ניקוי עובש מדלת

ניקוי עובש

עובש, נגרם במקומות שיש בהם הרבה לחות ולכן אזורים כגון מקלחת וכיורים או משטחי השיש במטבח עשויים להיות ספוגים במקומות מסוימים בעובש. יש לבצע ניקוי עובש באופן תכוף יותר ולהשתמש עם חומרי ניקוי המונעים עובש. הרבה יותר נעים לפתוח ולסיים את היום עם חדר רחצה נקי ולכן, יש לאמץ הרגלי ניקיון קבועים, בכדי לזכות בחדר רחצה שנעים יהיה לשהות בו. ריח רע במקלחת נובע ממקום סגור שיש בו לחות וכך בעצם נוצר העובש. ניקוי המקלחת, עשוי להיות לא פשוט, גם אם נעשה שימוש בתכשירי ניקוי הטובים ביותר ולכן, אם קיימת בעיית עובש, ניתן יהיה לבצע טכניקת ניקוי שמשיגה תוצאות טובות.

פטריות שהן בעצם סוג העובש, הן הרבה יותר מאשר מפגע קוסמטי מדובר על מפגע בריאותי. ישנם בשוק תכשירי ניקוי עובש, אך זהו פתרון זמני בלבד. על מנת להרחיק את העובש לצמיתות מאזורים כמו כיורים, מקלחת וכדומה, קיימים 5 טיפים לניקוי כגון, שימוש עם מברשות שיניים ישנות מה שיאפשר לקרצף את המקומות הקטנים והצרים שבהם הצטבר לכלוך במקלחת. יש להשתמש עם מלח לימון, בכדי למנוע הצהבה של האסלה, לכבס את ווילון המקלחת במכונת כביסה ולהשתמש בניקוי ברזי הניקל באמצעות חומץ.

ניקוי עובש עם מטלית

ניקוי עובש – קצת מידע על העובש ועל הנזקים שהוא גורם לבני האדם.

עובש כאמור, הינו סוג של פטרייה, ניתן למצוא כמויות של עובש במזגנים, במקומות שבהם הלחות היא גבוהה מדובר על ריח רע אשר גורם לרעלנים שפוגעים בנשימה ובבליעה. ישנם אנשים שמפתחים אלרגיות לעובש ולכן יש לאוורר את האמבטיה, שירותים או מטבח באופן תמידי. ישנן שיטות של ניקוי עובש כמו באמצעות הכנת תמיסה העשויה מאקונומיקה ומים שמחדירים לשפריצר ולהתיז את התמיסה באופן נקודתי על כתמי העובש. יש להמתין כחצי שעה ובחנו את מצב האזור, במידה והגוון של העובש השתנה, יש לשפשף את האזור הנגוע על מנת לחסל את הפטרייה אחת ולתמיד. יש לחזור על הפעולה מדי שבוע ולבחון שוב את המצב של העובש עש שייעלם לחלוטין.

יש ללבוש כפפות ולהגן על דרכי הנשימה באמצעות מסיכה או סמרטוט במיוחד כאשר מנקים כתמי עובש. יש להרחיק את הילדים מהאזור המטופל היות וגם האוויר וגם האזור מלאים בחיידקים. אם לאחר ניקוי עובש, עדיין לאחר תקופה קצרה הוא חוזר, יש לפנות לחברות שמתמחו בניקוי מורכב כגון עובש עקשן. טיפול שורשי הינו טיפול חד פעמי מקצועי ויש לבצע אותו למען בריאות משפחתכם. אחת מהבעיות הנפוצות של העובש שנמצא על קירות הגבס ולכן במקרים אלה, חברות ניקיון מקצועיות, תמלצנה על הסרת החלק הנגוע של הקיר והחלפתו בחדש.

ניקוי עובש מאמבטיות -ממה יש להיזהר?

ישנן אמבטיות שמצופות אמייל ולכן ניקוי עובש מאמבטיות אלה, חייב להתבצע בחומרי ניקוי מיוחדים ולא בחומצות חזקות, אשר עשויות לקלף שכבות מהאמבט וחבל. אם מדובר על אמבטיות אקריליות, ניתן בהחלט לנקותן בחומצות. יש לציין, כי הניקוי הטוב ביותר והזול לאמבטיה. שתי כפות אבקת כביסה עם מעט מים חמים בתוספת סקוטש ברייט. יש לנקות כל 10 ימים באמצעות חומר המסיר אבנית מהאמבט. לבטח שמתם לב שבאזורים אשר בהם יש סיליקון, יש לנקות היטב את העובש. יש להשתמש בחומרים דוחי איטום דוחי עובש מהסוגים היקרים יותר, על מנת שלא ייווצר עובש מאוחר יותר עם הזמן.

כדאי לא להשתמש עם חומרי ניקוי כגון חול ניקוי, מה שעשוי לשרוט את האמבטיה. החול מייצר אפקט כמו נייר זכוכית ושורט כל סוג אמבטיה. המאמר המלא אודות ניקוי אמבטיה.

