fbpx
כביסת בגדים

איך לכבס בגדים? – מדריך לכביסת בגדים

כאשר מעוניינים לכבס נכון את הבגדים השונים, מבלי שייגרם להם נזק, יש למצוא את המדריך לכביסת בגדים. ראשית, יש להפריד בין הבגדים. מיון זה, שומר על צבע הבגד. רוב הבעיות בכביסה, טמונות באי מיון נכון של הבגדים. את הבגדים שיש לכבס, יש לחלק לשלוש קבוצות – בגדים לבנים, בגדים צבעוניים בהירים ובגדים צבעוניים כהים. את הכביסה הלבנה, ניתן לכבס בטמפרטורות גבוהות עד ל-90 מעלות. כביסה צבעונית בהירה, מומלץ לכבס בטמפרטורה נמוכה יותר עד ל-50 מעלות. את הכביסה הצבעונית הכהה ניתן לכבס במים קרים בטמפרטורה של 30 מעלות.

יש למיין את הבגדים על פי סוג הבד, למשל צמר, בדים סינטטיים ובדי מכותנה, לא יתאימו לכיבוס באותה הכביסה. לא מומלץ לערבב מגבות עם בדים עדינים, היות והמגבות הינן כבדו ומחוספסות יותר וכאשר הבגדים העדינים יהיו באותה המכונה יחד עם המגבות הם יישחקו מהר יותר. חשוב לא להשאיר את הכביסה במכונה להרבה זמן ויש לנער אותה היטב לפני התלייה. יש לתלות את הכביסה בעזרת אטבי כביסה במקומות לא בולטים, למשל אם מדובר בחולצה, מקמו את אטבי הכביסה באזור בית השחי, על מנת שלא יהיו סימנים של האטבים לאחר ייבוש הכביסה.

ערבבתם בטעות צבעים בכביסה? אל דאגה, בעזרת המדריך לניקוי צבע שעבר מבגד לבגד תוכלו להציל את הבגדים.

מגהץ, בגדים מגוהצים

לא כל בגד מתאים לכביסה במכונה

ישנם בדים שקשה לכבס במכונת הכביסה למשל בדי שיפון, קטיפה, משי נוטים להתקלקל במכונת הכביסה ולכן עדיף לכבס אותם בכביסה ביד ובאמצעות אבקת כביסה עדינה לכביסה ביד. את מדריך לכביסת בגדים אנו מביאים לכם כשירות יעיל לשמירה על הבגדים שלכם, מה שיקנה להם אורך חיים רב יותר וכך תשמרו על הבגדים האהובים שלכם. אם למשל הבד של הבגד מכיל מעל 50% צמר, יש לכבס את הבגד ביד ואם הוא מכיל מתחת ל-50% צמר, ניתן לכבס אותו במכונת הכביסה בתוכנית המיועדת לכביסה עדינה, באמצעות מים קרים וללא סחיטה. סריגים או חולצות עדינות יש להניח על מגבת ולייבש על משטח ישר, היות והסריגים נוטים לספוג כמות גדולה של מים ותלייתם רק תגרום לעיוות צורת הסריג.

שכחתם את הבגדים במכונת הכביסה להרבה שעות? – מה עושים?

לפעמים כולנו כל כך ממהרים לעבודה או לסידורים, אנו משאירים את מכונת הכביסה לעבוד על מנת לתלות את הכביסה כאשר נחזור מהעבודה. מדריך לכביסת בגדים, מציע לכם, אם במידה ושכחתם את הבגדים במכונת הכביסה, יש להפעיל את מכונת הכביסה שוב על תכנית כביסה קצרה ולהוסיף למכונה מרכך כביסה וחצי כוס חומץ, מה שינטרל את הריח הרע מהכביסה שנשארה מעבר ליממה במכונת הכביסה. אם אתם מעוניינים להכניס גם תחתונים או חזיות, מומלץ להכניסם לתוך ציפית של כרית כך שיישמרו ולא ייתקלו בטוב בשל הגודל שלהם שהוא קטן ויכול להיכנס למקומות שונים בעת הכביסה, כך שיכול לגרום למכונת הכביסה להתקלקל.

מרכך כביסה, מכונה לכיבוס בגדים

בגדים ופריטים שיש לשלוח לניקוי יבש

כאמור לא כל בגד יכול להתכבס במכונת כביסה ואפילו ישנם פריטי לבוש שלא ניתן אף לכבס ביד. במקרה זה מדריך לכביסת בגדים, מייעץ לשלוח את הפריטים הללו לניקוי יבש. למשל צמר עדין, קשמיר, שמיכות, שקי שינה, כריות העשויות פוך, צעיפים עדינים ועוד, יש לשלוח לניקוי יבש. גם חליפות וז'קטים, מומלץ לשלוח לניקוי יבש במכבסות שיודעות כיצד לטפל נכון בבגדים או פריטים שלא ניתן לכבס במכונה או ביד. ישנם אנשים שלפני בוא החורף, שולחים את שמיכות הפוך והצמר למכבסה שתבצע בהם ניקוי יבש, כך שבעת בוא החורף, ניתן יהיה ליהנות משמיכות נקיות ובמראה חדש.

