fbpx
ניקוי אסלה עם כפפות

ניקוי אסלה

רובינו מסכימים שכאשר מדובר בניקיון של חדרי השירותים והמבט, אסור להתעצל. מתקנים שאנו עושים בהם שימוש, כגון מקלחון, אמבטיה, כיור ובמיוחד האסלה, זקוקים לניקיון שוטף ותכוף. האסלה צוברת ריחות וחיידקים, כך שההיגיינה היא מעל לכול. יש לבצע ניקוי אסלה, מידי יום, כך שיהיה לנו הרבה יותר קל לנקות אותה ולא ייווצרו כתמים וריחות רעים, מה שעשוי להיות מסוכן לבריאותנו. אנשים משתמשים בחומרי ניקוי שונים שינקו את האסלה, למשל כאלה שגם מחטאים, גם מורידים אבנית וכן משלבים אותם עם חומרי ניקוי ביתיים וטבעיים כגון אבקת סודה לשתייה, לימון, מלח וחומץ.

ניתן למצוא טיפים רבים על מנת לבצע באופן יסודי ניקוי אסלה כגון חומרים טבעיים שמנטרלים ריחות רעים מן האסלה. כאשר היום גודלת המודעות לניקיון ואיכות הסביבה, רובנו מקפידים לשמור הרבה יותר על מרחב מחיה נקי ונעים, במיוחד במתקנים שצוברים חיידקים כגון המקלחון, האמבטיה וכמובן האסלה שיש לנקות אותה מדי יום.

ניקוי וחיטוי אסלה מחיידקים וכתמים

שיטות שונות שיש לאמץ לניקוי אסלה

יש להרטיב את האסלה ולשפוך לתוכה כף מלח לימון וכף סודה לשתייה, אשר ידועה כמנטרלת ריחות רעים. יש לשפשף עם מברשת האסלה ולהמתין כמה דקות. אם מדובר בלכלוך קשה, ניתן להכפיל את כמות חומרי הניקוי הביתיים. את מושב האסלה עצמו, באמצעות מטלית רכה שספוגה אף היא במלח לימון וסודה לשתייה.. כולנו לא אוהבים לבצע מטלה כמו ניקוי אסלה אך על מנת שיהיה לנו קל יותר, כדאי לרחוץ אותה ולנקות אותה מדי יום. שיטה נוספת לניקוי אסלת השירותים, הינה להכין חומר ניקוי שלא נצטרך לשפשף את האסלה.

יש להכין מראש: חצי כוס סודה לשתייה, חצי כוס חומצת לימון, חצי כוס עמילן תירס, 25 טיפות של שמן אתרי לפי הריח האהוב אליכם אך יש לציין כי לשמן אתרי בניחוח פירות הדר, יש את יכולת הניקוי הטובה ביותר. יש למלא בקבוק ספריי במים וכן תבנית לעיצוב החומרים יחד, כך שתיווצר טבלה המכילה את חומרי הניקוי כשהם מרוכזים יחד. יש לרכוש שקיות זיפלוק קטנות. יש להכניס את כל המרכיבים בשקית אחת גדולה של זיפלוק, מלבד השמן והמים ולשקשק אותה היטב. יש לפתוח את השקית ולהשתמש בבקבוק הספריי פעמיים שלוש, לסגור אותה שוב וללוש את התערובת כשהיא עדיין נמצאת בשקית. אסור להשתמש במים יתר על המידה, היות ויש לגרום לחומרים להיות במרקם של עיסה. יש להוסיף לאחר לישת החומרים יחד הוסיפו את השמן האתרי ויש ללוש שוב. נענעו את השקית ושחררו את האוויר מתוכה לפחות 5-7 פעמים.

יש להכניס את התערובת לתבנית ולתת לה להתייבש למשך כמה ימים. הוציאו את הטבליות שהכנתם מן השקית והמתינו יומיים עד לשימוש. יש להטיל את הטבלית על מנת לבצע ניקוי אסלה יסודי. לאחר שהטבלה באסלה היא תתחיל לבעבע. לאחר מכן יש לנגב את הצדדים והאסלה שלכם מבריקה ונקייה.

ניקוי שירותים ומושב האסלה

ניקוי אסלה וסימני אבנית על האסלה

ישנם חומרים ייעודים לניקוי האבנית מאזור האסלה. למשל חומצה זרחנית ניתן לשפוך לתוך האסלה. חומצה זו, יעילה עבור ניקוי אסלה שהיא ממש שחורה בקרקעיתה. גם מלח לימון עם מים עשויים לסייע בניקוי יסודי של קרקעית האסלה. יש לבצע לאחר השטיפה, ניקוי נוסף בעזרת אקונומיקה. על מנת לעבוד עם חומרים שעשויים להיות מסוכנים לידיים, יש לעבוד עם כפפות גומי.

יש להכין מראש לפני כל ניקוי אסלה את כלי העבודה הבאים: כפפות גומי, מברשת שיניים, חומר לניקוי אסלות, מברשת ניקוי אסלות, חומר ניקוי לכל מטרה, מגבות נייר. יש לרסס את חומר הניקוי על האסלה ועל הניאגרה. יש לפזר את חומר הניקוי לשירותים , גם באזורים שמתחת לאסלה בחיבור של הצינור של הביוב לאסלה עצמה, היות וגם שם מתאסף לכלוך רב. לאחר הקרצוף, יש לנגב באמצעות מגבות הנייר את החומר שריססנו. השתמשו במברשת השיניים, בכדי להגיע לאזורים שקשה להגיע אליהם ובאותה העת, עבדו גם עם מברשת האסלה הגדולה. יש להוריד את המים עם מיכל ההדחה וכן מומלץ לשטוף גם את מברשת האסלה באמצעות זרם המים, יש לייבש את מברשת האסלה לפני שתחזירו אותה למקומה הקבוע. איך מנקים אבנית מראש מקלחת? המאמר המלא.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button