fbpx
חגורה, מכנסי גינס

ניקוי חגורות

כאשר אנו משקיעים ברכישה של מוצרי עור יוקרתיים, נשאל את עצמנו, כיצד נשמור עליהם באמצעות תחזוקה נכונה. אנו רוכשים ארנקים, תיקים, נעליים וחגורות מעור. כאשר מדובר בטיפול נכון, המוצרים הללו יחזיקו מעמד המון שנים. תחזוקה זו אינה קשה ואם התלכלכה לכם החגורה היקרה שרכשתם לא מזמן, תוכלו לבצע ניקוי חגורות בקלות באמצעות טיפים מקצועיים. ראשית, אחסון נכון של מוצרי עור, זה הא' ב' של מוצרים אלה במידה וחגורות העור שלכם מאוחסנים כראוי, תוכלו לשמור עליהן פני לכלוך. טמפרטורה שתהיה סבירה היא חשובה ביותר לאחסון נכון של מוצרם העשויים מעור. גם לחות גבוהה, עשויה להרוס את מוצרי העור ולכן, יש לוודא כי במקום האחסון, אין לחות גבוהה מדי.

ראשית, אם החגורה שאתם כ אוהבים התלכלכה, לפני ניקוי חגורות, וודאו באיזה סוג עור מדובר. ישנם סוגים רבים של עור, כמו נאפה, בופאלו, ברידג' וכן עור בעיבוד מבריק כמו עור תנין או עור נחש שהוא מבין היוקרתיים. ראשית אם הבחנתם בכתם, יש לטבול מטלית בבנזין לבן ואם הכתם אינו עמוק דיו, מטלית לחה בהחלט תספיק. נגבו את האזור בצורה עדינה. יש לאוורר את החגורה ואז לנגב באמצעות מטלית נקייה ולפזר אבקת טלק או עמילן תירס, כאשר המתנתם 4 שעות מהרגע שהוצאתם את החגורות לאוורור. לאחר מכן, נערו או נקו את הטלק או עמילן התירס מהחגורה ואחסנו אותה במקום נכון.

ניקוי חגורות, חגורה חומה, עור הפוך

הסרת כתמי דיו או מסטיק מחגורות עור

דיו הינו אחד מהכתמים הקשים ביותר להסרה במיוחד כאשר הוא נספג בחומר טבעי כמו עור. פעולה זו, כדאי להשאיר למומחים, כגון אנשי מקצוע המתמחים בניקוי יבש של מוצרים שונים, או התייעצו עם החנות שממנה רכשתם את חגורת העור. גם מסטיק עשוי להיות בעייתי להסרה, אך ניקוי חגורות ממסטיק, יכול להתבצע בפשטות ובקלות. יש ליטול שקית ניילון ולהכניס לתוכה קוביות קרח, לשפשף באופן נקודתי באזור שבו נמצא המסטיק עד שהמסטיק יהפוך להיות קשה. ישנם סוגי עור שניתן לנקות באמצעות מטלית לחה המהלה בחומץ לבן ומים. יש לבצע מבחן קטן באזור מוסתר של החגורה, כך שתהיו בטוחים כי העור לא ייהרס ואז ניתן יהיה להמשיך בניקוי. עוד בנושא הסרת מסטיקים.

העור הינו חומר נושם, ממש כמו העור שלנו ולכן, לא מומלץ לאחסן חגורות, תיקים או כל מוצר מעור אחר, בתוך שקיות ניילון. תיקים למשל העשויים עור, יש לשמן באמצעות שמן עורות או חלב עור מיוחד. עוד בנושא הסרת כתמי דיו.

ניטרול חגורות העור מריחות רעים

אם אתם מעוניינים לנטרל ריחות רעים מחגורות העור שלכם, היות ומוצרי העור על כל גוונם, נוטים לקלוט את הריחות הללו. כתמים מחגורות או מוצרי עור, יש להסיר מהר ככל הניתן, אך אם לא הצלחתם בצע למשל ניקוי חגורות בעצמכם, יש לפנות למומחה עור, אשר יסייע לכם להסיר את הכתמים באופן כזה, שלא יפגע במרקם העור. יש לציין כי חגורות העשויות מעור הפוך (זמש) יש לנקות באמצעות אבן מיוחדת או מברשת המיועדת לניקוי כתמים מעור הפוך. עוד בנושא ניקוי עור הפוך.

יש לציין כי זמש, ניתן לניקוי בקלות, אך יש לעקוב אחר ההוראות, כך שתוכלו לשמר את מוצרי העור שלכם, אם חגורות, ניקוי תיקים, סנדלים או נעליים. עוד בנושא ניקוי נעליים.

חגורת עור, חגורה דמוי עור

ניקוי ותחזוקה של חגורות דמוי עור

לא כולם רוכשים חגורו יקרות מעור ואלה שאוהבים להחליף גוונים רבים של חגורות, יעדיפו לרכוש חגורות דמוי עור, הנראות כאילו ייצרו אותן מעור אמיתי. למרות זאת, ישנם חוקים לשמירה נכונה על מוצרים שהם דמוי עור. ראשית הימנעו מחשיפת המוצר לשמש, כך שאם יהיו סדקים של קילוף על חגורה שאותם אתם חוגרים, זה לא יראה אסטטי. ניתן להסיר אבק ולבצע פעם בתקופה קבועה ניקוי חגורות להחזרת מראן האסטטי וכן לרענן אותן. גם כתם עיקש, ניתן להסיר באמצעות שמפו תינוקות ומים. יש לציין כי הניקוי במים, חייב להתבצע באמצעות מים מינרלים, היות ומי ברז ישאירו כתמי אבנית.

התייעצו עם המוכר בחנות לגבי תחזוקה וניקיון של החגורות שרכשתם

תמיד מומלץ, כי כל מוצר שאנו רוכשים, נקבל עליו המלצות והוראות תחזוקה וניקיון ממש בדומה לניקוי מכונת כביסה אשר נדרש או כל מוצר אחר הזקוק לניקוי, כך שנוכל לשמור עליו זמן רב ולא נגרום למוצרים השונים נזק. כך גם לגבי תחזוקה או ניקוי חגורות. שאלו את המוכר בחנות, אם רכשתם חגורה המיוצרת מעור, או כזאת שמיוצרת מחיקוי של עור. כאשר יהיה לכם המידע הנכון, תדעו מיד אם ייפול לכלוך שיגרום לכתם בחגורה, באילו תכשירים או שיטות ניתן יהיה לנקות את החגורות. מומלץ, אחת לשלושה חודשים לרענן ולנקות את החגורות באמצעות מטלית לחה לגרום להן להתייבש ולאחסן אותן במקום בטוח שלא תיהרסנה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.