אמא וילד

ניקוי מכונת כביסה – מהיכן להתחיל?

ניקוי של מגירת אבקת הכביסה – יש להוציא את המגירה ולשטוף אותה עם מים חמים וסבון , על מנת שלא יצטבר בה לכלוך. את פילטר מכונת הכביסה יש לפתוח פעם בחודש ולשטוף אותו בעזרת מים חמים. ניקוי מכונת כביסה, צריך להיות באופן קבוע בכל תקופה קצרה, כך שתוכלו ליהנות ממכונת כביסה תקינה ולא לקרוא באופן תכוף לטכנאי ולשלם סכומים גבוהים בכל פעם.

המים הקשים גורמים למכונות הכביסה להתקלקל מהר

אחד הנושאים היותר חשובים הם המים הקשים בישראל. הרי ידוע כי המים בישראל מלאי אבנית. יש לחזור בכל חודש על הפעלת מכונת הכביסה ללא בגדים עם טבלית מיוחדת נגד אבנית. יש לציין, כי רוב האנשים מפעילים את מכונת הכביסה על 40 מעלות, במיוחד כאשר מדובר על כביסה עדינה. ניקוי אבנית המאמר המלא.

גם מבחינת החיסכון באנרגיה, אנשים רבים מעוניינים לחסוך בהוצאות החשמל, אך יש לדעת, כי אבקת כביסה שהיא אינה ביולוגית, לא עובדת טוב בטמפרטורות נמוכות ולכן, יש לעשות שימוש באבקה ביולוגית או להשתמש עם טמפרטורות גבוהות יותר בעת הכביסה.

גם בדיקת הצנרת הכרחית לניקיון

לא די בפעולה כמו ניקוי מכונת כביסה, כי אם יש לבדוק כי הצנרת תקינה ואין בה סדקים או דליפה של מים. מומלץ להחליף בכל כמה שנים את צינורות מכונת הכביסה. יש לוודא בנוסף, כי מכונת הכביסה ממוקמת באזור יציב, שכן עם הויברציות יגרמו לה להתנענע מצד לצד וזה לא מומלץ למי שמעוניין לשמור על מכונת כביסה תקינה. טכנאי מכונות הכביסה ממליצים לא להשאיר את ברז מכונת הכביסה פתוח, כי אם לסגור אותו בכל פעם שמסיימים את הכביסה. כאשר הברז פתוח, נותר לחץ מה שעשוי לגרום לדליפה או לשיטפון.

דבר נוסף שיש לדעת, מלבד ניקוי מכונת כביסה הוא שלא כדאי למלא את מכונת הכביסה עד אפס מקום, מה שיקצר את אורך חיי המכונה. גם היעילות בניקיון הבגדים יהיה פחות, היות ובגדים כאשר הם נמצאים בעומס על מכונת הכביסה לא יתכבסו טוב.

מרכך כביסה, מכונה לכיבוס בגדים

התקינו מונע אבנית בין הברז לצינור מכונת הכביסה

מי שאינו מעוניין בבעיות בכל פעם במכונת הכביסה, כדאי כי יתקין מונע אבנית בין הברז לצינור מכונת הכביסה. גם לא תהיה אבנית וגם לא יהיו ריחות לא נעימים מהתוף של מכונת הכביסה. ניקוי הפילטר כאמור, הוא אחת מהפעולות החשובות, אין צורך להזמין טכנאי שיגבה כסף לא מועט על ביקור.

יש לוודא, היכן ממוקם הפילטר של מכונת הכביסה ולשחרר אותו מלכלוך בכל חודש. זה אחת מהפעולות החשובות של ניקוי מכונת כביסה, למי שמעוניין בכביסה נקייה, ללא ריחות רעים או תקלות כגון מכונה שאינה סוחטת, או בקטריות מיותרות בבגדים ובמכונת הכביסה עצמה.

יש לרוקן את כל הכיסים של כל הבגדים ולוודא כי אין סיכות, ניירות, מפתחות או מטבעות ושאר חפצים בבגדים שכן, כאשר החפצים נתקלים במדחף של מכונת הכביסה, התקלות לא תאחרנה להגיע. תקלות ידועות של מכונת הכביסה הקשורות בפילטר סתום, עשויות להיות כמו: תוכנית ההפעלה נעצרת והמכונה מתחילה לעבוד באיטיות, יש ריח שרוף ממכונת הכביסה, הכביסה אינה יוצאת נקייה, או שקיימת נזילה מסביב למכונת הכביסה.

אבקת כביסה

פעולות נוספות שעליכם לאמץ לשמירה על מכונת כביסה תקינה

יש לוודא כי מכונת הכביסה ריקה לחלוטין ולהשאירה פתוחה, על מנת לאפשר לחלל הפנימי שלה להתייבש. כמו כן, יש להשאיר את מגירת הסבון והמרכך פתוחה ומדי פעם להוציאה לחלוטין ולשטוף אותה משארית של חומרי ניקוי כגון אבקה או מרכך כביסה שנוטה לאגור שומן ולכלוך.

יש להקפיד על מינון מתאים של מסירי אבנית המיועדים לביצוע פעולה כמו ניקוי מכונת כביסה, על מנת שתהיו בטוחים כי אינכם גורמים לה נזק. יש להקפיד ולנקות את מכונת הכביסה מבחוץ, באמצעות מטלית לחה לפחות פעם עד פעמיים בחודש. גם שאריות של אבקת כביסה ומרככי כביסה שפוגשות באבק, הם חלק מהגורמים הפחות אסתטיים, זה קשור פחות לתקינותה של מכונת הכביסה ויותר לאופן של ניקיון הבגדים שלבטח הייתם מעוניינים כי יהיו קיים וריחניים.

