fbpx
ניקוי שמיכות וסידור

ניקוי שמיכות – מה נכון ומה לא?

כאשר החורף מסתיים והאביב תופס את מקומו, כדאי כי ננקה את השמיכות החורפיות שלנו ונאחסן אותן, כך שתהיינה נקיות עד לחורף הבא. ישנן כמה סוגים של שמיכות ויש לדעת על פי הבד או חומר הגלם שהן מיוצרות כיצד ניתן לבצע ניקוי שמיכות, על פי סוגן. למשל כאשר מדובר על שמיכות פוך השמיכה מכילה 90% פלומה לבנה מנוצות אווז. אחד היתרונות הבולטים של הפלומה הטבעית שנמצאת בשמיכת הפוך, הינו שניתן לדחוס אותה, היות ופתיחת השמיכה והיא תחזור למצבה הקודם. הייבוש של שמיכות הפוך הבעיות, יש לבצע רק באמצעות ציוד מקצועי מתקדם ולכן, יש לשלוח אותה לניקוי יבש, אשר שם מתמחים בניקוי וחידוש שמיכות אלה.

שמיכות הפוך, עשויות להחזיק מעמד לדורות אם מבצעים בהן תחזוקה נכונה וניקוי נכון, כך שלהן שלא תיהרסנה. במידה וקיימים ריחות לא נעימים מהשמיכה, אם זיעה, שתן או שהשמיכה מוכתמת בכתמים קלים, ניתן יהיה לבצע ניקוי שמיכות פוך טבעי, תוכלו לכבס אותן בעזרת מים וסבון. לרוב, ניתן יהיה לכבס שמיכות אלה בבית, אך במידה והבד בהן הוא בלוי, יידרש טיפול מקצועי ויסודי, אשר יכלול אף את החלפת בד השמיכה וייבוש מקצועי  ולכן, עדיף יהיה לשמור עליהן, כאשר תשלחו אותן לניקוי יבש.

כריות, שמיכה, לבן.

שליחת שמיכות פוך טבעי לחברות שמתמחות בניקוי וחידוש פוך

ישנה אפשרות נוספת של ניקוי שמיכות פוך, למשל, קיימות חברות, המתמחות בניקוי וחידוש של שמיכות פוך או כריות העשויות מפוך טבעי. ניקוי זה, יעיל מפני בקטריות ועובש.. תהליכים של ניקוי יבש ומקצועי של שמיכות פוך טעיות, כוללים הזרמת  קיטור חם או תאורת U.V שהן קרניים אולטרה סגולות ומיועדות לחיטוי. בין שאר תהליכי הניקוי, ישנם תהליכים של סינון והרחקה של פוך פגום ומפורר והוספה של פוך חדש לנפח החסר. הציפוי הישן, לא יחזור לשימוש ומילוי חדש, יוכנס לבד הנקי של השמיכה.

את המחיר של ניקוי שמיכות באמצעות שירות של ניקוי יבש, מתמחרים על פי גודל השמיכה והמחיר יהיה כמובן על פי מ”ר. ככל שהשמיכה תהיה גדולה יותר, המחיר יהיה גבוה יותר. מומלץ לשלוח את השמיכות לחברת ניקוי יבש, המתמחה גם בניקוי וגם בתיקון של שמיכות העשויות מנוצות טבעיות של אווז.ניקוי יבש, מומלץ ר לאחר 10-15 שנה של שימוש בשמיכות הפוך, ובהתאם למצבה של השמיכה. ניקוי יבש, יעיל גם במקרים של רענון וניקוי הפוך והוצאת אבק פוך, היות ואבק פוך, יוצר גושים עם השנים ולכן בכל ביצוע ניקוי שמיכות פוך טבעי יש לחדש את בד השמיכה. אם תשמרו היטב ותתחזקו נכון את שמיכות הפוך שנמצאות ברשותכם, הן תישמרנה לשים רבות.

שמיכה, חתול מסתתר.

טיפים נוספים לתחזוקה שוטפת ונכונה של שמיכות הפוך

מומלץ להשתמש בשמיכות הפוך, כאשר הן מכוסות בציפות בלבד. יש לאוורר את השמיכות בכל תקופה מסוימת ורצוי באוויר הצח כאשר אין מגע ישיר שלהן עם השמש. אם אין שימוש בשמיכה, יש לאחסן אותה בתוך ציפת בד, כך שהפוך והבד שינשמו לא יצברו ריח. יש להימנע מאחסון השמיכה בניילון, מה שיגרום לריחות להיספג בשמיכה. גם גמישות הפוך נפגמת, כאשר מאחסנים את השמיכה בניילון.

