ניקוי בגדים, ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, כביסה ביד

ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד

אם רכשתם בגד חדש ושמתם אותו לכביסה הראשונה שלו במכונת הכביסה וכאשר אתם מגיעים לשלב תליית הכביסה, אתם נדהמים וכואבים, כאשר הבגד החדש, העביר צבע לבגדים אחרים במכונה. אין דבר שיותר מעצבן מזה.. דבר ראשון יש לבצע ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד ובשום פנים ואופן לא לייבש את הבגד במייבש הכביסה. דרך נוסף, יש לנקות את הבגד מהצבע באמצעות השרייה במים קרים עם אבקת כביסה כך שתסייע להסרת הצבע שעבר בין הבגדים בכביסה. במידה ומדובר בצבע לבן שהוכתם, יש להשתמש באקונומיקה ולהתחשב בסוג הבד, היות ורק בדי כותנה יכולים לעבור הלבנה באמצעות אקונומיקה ולא בדים סינטטיים.

אין צורך להיות חכמים גדולים, על מנת להבין שלא מערבבים בגדים צבעוניים יחד עם לבנים, בל גם אם זה קרה לכם בטעות ניתן יהיה לבצע ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, באמצעות כפית מלח כאשר המלח מורכב גם מכלוריד, מה שמסייע לצבע הבגדים להישאר בבגד. ניתן גם להשרות את הכביסה בחלב ואז לכבס באמצעות קאליה. גם השריה של הבגד בחומץ מהול עם מים, עשויה לנקות את הבגד מכתמים שעברו אליו מבגד צבעוני אחר. במידה והבגד הוכתם בכתם דיו כגון מטושים ועטים, מומלץ לעיין במאמר שהעלינו עבור ניקוי והסרת כתמי דיו מבגדים וריפודים.

בגדים, כביסה

בגד לבן שנצבע בבגד צבעוני אחר במכונה עקב טעות

לפעמים קורה שאנו ממהרים להכניס בגדים מלוכלכים למכונת הכביסה ואז מתגנבת לה איזה גרב צבעונית או צעיף צבעוני וכשאנו פותחים לתלות את הכביסה חושכות עינינו, הבגד הוכתם בגוון אחר. במקרים אלה, יש להמשיך לכבס את הבגד הלבן בכביסה לבנה ולדאוג, כי באמת רק כביסה לבנה תהיה במכונת הכביסה. יש לחזור שוב ושוב על הכביסה כך שביצוע ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, יהיה קל יותר והבגד יחזור לצבעו הלבן, הצחור והמקורי. יש להשתמש בנוסף, חוץ מאבקת או ג'ל הכביסה עם מלבין כביסה, כך שילבין יותר את הבגדים הלבנים.

במקרים של הכתמה קשה על בגד לבן מבגד צבעוני שהיה באותה המכונה, ניתן יהיה למהול את הבגד באקונומיקה ומים ותחת השגחה, רק לאחר ההשריה באמצעות כוס מיץ לימון טרי אוו משומר ו-2-3 כפות אבקת מלח לימון. יש להקפיד לבצע את הכביסה במכונה באמצעות אבקת כביסה המיועדת לבגדים לבנים ואם יש לכם כביסה צבעונית לכבס אותה באמצעות אבקת כביסה לבגדים צבעוניים. בדרך זו לא תצטרכו לעבוד קשה ע"י ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, הבגדים יישארו בגוונם המקורי ולא תיגרם לכם מורת רוח.

בגדים בארון

ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד – צבעים בהירים ולבנים

ישנה אפשרות וטיפים נוספים של ניקוי בגד לבן שהוכתם בטעות בבגד צבעוני בעת השטיפה של הבגדים במכונת הכביסה. ראשית, כדאי להשרות את הבגד שהוכתם באבקת כביסה "אור" ומים קרים למשך כמה זמן, להחליף מדי פעם את המים עד שהכתם הצבעוני ייעלם. אפשרות נוספת של ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, הינה הזלפת מעט אקונומיקה על הפריטים הלבנים, במיוחד אלה המיוצרים מכותנה ורצוי כי הפריטים הלבנים יהיו עשויים מ-100% כותנה. יש לבדוק את יציבות הצבע של הבגדים, גם אם מדובר על כביסה של בגדים צבעוניים. המים של הכביסה, נוטים לצבוע את שאר הבגדים במכונה ולכן, מוטב לכבס בגד שאין לו צבע עמיד ויציב לחוד.