יש לקרוא תמיד את ספר ההפעלה של מכונת הכבידה, בכדי לדעת איזה סוג של מסירי האבנית, עשוי להתאים לסוג הספציפי  של מכונת הכביסה שלכם. ישנם כאלה שאינם שמים לב, רק כאשר מופיע עובש על גומי מכונת הכביסה בפתח התוף, מה שגורם לא רק למראה וריחות לא נעימים, כי אם לבקטריות. טבעי שמכונת הכביסה הנמצאת במגע תמידי עם מים ולחות, תפתח עובש אם לא מטפלים בה כראוי, כך שחלק בלתי נפרד של ניקוי מכונת כביסה הינו שמירה שלא ייגרם עבש במיוחד באזור התוף של מכונת הכביסה.

מכונת כביסה עם בגדים

ניקוי מכונת כביסה מעובש – איך מנקים?

במידה והבחנתם בעובש בגומי שנמצא סביב מכונת הכביסה וכן, ריח רע מהמכונה, יש להוסיף חצי ליטר של אקונומיקה לתוך התוף ולהפעיל את המכונה כשהיא ריקה על תכנית כביסה של 30-50 מעלות. לפני שהמכונה מתחילה בשלב השטיפה, יש להעביר אותה לסחיטה ולא לאפשר לה להתחיל בשלב החלפת המים. בתום פעולת הסחיטה, יש להפעיל שוב את המכונה כשהיא ריקה על 60 מעלות חום בתכנית מלאה הכוללת גם סחיטה, כך שבדרך זו, תישטף גם שארית האקונומיקה והעובש מהפעולה הקודמת.

במידה והבחנתם בסדקים בגומייה ואם עדיין הבחנתם בשאריות של עובש בגומי של התוף, יש לשפשף את העובש באמצעות מטלית לחה עם אקונומיקה שהיא מהולה במים. אם הגומייה סדוקה, יש להחליפה תוך זמן קצר, היות ואם היא תיקרע, תהיה הצפה בזמן ההפעלה של מכונת הכביסה.

לאחר פעולת ניקוי מכונת כביסה, יש להשאיר את דלת מכונת הכביסה פתוחה לפחות במשך שעתיים ולנגב. גם הפעלת מכונת הכביסה עם מים חמים במיוחד, אבקת סודה לאפייה וחומץ יגרמו לפירוק של לכלוך וכן הריח הרע ייעלם ממכונת הכביסה. יש להבריק את התוף מבפנים באמצעות ניגוב טוב וכן, התוף ייראה מבריק בדיוק כפי שאנו אוהבים. מומלץ לעבור עם סקוטש ואז לעבור עם מטלית לניקיון וברק יעיל יותר. על הפעולה הזאת, יש לחזור אחת לחודש, כך שגם הבגדים יהיו נקיים ולא יהיה בהם ריח רע. ניקוי עובש ממזרון – המאמר השלם.

קיפול בגדים, סלסלה

גובה צינור הניקוז בעיה ידועה במכונות הכביסה

לפעמים גם לאחר שמכונת הכבידה סיימה את פעולתה, הבגדים נשארים ספוגי מים והתוף אינו מתרוקן. יש לבדוק, כי צינור המים שנכנסים למכונה גבוה מאשר פתח הניקוז של המים היוצאים. צינור ניקוז, חייב להיות בגובה של 60-90 ס"מ מהרצפה. ישנם מקרים רבים, אשר בהם הבגדים יוצאים עם ריח לא נעים ועם לכלוכים שונים. הבעיה היא באבק, זוהמה וסיבי הבד שהצטברו במערכת. על מנת לנקות את הפסולת, יש להפעיל את מכונת הכביסה ללא תכולה על 90 מעלות כאשר לפני ההפעלה, יש לשפוך חומץ לפתח אבקת הכביסה. טמפרטורה גבוהה בשילוב עם חומץ, ינקו היטב את הצנרת באופן יעיל וימנעו ריח רע מהבגדים ומכונת כביסה נקייה.

טיפים כאלה ואחרים, ניתן למצוא בפורומים השונים וכן, שאלו את טכנאי מכונת הכביסה שלכם, לגבי ניקוי מכונת כביסה ותחזוקה נכונה, מה שעשוי בהחלט להועיל לכם במשך הזמן. ישנן מכונות כביסה משוכללות שכל פעולה של ניקוי ותחזוקה, יש להתייעץ כבר עם המוכר בחנות וכן לקרוא היטב את ההוראות בספר ההפעלה של מכונת הכביסה, כך שתהיו בטוחים יותר, כי כל הפעולות שתבצעו בנוגע לתחזוקה הנכונה של מכונת הכביסה, תהיינה נכונות.

גם כאשר טכנאי מגיע לביקור בשל תקלה, כדאי כי תשאלו אותו את השאלות הנחוצות, כך שאיש מקצוע אמין כמו טכנאי מכונות כביסה, יכול להיות המקור המהימן ביותר, לאחר שהוא כבר מכיר את הסוגים השונים של מכונות הכביסה הקיימות בשוק.

לעוד טיפים יעילים בנושאי ניקיון רהיטי הבית בקרו בבלוג ניקיון מקצועי של חברתנו WeClean (נמצא בתפריט).

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Call Now Button