ניקוי מדיח כלים

ניקוי מדיח כלים

אז רכשתם מדיח שיקל עליכם בניקוי הכלים, אבל אין זה אומר שניתן לקחת צלחות עם שאריות מזון ולהשליך אותן למדיח הכלים. יש להסיר את כל שאריות הלכלוך מהצלחות, על מנת שמדיח הכלים שלכם יעבוד טוב. יש לדעת כיצד לתחזק, באמצעות ניקוי מדיח על פי הוראות היצרן. לרוב בכל חוברת של מדיח, ניתן למצוא הוראות תחזוקה וניקוי המדיח, אך אם איבדתם אותה ניתן למצוא באינטרנט על פי הדגם ויצרן, הוראות ניקוי שיתאימו בדיוק למדיח הכלים שלכם.

ראשית אם שמתם לב, מדיח הכלים בנוי מכמה ממטרות אשר מתיזות מים על הכלים. יש לנקות את הממטרות והן ניתנות לשליפה בקלות. לרוב, רבע סיבוב יספיק לפרק אותן בעדינות. יש לנקות היטב את החורים הזעירים שנמצאים בזרועות הרסס באמצעות מחט ולפתוח את החורים, אם נסתמו במשך הזמן.

ניקוי מדיח כלים

ניקוי מדיח כלים – מהיכן מתחילים?

חל איסור להשתמש עם נוזל כלים היות והוא גורם לקצף רב והצפה, כי אם לעשות שימוש בטבלייה מיוחדת המיועדת לניקוי הכלים באמצעות המדיח. יש להפעיל את המדיח לפחות אחת לשבועיים, ממש כשם שיש להתניע רכב ולא להשאירו הרבה זמן ללא התנעה. גם אם אתם עוברים דירה או שאתם מעוניינים לאחסן את המדיח כי אתם עורכים שיפוץ כללי בבית או במטבח, אל תתפלאו אם כאשר תחזירו אותו למקומו, הוא לא יעבוד או ישבוק חיים בגלל חוסר הפעלה.

חיסכון בכסף על חומרי ניקוי למדיח

אם יש ברשותכם טבליית ניקוי כלים למדיח, אשר מכילה גם חומר הברקה לכלים, אין צורך לרכוש חומר הברקה, או תוספת מלח. בנוסף, יש לקחת בחשבון, כי שאריות של חומרי ניקוי וסידן, אשר נוטים להצטבר במדיח הכלים. על מנת לבצע ניקוי מדיח, יש לבצע את אותה הפעולה שאתם מבצעים בניקוי מכונת הכביסה. יש להפעיל את המדיח ללא כלים עם חומץ. פעולה זו, מנקה חלקים של המדיח שהצטברו בו שאריות לכלוך קודמים. מדיח יישאר נקי וריחני ופעולת הדחת הכלם במדיח, תהיה יעילה והכלים יצאו ממנו מצוחצחים.

במדיח הכלים יש תכנית קדם שטיפה, מומלץ להפעיל תכנית זו לפני הפעלת התכנית של שטיפת הכלים. ניתן להסיר את כל החלקים הקטנים, היות ומזון ישן ואפילו שיער של בעל חיים עשוי להצטבר בחלקים אלה. גם את מגש הכלים, אשר ניתן לשטיפה, ניתן לנקות. אם נדלקת לכם נורת החיווי במדיח, יש להוסיף לו מלח מיוחד המיועד לשמירה על מדיח הכלים. יש לציין כי בעת ניקוי מדיח הכלים, יש לעבור על החלקים לנקות אותם על פי ההוראות וכן, לנגבם ולהחזירם למדיח כשהם נקים וכך המדיח יפעל טוב יותר והכלים יצאו מבריקים לאחר השטיפה במדיח הכלים.

מדיח כלים עם כלים

ניקוי מדיח כלים ושימושו- עשה ואל תעשה

חשוב לא להעמיס את מדיח הכלים יתר על המידה, כך שיש להשאיר מקום שהמים מזרועות ההתזה יוכלו להגיע אל הכלים. אסור לשים כלים גבוהים מדי במדיח. יש לדעת, כי פריטים גדולים כגון סירים גדולים, מחבתות וכדומה, חוסמים את מעבר המים. אם למדיח ישנו בסיס מוגבה שמחובר לזרוע ההתזה התחתונה, כך שלא יכסה את הפתח במרכז המדף התחתון. פתח זה, צריך להיות כאשר הבסיס יכול לצוץ ולנקות את המדף העליון של מדיח הכלים. במידה וישנה צלחת או מכסה, המדף לא יקבל את הניקוי שהוא זקוק עבור הכלים והתוצאה- כלים עם שאריות לכלוך או שאינם מבריקים דים.

כל כמה זמן יש לבצע ניקוי מדיח הכלים?

את ביצוע פעולת ניקוי מדיח, יש לבצע פעם בחודש (בהתאם לשימושכם במדיח הכלים), מה שימנע מחומרים שונים ושאריות מזון, להצטבר במדיח הכלים. פעולה זו, מסייעת גם לשמור על הכלים שלכם נקיים ומצוחצחים.

יש להקפיד על הוראת ניקוי מדיח אם באמצעות החוברת או טכנאי מדיחי כלים, אשר יוכל לתת לכם טיפים וניקוי נכון של המדיח שלכם על פי סוג המדיח והדגם שלו.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button