fbpx
כדורי ילדים

ניקוי צעצועים

במסגרת ניקיון ושמירה על בריאותם של ילדנו, ההורים מנקים היטב את צעצועיהם של הפעוטות, כך שחלילה לא יחלו מזיהום כלשהו. ניקוי צעצועים, עשוי להיות שונה בין הצעצועים השונים, היות וצעצועי בד מכבסים וצעצועי פלסטיק או צעצועי עץ, מנקים בשיטות אחרות. לפעמים נדמה לכם שהצעצועים צועקים הצילו למראה הלכלוך שנמצא עליהם. בין הצעצועים שנמצאים בחדרי הילדים, ניתן למצוא סוס עץ, בובות בד או פרווה, מכוניות וצעצועים מפלסטיק ואפילו צעצועים המיוצרים ממתכת. ראשית, יש להפריד את הצעצועים השונים לקבוצות, על פי החומרים מהם הם מיוצרים. לכל חומר יש את שיטת הניקוי שלו. לאחר הניקוי, ניתן יהיה למשוח את הצעצועים בחומר חיטוי אנטי בקטריאלי לילדים, אך לא ניתן לבצע פעולה זו בצעצועים של ילדים קטנים, אשר עדיין מכניסים חפצים שונים לפה.

בובת פרווה

ניקוי צעצועים – מהיכן מתחילים?

אם לפעוט ישנן בובות שהוא אינו יכול לישון בלעדיהן, יש לנקותן על הבוקר, כך שהן תהיינה יבשות ומוכנות עד הערב, כאשר תשכיבו את הפעוט לישון. על רוב הבובות יש תווית המראה כיצד יש לכבס אותן. ניתן להכניס את הבובות למכונת כביסה בתכנית של כביסה עדינה, אך על מנת שתהיו בטוחים יותר, יש להכניס את הבובות בתוך ציפית, כך שהן תהיינה מוגנות יותר בזמן הכביסה במכונה.

ניקוי צעצועי פלסטיק

עם כל האהבה וההגנה שלנו על איכות הסביבה, קיימים הרבה צעצועי פלסטיק. יש לציין שזהו החומר הקל ביותר עבור ניקוי צעצועים. יש להכניס את צעצועי הפלסטיק לגיגית גדולה או אמבט מלא במים או להכניס למדיח הכלים ולתת להם לשהות לאחר הניקוי למשך כמה דקות. לאחר מכן, יש להניח את הצעצועים על מגבת יבשה ולהניח להם להתייבש. גם באמצעות שפריצר, ניתן יהיה לערבב מים יחד עם חומץ. עבור כתמים קשים, ניתן יהיה לנקות באופן נקודתי בעזרת חומרים כימיים עם סקוטש או ליצור משחה מסודה לשתיה שמעורבת עם מים ולשפשף. ניתן למצוא נוזל אקולוגי אנטי בקטריאלי על בסיס מים. תרסיס זה, מיועד לניקוי של משטחים וצעצועים, אשר מסיר ביעילות את כל סוגי הלכלוך. נוזל זה, אף יעיל כקוטל חיידקים בשל חומרים המופקים בין היתר מרכזי תירס, הדרים, אננס ועוד.

תרסיס זה הינו יעיל כחומר ניקוי צעצועים והוא ידידותי למשתמש ולסביבה של ילדים ותינוקות. הורים בוחנים היטב חומרי ניקוי, כאשר הם קשורים לחפציהם של הפעוטות ובצדק ולכן הם אף מוודאים, כי חומרי ניקוי אלה עברו בהצלחה מבחן רעילות. צעצועים שמנקים בגיגית מים ובאמבט, יש לרוקן מהם את המים ורק לאחר מכן יש לייבשם בשמש או באוויר.

לטיפים יעילים בנושאי ניקוי עגלת תינוק או ניקיון סלקל – הקישו כאן

משחק ילדים

ניקוי צעצועים המיוצרים מעץ

לאחרונה אנו חוזרים לעבר, כאשר ישנם בשוק צעצועי עץ , המזל הוא שלעץ, ישנן תכונות אנטי בקטריאליות טבעיות. את ניקוי צעצועים המיוצרים מעץ, יש לנקות באופן שונה, היות ואת העץ, אסור לטבול במים שלא יתנפחו וייהרסו ולכן, יש להשפריץ עליהם מעט מתמיסת מים עם חומץ ולנגבם מיד. בגלל שלעץ יש נטייה להתנפח כאשר הוא בא במגע עם מים, יש לספוג תחילה את המים ולהשאירם לייבוש בשמש לאחר הניקוי. בדרך כלל, על מנת לשמור על הצעצועים נקיים, היות והעץ יש לו נטייה למשוך אבק, יש לעבור על הצעצועים מדי פעם בעזרת מטלית לחה, כך שהפעוטות לא ינשמו אבק. גם צעצועי מתכת קיימים, כך שמים לבטח לא יבואו בחשבון, כאשר אנו יודעים, שמים וברזל גורמים לחלודה. יש לנקות את צעצועי המתכת באמצעות השפרצה בתרסיס של מים וחומץ ורק אז, ליבש אותם עם מגבת יבשה.

ברווזי אמבטיה

ניקוי צעצועי אמבט

אלה הם מסוג הצעצועים הזקוקים לפעולה של ניקוי צעצועים מוקפד יותר, היות ומים גורמים לבקטריות בגלל הרטיבות שאינה פוסקת, במיוחד בצעצועים שיש בהם חורים לצפצפה כגון ברווזונים מגומי, סירות, צבי ים מפלסטיק ועוד. הדרך של ברווזון הגומי לפיו של הפעוט היא קצרה ולכן, יש לרוקן בכל רחצת הפעוט, את הצעצועים ממים ולשטוף אותם היטב. גם שטיפה של הצעצועים בגיגית של מים עם חומץ, תהיה פעולת ניקוי בטוחה יותר ויש להשרות את הצעצועים בתמיסה כרבע שעה, לאחר מכן יש לרוקן את צעצועי האמבט מהמים ולראות כי הלכלוך אכן יוצא מהצעצועים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button