ניקוי עובש ממזרנים

בהרבה מקרים, אנו נתקלים בעובש במזרנים. הסיבה לכך היא באמצעות ניקוי באקונומיקה, אך היות ומדובר במזרן, יש לנקות אותו קודם באמצעות סינטבון ולחשוף את המזרן לשמש. יש לנקות את הסבון ולחכות לתוצאות. היות ואקונומיקה גורמת לכתמי הצהבה ולכן היא גם אוכלת את בד המזרן. ככך שתחשפו יותר את המזרן לשמש לאחר הניקוי,כך ייטב לו. יש לברר את מקור העובש היות ואם המקור אינו מטופל הוא יתפשט שוב. למעבר למדריך המלא אודות ניקוי מזרנים הקש כאן.

מעוניינים בהדגמה חינם בביתכם? השאירו פרטים!
ניקוי מזרנים weclean

ניקוי עובש מקירות- טיפים חיוניים

אם הקיר שלכם אינו קיר "נושם" כי אם חלק ואטום, ניתן יהיה לנגב את העובש עם סמרטוט לח אך טבול באקונומיקה. במידה ומדובר על קירות שאינם נושמים או קירות גבס, הטיפול של ניקוי עובש, יהיה מורכב יותר. העובש חודר במהירות לקירות הגבס וממשיך להתפתח בתוכו גם אם תנקו את השכבה החיצונית. יש לעקוב אחר קיר הגבס באופן קבוע. במידה וקיר הגבס עבר איטום או צבע, ניתן יהיה לטפל בעובש, כפי שמטפלים בקיר רגיל. כאשר מדובר על עובש בקיר רגיל, זה פחות נורא. ראשית, יש להרכיב משקפי מגן או להגן על אזור העיניים בדרך אחרת. גם מסיכה על האף יש להרכיב או לקשור בד סביב הפנים וכן, יש ללבוש כפפות חד פעמיות. יש לערבב תמיסה של אקונומיקה עם מים ולהחדיר את התמיסה לבקבוק עם מתז (שפריצר). באמצעות טיפים יעילים אלה, תוכלו לנקות בעצמכם את העובש ולהגן על בריאותכם.

ניקוי עובש מספות

ע"מ לבצע ניקוי עובש מספות יש לבדוק את סוג הספה ורכיבי הבד. ספות בד סינטטיות ניתן להסיר עובש באמצעות פיזור אבקת סודה לשתייה והשרייתם מספר שעות (ע"מ להסיר את החיידקים שנוצרו מהעובש), לאחר מכן יש להסיר את כתם העובש באמצעות חומץ והברשת הספות.

ספות מבדים טבעיים כמו כותנה, פשתן, משי ועוד יש לפזר אבקת סודה לשתייה ולהשרותה, ויש לנקות את כתם העובד באמצעות נוזל לניקוי כלים או באמצעות קליפת פירות עץ הדר.

אם אלו לא עזרו להסיר עובש מספות, יש לפנות לחברת ניקוי ספות WeClean ע"מ לבצע ניקיון עמוק באמצעות מכשור מתקדם וע"י חומרי ניקיון ספות מיוחדים אשר יגרמו לספתכם לחזור למצבה הראשוני והנהדר. ניקוי ספות אצל we-clean.

מעוניינים בהדגמה חינם בביתכם? השאירו פרטים!

ניקוי עובש משטיחים

שטיחים שישבו בקיץ במקום לח, עלולים לצבור עובש. אך לא רק בגלל הקיץ, גם לאחר הצפה או רטיבות מצטברת על השטיחים, אלו יצברו עובש ויצריכו ניקוי עובש משטיחים. את העובש יהיה ניתן להסיר במספר דרכים ובהתאם לסוג השטיח. ע"מ לפשט את סוגי השטיחים, אנו נציין את סוגי השטיחים הנפוצים: שטיחי שאגי, שטיחי מכונה (פשוטים) ושטיחים עבודת יד. אם השטיחים שלכם הם כמו אלו המצוינם לעיל, תוכלו לנקות עובש משטיחים באמצעות הרטבת השטיח, הברשתו את חומר לניקוי שטיחים או לחילופין עם חומץ טבעי בדילול מים.

לאחר הברשת השטיח, יש לייבש את השטיחים בשמש למספר שעות ולפעמים אף ליום-יומיים. השמש תאוורר היטב את השטיחים האהובים עליכם ולרוב אף תסיר ריחות רעים של עובש או שתן או כל ריח רע אחר אשר אינו נעים לאף. ניקוי עובש משטיחים אמורה להיות פעולה פשוטה האורכת מספר דקות, אך בכל זאת תרצו ניקוי שטיחים מאסיבי מבית WeClean כזה אשר יחזיר את מרקם השטיח, יסיר ריחות רעים ועובש – פנו אלינו עוד היום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

5/5 (1 Review)
אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Call Now Button