כתמים שהם עקשניים במיוחד, ניתן לנקות באמצעות מריחת שכבה נדיבה של ספטיל על כל הכתמים. יש לשפוך על הכתמים כמות נדיבה של קאליה ולחכות במשך 10 דקות. שטפו היטב את הבגד במים עד שתיעלמנה שאריות החמרים ואז ניתן יהיה להכניסו למכונת הכביסה.

מרפסת, מכונת כביסה, בגדים, אמא וילד

ג'ינס חדש – כללים לכביסה ראשונה

אם רכשתם זה עתה ג'ינס חדש, כדאי כי הוא לא יהיה יחד עם שאר הכביסה במכונה, היות וזהו מרשם טוב לצביעת שאר הבדים במכונה, מה שלבטח אינכם מעוניינים שיקרה. אם אתם מעוניינים למשל לבצע פעולה הפוכה של צביעת ג'ינסים שדהו בכביסה, הכניסו את הג'ינס החדש יחד עם הג'ינסים הדהויים למכונת הכביסה וכבסו אותם יחד. התוצאה תהיה של ג'ינסים שיהיו כהים יותר. בתחילה, יש לכבס לחוד את הג'ינס אפילו ביד או להכניס אותו כפריט בודד למכונת הכביסה, אם המטרה שלכם לכבס אותו מבלי שתצטרכו לבצע ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, מה שיגזול מזמנכם ויגרום לכם לסתם עבודה מיותרת.

כאמור, חסימת הצבעים בבגדים שעליכם לכבס, תמנע את העברת הצבע מבגד לבגד וכפית מלח שתוסיפו לכביסה, רק תסייע לכם למנוע עת העברת הגוון של בגד צבעוני לבגד בהיר. אנו כנשים וכן הגברים…עוברים לא מעט טראומות עקב שימוש במכונת הכביסה. בין הטראומות השונות כבר הכרנו טעויות שביצענו כגון: סוודר שהפך להיות רבע מגודלו המקורי, לאחר כביסה לא נכונה מכונה או ביד, או שלהיפך, נהיה פי 4 מגודלו, וכן צביעת בגדים בהירים בבגדים צבעוניים שהיו במכונה. על מנת שלא נמצא את עצמנו עוסקים עם ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, כדאי כי נפריד בין גווני הבגדים ונכבס בטמפרטורה של 40 מעלות בלבד. בדרך זו, נוכל לשמור טוב יותר על הבגדים שלנו.

מעוניינים לדעת איך כביסה בצורה הנכונה? בקרו במדריך המלא לכביסת בגדים.

מכונת כביסה עם בגדים

הפרדת הבגדים ובחירת תכנית כביסה מתאימה

הא'-ב' של כל מי שמכבס, הינו הפרדת הבגדים הלבנים הצבעוניים ובחירה של תכנית הכביסה המתאימה. כבסו את הכביסה עם השריה לכביסה שהיא מאוד מלוכלכת. אם מדובר בכביסה עדינה, כדאי לא לסחוט אותה. בפעולת ריקון המים ממכונת הכביסה יש לבצע ללא סחיטה ולבצע פעולה זו פעמיים. בדרך זו, ניתן יהיה לנקז מכסימום מהמים. אם אינכם מעוניינים למצוא את עצמכם בסיטואציה של ניקוי צבע שעבר מבגד לבגד, כבסו בגדים מבדים סינטטיים בטמפרטורה מוכה, מה שלבטח ימנע את צביעת שאר הבדים הצבעוניים במכונת הכביסה.

השתדלו לא להעמיס הרבה בגדים במכונת הכביסה, היות והבגדים לא יתכבסו טוב. תמיד כדאי לזכור, כי הכביסה הזקוקה לטמפרטורה גבוהה היא כביסה של מגבות רחצה, אשר ניתן להפעיל עמם מכונה בחום של 60 מעלות. טיפ נוסף ואחרון- שימו לב תמיד לתווית הבגד, היות וסימול זה הוא בינלאומי וניתן לראות היטב בכמה מעלות יש לכבס את הבגד, אם זו לכם הפעם הראשונה שלאחר הרכישה החלטתם לכבס אותו.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button