לקריאה נוספת בנושא: ניקוי שמיכות הקישו כאן. לקריאה בנושא ניקוי כריות לחצו כאן.

קיפול בגדים, סלסלה

ריכוך הבגדים בחומרים ביתים שירככו את הבד במכונת הכביסה

המים בישראל הם קשים ואפילו לפעמים מרכך כביסה אינו מרכך מספיק את הבגדים. מדריך לכביסת בגדים, ממליץ על הכנסת גרב לבנה למכונת הכביסה, אשר מכילה שבבי סבון, לקשור את הגרב ולהכניס אותה יחד עם הכביסה למכונה כאשר שבבי הסבון יסייעו בהלבנת הבגדים ולריכוכם. גם תוספות שונות לריכוך של בגדים כהים במכונת הכביסה, ניתן למצוא מחומרים ביתיים, כגון, הוספת כוס חומץ במקום מרכך הכביסה. החומץ יתנדף אבל הבגדים יהיו רכים יותר וימנעו הצטברות של אבנית על הבדים כהים. ישנם חומרים ביתיים שאסור להוסיף למכונת הכביסה כמו למשל, אקונומיקה. במידה ואתם מעוניינים להסיר כתם מבגד לבן, שפשפו עם מעט אקונומיקה את הכתם, שטפו ואז הכניסו את הבגד לכביסה במכונה.

סחיטה במכונת הכביסה – מהי המהירות המומלצת?

אחת מההוראות החשובות של מדריך לכביסת בגדים הינה, כמות הסל"ד בכביסה במכונה. סל"ד פירושו כמות הסיבובים לדקה. כדאי כי תקראו את המידע לגבי כמה סיבובים לדקה מומלץ לכביסה במכונה ואם יש לכם מייבש כביסה, מומלץ לכוון את המכונה ל-800 סל"ד. במידה והחלטתם לא לייבש את הבגדים במייבש הכביסה, מומלץ לכוון את מכונת הכביסה ל-600 סל"ד. סחיטה במהירות גבוהה מדי של הבגדים במכונת הכביסה, תגרום לנזק לבגדים ולבלאי גבוה יותר.

אם אתם מכבסים ג'ינס, כדאי להפוך אותם לפני הכביסה במכונה. כאשר אתם הופכים בגדים, תמנעו היווצרות של כדורים קטנים של בד על הבגד. אם קיימת אפליקציה על חולצה או סריג, הפכו אותו לפני שתכבסו את הבגד, מה שימנע לשחיקה של אפליקציה או ההדפס על החולצה.

גם מכונת הכביסה צריכה תחזוקה וטיפול קבוע

יש לציין כי על פי מדריך לכביסת בגדים, מומלץ לטפל גם במכונת הכביסה, על מנת שהכביסה תהיה נקייה יותר, היות והמים הקשים בישראל שהם מלאים אבנית, מחלישים את מכונת הכביסה ואם לא תבצעו טיפול ותחזוקה רבועים במכונת הכביסה היא תתקלקל מהר. ראשית יש לבדוק את הכיסים בבגדים ולהפוך אותם, על מנת שלא יפלו דברים למכונה כגון מטבעות או חפצים אחרים שיגרמו לקלקול במכונת הכביסה. יש לנקות את האבנית במכונת הכביסה באמצעות שטיפת תאי מכונת הכביסה, לנקות את הפילטר ולהפעיל את מכונת הכביסה ללא בגדים ועם חומר מיוחד המיועד לניקוי אבנית ממכונת הכביסה. טיפול זה של ניקוי הפילטר של מכונת הכביסה והפעלה עם חומר המסיר אבנית, יש לבצע אחת לחודשיים. את התוכנית יש להפעיל על 80 מעלות חום ולמשך 15 דקות. עוד בנושא ניקוי מכונת כביסה.

ניקיון בתים, ניקיון דירות

חברת הניקיון שתעניק לכם טיפים יעילים לניקוי נכון של הבגדים

על פי מדריך לכביסת בגדים, יש לשים לב שסל הכביסה לא יתמלא יתר על המידה, היות וכתמים עשויים להיווצר על הבגדים שקשה יהיה להסירם גם באמצעות כביסה במכונה. אנו בחברת ניקוי ספות WeClean, דואגים להעניק ללקוחותינו טיפים לניקיון הבית והבגדים. תוכלו להיכנס לאתר החברה וללמוד על טיפים שלא ידעתם מהם לתחזוקה נכונה של הבית, מכשירי החשמל השונים שבהם אנו עושים שימוש רב בבית כמו למשל איך תנקו מיקרוגל או טיפים לניקוי מושלם למייבש הכביסה. החברה ידועה כחברת הניקיון מבין המובילות בארץ. לחברה ניסיון והתמחויות בניקיון ריפודים לרכב, וניקוי בדים. כמו כן, החברה מתמחה גם בניקוי חלונות בגובה, ניקוי שטיחים מכל הסוגים, ניקוי ריפודים מבד ועור, ביצוע פוליש מכל הסוגים, תוך התאמה של הליטוש וההברקה לסוג המרצפות ועוד. תוכלו לפנות אלינו, בכל שאלה ולהזמין אותנו על מנת שנוכל להעניק לכם הצעת מחיר צרו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.