ניקוי אבנית מזכוכית

ניקוי אבנית

אבנית נוצרת, כאשר יונים מומסים במים ושוקעים בעקבות תהליך החימום. המים הופכים לקשים יותר וזו הסיבה שככל שחולפים הבקרים, טעמו של הקפה הופך להיות פחות טעים בלשון המעטה.. הבעיה אינה רק בקומקום החשמלי שלנו, כי אם בכל מכשירי החשמל ואפילו במתקנים השונים בבית כמו מכונת הכביסה או מדיח הכלים, על המקלחות ועל הברזים בכל הבית, על השיש ועוד. יש לציין כי אם לא תבצעו באופן שוטף ניקוי אבנית, מכשירי החשמל בביתכם ייהרסו וכן האנרגיה עבור החימום תיקח זמן רב יותר, מה שישתקף היטב בחשבון החשמל שלכם. מכשירי החשמל עשויים להתקלקל ולהתבלות מהר יותר, אם לא תנקו אותם עם מסיר אבנית מיוחד כגון אבקה שיש להרתיח בה את המים בקומקום, להפעיל את מכונת הכביסה והמדיח עם אבקה זו, כאשר מכונת הכביסה והמדיח ריקים מכל תוכן, מה שיגרום לאורך חיים רב יותר ולפחות תקלות.

חומרי ניקיון, כפפות לניקוי, הסרת אבנית

ניקוי אבנית – חומרי הניקוי

ישנם בשוק חומרי ניקוי אבנית, אשר נועדו להעלים את האבנית, מחיר של תכשירים אלה, עשוי לנוע בכמה עשרות שקלים, עד למחיר של מאות בודדים של שקלים. יש להשתמש בכמויות שונות על פי גודל מכשיר החשמל ולקרוא היטב את הוראות הניקוי על הקופסה של מסיר האבנית. שימו לב לכמות המתאימה, כך שהתוצאות תהיינה משביעות רצון. ניקוי אבנית מאסלה – המאמר המלא.

שיטות אלטרנטיביות לניקוי מכשירי חשמל מאבנית

יש כאלה שתומכים יותר בגישה האלטרנטיבית למשל שימוש עם שמנים ארומאטיים למיניהם כגון שמן לימון או שמן עץ הזית, יסיר את האבנית. מחיריהם של שמנים אלה, אמנם גבוהים מאשר תכשירי ניקוי אבנית, אך יישארו לכם עודפים שתוכלו להשתמש בהם לדברים אחרים. החיסרון בכל תכשירי הניקוי שמיועדים להסרת אבנית ישנה בעיה וכן, ניחשתם נכון, האבנית חוזרת ולכן, יש לחזור באופן קבוע על הניקוי באמצעות תחזוקה שוטפת. יש לשים לב תוך כמה זמן חוזרת האבנית ולקבוע זמן מסוים, למשל כל שבועיים שלושה לשים מהחומר ולהפעיל את מכשירי החשמל.

ישנם כמה שלבים לניקוי קומקום חשמלי, יש למלא את הקומקום במים יחד עם חומץ או במים רגילים שלאחר הרתחתם, ניתן יהיה להוסיף מלח לימון עד הגובה שבו ניתן להפסיק כבר לראות את סימניה של האבנית. יש לשפוך את המים הרותחים לכיור, להעביר ניקוי קל עם ספוג או סקוטש עדין, יש להרתיח שוב את המים לפחות פעמיים עד שלוש על מנת לנקות את שאריות החומר שעמו ניקיתם את הקומקום החשמלי. יש להיזהר מכוויות בזמן הניקוי.

מדובר לא על ניקוי אבנית בלבד, כי אם על מניעה בנוסף. עד עתה, דיברנו על שיטות קלות וזולות להסרת האבנית אך לרוב הן עובדות אבל שוב, האבנית מטבעה לחזור. אם אתם מעוניינים לעשות סוף ולמצוא פתרון ארוך טווח ישנם בשוק כמה מוצרים שיעלימו את הבעיה לא רק במכשירי החשמל הביתיים, כי אם בדודי השמש ובצנרת המים בביתכם.

ריח נעים בקומקום

אם אתם מעוניינים אף בריח נעים ומרענן לקומקום החשמלי, מומלץ לסחוט שני לימונים לתוך הקומקום, להרתיח את הקומקום עם תוספת קטנה של מים והרי לכם קומקום מפיץ ריח נעים ומרענן. למדריך המלא לניקוי קומקום הקש כאן.

לימון

ניקוי של ראשי מקלחת מאבנית

אנו רואים תמיד, כי סביב הברזים מצטברת אבנית וכתמי מים שמקנים מראה עכור לנירוסטה. יש לטבול מטלית בד בחומץ מהול במים. יש לשפשף היטב את הברזים במיוחד באזור פיית הברז, להמתין 10 דקות ולשטוף ולנגב עם מטלית יבשה. יש לעבור על הברזים, המקלחונים, חיפוי הקיר בחדר האמבט ובמשטחי השיש במטבח, כל שבוע. אם תשימו לב מיד לכתמי האבנית, רוב הסיכויים שתצליחו לשמור על מקלחות נקיות, מטבחים מבהיקים, מכשירי חשמל נקיים מאבנית, כך שתוכלו ליהנות ממים נקיים ומכשירי חשמל שלא יתקלקלו.

כדאי למצוא את הטיפים היעילים ולנסות אותם, כאשר אתם מעוניינים לבצע ניקוי אבנית. מבין כל השיטות, תוכלו למצוא את השיטה היעילה ביותר, אם באמצעות תכשירי ניקוי ביתיים, או כאלה שניתן לרכוש במרכולים או אפילו בחנויות לחומרי בניין, אשר משווקות חומרים מיוחדים לניקוי האבנית. החומר המקובל ביותר לשימוש ביתי לניקוי של אבנית ממכשירי החשמל השונים בבית הינו חומצת מלח שמנקה מיד את מכשירי החשמל, אך יש לשטוף היטב את הקומקום למשל כי אנו שותים ממנו מים מורתחים וכדאי לוודא כי יהיו נקיים לשימוש.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button