fbpx
ניקוי אמבטיה עם ספוג

ניקוי אמבטיה

חדר האמבט, הינו החדר שאנו עושים בו שימוש לפחות פעמיים ביום. חלל זה, זקוק לניקיון קפדני יותר, היות וחלל זה, זקוק לתשומת לב מיוחדת. תמיד כיף לנו יותר להתקלח בחדר רחצה נקי או לטבול באמבט שהוא מבריק מניקיון, הן בשל הבריאות שלנו והן בשל האסטטיקה. יש לדאוג לתחזוקה השוטפת של האמבטיה ולבצע ניקוי אמבטיה באמצעות חומרי ניקוי נכונים ולתת תשומת לב לכל הפרטים, במיוחד לפרטים הקטנים.

מגבת, אמבטיה, ברווזונים, מברשת, מגבות

ניקוי אמבטיה – ישנם כמה טיפים שיש לאמץ על מנת לשמור על אמבטיה נקייה.

  • שימוש בסודה לשתייה במהלך ניקיון חדר האמבטיה עשוי לחולל פלאים. יש למהול 2 כפות של סודה לשתייה במים וטבלו בתמהיל את כרית הניקוי שבאמצעותה תנקו את האמבטיה. כאשר תסיימו לבצע את ניקוי אמבטיה היא תיראה מבהיקה. יש לציין כי אם יש ברשותכם ווילון אמבטיה, ניתן אף לשפשף את הווילון באותה כרית ניקוי, כך שגם הווילון של האמבט יכול להיראות נוצץ וחדש.
  • הצטברות של אבנית הינה המציאות היום יומית של כולנו ואנו רואים את הסימנים הלבנים של האבנית באמבטיה. על מנת להיפטר מסימנים אלה, מומלץ לעשות שימוש עם חומץ. יש למהול חומץ ביחס של 1:4 ולשפשף במקומות אשר בהם הצטברה לכם האבנית עם כרית ניקוי הטבולה היטב בתערובת של חומץ עם מים.
  • כיום, קיימים חומרי ניקוי שונים שמבוססים על חול. חומרים אלה הם חזקים אך עשויים לגרום לנזק באמבטיה שלכם, היות והחומר עשוי לגרום נזק גם לאריחי חדר הרחצה וגם לאיבוד הברק הטבעי של ציפוי האמבט. חפשו על המדפים במרכול, חומרי ניקוי לאמבטיה אשר אינן מכילים חול ותיהנו מאמבטיה מבריקה לאורך שנים.

הימנעו מהדבקת שטיחונים המונעים החלקה באמבטיה

ישנם אנשים שיש להם ילדים קטנים או הורים קשישים והם מדביקים שטיחונים על קרקעית האמבטיה. העניין הוא, שבמשך הזמן, הן מתקלפות ומשאירות סימני דבק שקשה להסיר אותם. זו הסיבה שיש להימנע מהדבקת שטיחים. במקום השטיחים, כדאי כי תתקינו ידיות אחיזה. ישנם כללים קבועים שיש לשמור עליהם בתחזוקה נכונה. וכן ניקוי אמבטיה כגון אוורור חדר הרחצה לאחר סיום הרחצה. במידה וחדר הרחצה נשאר לח לאורך זמן, עלולות להיווצר בו בקטריות וזיהומים שונים. בקטריות ועובש, עשויים להתפשט לתקרה וכן בקירות ולהשפיע על בריאותכם ובריאותם של בני ביתכם.

חדר אמבטיה

יותר תשומת לב ופחות מאמץ בניקוי אמבטיה

זה בעצם כל הסוד של תחזוקה וכן, ניקוי אמבטיה, אם תשקיעו יותר זמן מאשר מאמץ על ניקיון חדר הרחצה כמו למשל חומרי ניקוי שיש למרוח ולהמתין מעט בכדי שיבצעו את פעולתם, תשקיעו פחות מאמץ על התחזוקה השוטפת של חדר האמבט. יש לתת תשומת לב להצטברות אבנית היות והאבנית מקורה במים והיא נראית גם על הברזים באמבטיה ובכיור. אם לא מסירים את האבנית באופן סדיר היא תצטבר ותצהיב ולן, יש להשתמש בחומרים ייעודיים להסרת אבנית על בסיס קבוע.

גם מניעת עובש, ניתן למנוע כאשר מרססים את הקירות של חדר האמבט באמצעות מיכל ריסוס ביתי כאשר שופכים לתוכו תערובת של אקונומיקה ומים. יש להמתין כ-30 דקות, לשטוף ולחזור שוב על הפעולה 3 פעמים בשנה. מי שיש לו מקלחון מזכוכית, מומלץ כי ימנע את הצטברות האבנית באמצעות שימוש עם בד נקי, שמן תינוקות או שמן לימון על דלתות המקלחון וינקה אותן לפחות אחת לשבוע. איך מנקים עובש מקירות האמבטיה? – המאמר הכי טוב שתקראו היום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.