ניקוי כיריים עם מטלית

ניקוי כיריים

אנו מודעים לעובדה, כי תקלות רבות בכיריים נגרמות כתוצאה מתחזוקה וניקיון לא נכון של הכיריים. הנתון הזה אמנם נראה לא טוב אבל מצד שני הוא יכול לעודד אותנו כי באמצעות ניקוי כיריים נכון, נוכל לתחזק ולשמור נכון על כיריים מבריקות ואסתטיות וכן, למנוע תקלות.. ראשית, אי אפשר לטגן צ'יפס מבלי שכמה טיפות של שמן שקפצו מהמחבת נפלו על הכיריים וכן גם כתמים דביקים יותר של מרק שתמיד נשפכים על הכיריים. יש להשתמש בחומרי ניקוי עדינים, כאלה שלא יזיקו לכיריים.

השלב החשוב והראשון הוא, לפנות את המבערים והפלטות המגנות ממשטח הכיריים. הסוד הטוב ביותר הוא להרתיח מים ולשפוך בזהירות על משטח הכיריים. יש להמתין כחצי שעה (וכמובן לא להגזים עם כמות המים), המתינו חצי שעה עד שיתקררו המים, הצטיידו בסקוט'ש עדין שלא ישרוט את המשטח ויותיר בו סימני שריטות ונקו באמצעות נייר מטבח סופג את הלכלוך.

החלק הקשה יותר של ניקוי כיריים הינו ניקיון המבערים. ישנו טיפ גאוני שתוכלו לקבל, כמו למשל להכניס את כל החלקים השומניים לשקית פלסטיק ולשפוך פנימה נוזל לניקוי כלים וחצי כוס חומץ יש כאלה שממליצים על אמוניה. יש להשאיר את המבערים בשקית הסגורה למשך לילה שלם ובבוקר, יש לשטוף את המבערים מתחת לכיור ולנקות בקלות באמצעות מטלית לחה.

ניקוי כיריים מלכלוך וכתמים

ניקוי כיריים קרמיות

כיריים קרמיות, הן בהחלט מרשימות אך יש לנקות אותם בדרך יעילה. יש למלא בקבוק ספריי ריק עם מים חמים ולימון סחוט אחד. יש לרסס את הנוזל על פלטת הגז. המתינו כרבע שעה ונגבו את הכיריים באמצעות מטלית. אם מדובר על ניקוי כיריים בעלי כתמים עקשניים. ראשית לפני כל ניקוי של הכיריים, יש לקרוא היטב את הוראות היצרן ורק על פיהם לפעול. יש להצטייד במברשת שיניים ומשחה ולנסות לקרצף את הכתמים הקשים כאשר אתם מורחים משחה על הכיריים, להמתין כרבע שעה ולנקות בעזרת מטלית.

ניקיון של כיריים אם גז או חשמליות, יגרום להם להאריך ימים. גם חומר הגלם של הכיריים חשוב, לדוגמא ניקוי כיריים המיוצרות מנירוסטה יש להשתמש עם חומר מתאים שלא יהרוס את הברק או שישאיר סימנים שלא ניתן יהיה להחזיר את מראה הכיריים לקדמותם. זו הסיבה שיש לברר היטב לגבי חומרי הניקוי המתאימים. מומלץ לשטוף מיד את ראשי הגז, במידה ונשפך מרק או רוטב בהם. ניקיון מהיר של ראשי הגז והדיזות, יגרום לכיריים לפעול כראוי ולא, הם פשוט ייסתמו ואז יהיה צורך לקרוא לטכנאי גז.

ניקוי כיריים עם ספוג

כללים חשובים לפני ניקוי כיריים

יש לדעת, כי סתימה בדיזות שנמצאות מתחת לראשי הגז, מתבטאת באש חלשה שעלולה להביא לכך שיציאת הגז לא תהיה מבוקרת במקרים אלה, יש לקרוא לטכנאי הגז אשר יטפל בבעיה במקצועיות. אנשים רבים מכסים את הכיריים שלהם בנייר אלומיניום, מה ששומר תמיד על הכיריים נקיות ובכך מונע ניקוי כיריים מאסיבי שעשוי להיות קשה לביצוע בשל הכתמים שנספגו בכיריים.

מנקים טבעיים בבית כדאי שיהיה לכל אחד מאיתו. מסתבר כי תרופות הסבתא הן יעילות. אבקת סודה לשתייה מהולה במים, חומץ מהול במים, הם מוצרי הניקוי הבטוחים והיעילים לניקוי בטוח של הכיריים. המינון הנכון הוא ארבע כוסות מים עם כוס חומץ. כאשר מדובר על ניקוי כיריים העשויים מנירוסטה, יש להשתמש במיץ לימון. ניתן להשתמש עם מיץ לימון משומר. ניתן לשפשף את הכיריים מנירוסטה באמצעות לימון סחוט וניתן אף להוסיף מעט מלח במקרים של לכלוך קשה.

כיריים, מטבח.

ניקוי יסודי יותר של כיריים

לא רק הרשתות וראשי הגז יש לנקות, כי אם גם את הכפתורים של הכיריים, היות וגם הם סופגים לכלוך. חומרי ניקוי כיריים, צריכים להיות עדינים יותר. יש להבדיל בין סוגי הכיריים, בכדי לדעת באילו חומרי ניקוי יש להשתמש כך שלא ייהרסו. כיריים העשויים מזכוכית, יש להיזהר שלא לשרוט אותם עם ספוגים קשים או צמר פלדה, מה שעשוי לשרוט אותם. גם חומרי ניקוי חזקים כגון מסיר שומנים, עשויים לגרום להם לאבד את הברק שלהם. יש לדאוג לניקוי קל בכל פעם שמסיימים לבשל והכיריים מתקרות, כך שתמנעו קלקול מיותר והוצאה כספית מיותרת על טכנאי גז.

ניקיון המטבח, עשוי להיות חוויה ידידותית ולא קשה, למרות שזהו חלל המרכז בתחום מכשירי החשמל השונים. מומלץ לשים לב להוראות היצרן ולפעול על פיהם. דבר נוסף הוא לא לעשות שימוש בחומרי ניקוי אגרסיביים, אשר יזיקו לכיריים ולהעדיף תמיד חומרים טבעיים ושימוש במים חמים, אשר מסייע בהמסת השומנים. לפני שתתחילו לנקות את הכיריים, יש לברר היטב איזה חומר ניקוי, אם כזה שניתן לרכוש במרכולים או חומרים טבעיים כגון חומץ, לימון או אבקת סודה, ניתן אפילו לערבב את כל החומרים יחד, עד לקבלת עיסה שהמרקם שלה נראה כמשחה. יש לנקות באופן יסודי את הכיריים, רק כאשר הן מתלכלכות בשומן. אם תקפידו לנגב היטב את הכיריים לאחר כל בישול וטיגון, לא תהיה לכם עבודת ניקיון קשה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני עומרי הנציג של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button