מומלץ למסור את שמיכות הפוך לניקוי יבש בודשי הקיץ, כך שמשך ההמתנה לקבלת השמיכות לאחר ניקוי שמיכות וחידושן, יהיה קצר יותר והן תהיינה מוכנות לימי החורף הקרים. מומלץ באותה ההזדמנות, למסור לניקוי היבש גם כריות המיצרות מפוך טבעי. שמיכות נקיות, תהיינה נעימות ובדרך זו, תשמרו גם על בריאותכם, במיוחד למי שיש לו בעיות בדרכי הנשימה או שרגיש לאבק וקרדית האבק. לטיפים יפים בנושא ניקוי כריות בקרו.

מזרן זוגי, שמיכה, כרית

ניקוי שמיכות העשויות מפוך סינטטי

הפוך הסינטטי נפוץ מאוד בשימוש בקרב בתים רבים. פוך זה, עשוי מסיבים סינטטיים שמודבקים יחד ויוצרים מרקם של נפח אחיד. סיבים אלה למעשה אף יוצרים בידוד תרמי. ישנם אנשים שהם אלרגיים לחומרי גלם טעיים כגון נוצות ולכן אנשים אלה, יעדיפו להתכסות עם שמיכות העשויות פוך סינטטי, בימי החורף הקרים. ניקוי שמיכות מפוך סינטטי, ניתן לנקות באמצעות כביסה רגילה. מלבד שמיכת פוך מנוצות אווז, ניתן לכבס את השמיכות באמצעות מכונת הכביסה, אם שומרים היטב על הוראות הכביסה. ראשית, יש לכבס את השמיכות העשויות פוך סינטטי, במכונת הכביסה בחום של 60 מעלות וניתן אף לייבש אותן בחום מתאים במייבש הכביסה.

שמיכות שהן בעלות מילוי העשויות מסיבים טבעיים, מומלץ להשתמש בשליש מכמות רגילה של אבקת הכביסה. יש להוסיף כמה כדורי טניס למייבש הכביסה, כאשר הם עטופים בגרב קשורה, מה שיסייע למילוי לחזור לצורתן הטבעית, כך שמרה השמיכה יראה ישר ולא יתעוות. שמיכת סינטטיות העשויות מקטיפה או שמיכות מצמר, יש לכבס במכונה. כאשר מדובר על ניקוי שמיכות צמר, יש להפעיל את המכונה על תכנית צמר (30 מעלות) ללא סחיטה. השמיכות תיצאנה נקיות וריחניות מאוד. יש להשתמש בחומר כביסה איכותי שמאפשר ניקוי וחיטוי יסודי של השמיכה וכן הגנה מפני לכלוך.

יש להקפיד לא לדחוס יתר על המידה על מכונת הכביסה ולהשאיר רווח בתוף של מכונת הכביסה, במרווח של  כף יד, כך שהשמיכות תתכבסנה היטב במכונת הכביסה. יש לייבש היטב את השמיכה, היות ואם היא לא תתייבש כראוי, היא תפיץ ריח לא נעים ועובש. הייבוש הנכון ביותר והמומלץ של שמיכות, הוא באוויר הטבעי ובתלייה בשמש. עוד בנושא ניקוי עובש מבגדים.

שמיכה, שמש, דשא

ניקוי שמיכות פליז

את ניקוי שמיכות פליז, יש לבצע באופן מיוחד, היות ושמיכות אלה עשויות להיהרס כליל במים חמים. את השמיכות הללו, יש לכבס במים קרים ולהימנע מכביסת שמיכות אלה, יחד עם מגבות, או כל בד אחר שנוטה ליצור מוך, היות והפליז עצמו, נוטה לאסוף סיבים מבדים אחרים ויש למנוע זאת. מומלץ לכבס את שמיכות הפליז, באמצעות ג’ל כביסה ולא באבקת כביסה על מנת שלא יישארו סימנים של שאריות אבקה. יש להימנע משימוש במרכך כבידה בזמן ניקוי של שמיכת פליז וכן, להימנע באופן מוחלט משימוש עם אקונומיקה.. שמיכת הפליז, אינה מתאימה לניקוי יבש וכן, אסור בהחלט לגהץ שמיכה מסוג זה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button
מעבר לההודעה
1
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של WE-CLEAN.
אני כאן כדי לספק לכם שירותי ניקוי ברמה הגבוהה ביותר..!