fbpx

ניקוי גריל גז

טיפול ותחזוקה נכונים של גריל הגז שלכם, יבטיחו ביצועים ובטיחות אופטימאליים. ראשית, בתחילת עונת הקיץ, יש להוציא את הגריל ממקום האחסון שלו ולבדוק אם חלקיו תקינים יש לנקות את הרטיבות והאבק ממנו לפני השימוש. לפני פעולת ניקוי גריל גז, יש להסיר את המדף העליון, את רשת הצלייה ואת המבערים. מומלץ להשתמש עם מגרד מפלסטיק על מנת להסיר שאריות של מזון ואפר. אם הלכלוך הינו קשה להסרה, יש להשתמש עם ידית או מרית ולשטוף את חלקו הפנימי של גריל הגז עם מים וסבון ואז לשטוף עם מים נקיים. את הפסולת שנותרה, רצוי לשטוף עם צינור מים ולנגב באמצעות מטלית נקייה את החלק הפנימי של הגריל. במידה ואתם מבחינים בכתמי חמצן על היציקות של הגריל, יש לשטוף אותם בעדינות רק באמצעות מים וסבון.

יש להסיר את צלחות הפצת החום בכל פעם לפני שצולים בשר על גריל הגז. יש לנקות את גריל הגז, כאשר אתם מבשלים להרבה אנשים. מיד לאחר שהגריל התקרר, יש לנקותו. יש להשתמש עם מברשת גריל בכדי לסלק את הלכלוך מצלחת הפצת החום. יש לייבש היטב ולהתקין מחדש את החלקים של הגריל. לניקוי כיריים קרמיות לחצו כאן.

ניקוי משטחי גריל גז מנירוסטה

משטחי גריל הגז, עשויים מנירוסטה וצבע אשר עמיד בפני חום. המשטחים הללו, עשויים לצבור כתמים של שומן וחלודה ויש להגן עליהם באמצעות ניקוי גריל גז באופן הנכון. ראשית עליכם לבדוק אם חומרי הניקוי שלכם מתאימים לחומר גלם כגון נירוסטה ושלא עשויים להזיק. את המשטחים יש לנקות עם מים חמים וסבון כדאי להשתמש עם מים וחומץ. ישנם תכשירים ייעודיים לניקוי והברקת נירוסטה בכדי למנוע קורוזיה וחלודה, יש להקפיד לנקות מיד לכלוך ושומנים שהצטברו בזמן הצלייה. כאשר אתם מסיימים לנקות, יש לשטוף היטב עם מים את שאריות חומרי הניקוי. אסור להשתמש עם חומר המכיל כלור, או בחומרי ניקוי חזקים שעשויים לשחוק את הגריל. כאשר אתם מאחסנים את גריל הגז יש לנקות את החלקים על פי ההוראות יש להסיר את מצת הסוללה על מנת למנוע קורוזיה, יש להסיר את החלקים הבאים: מבערים, הלהבות ושכבת הלכלוך, את הגריל מומלץ לאחסן בבית או במחסן סגור. עוד בנושא ניקוי נירוסטה.

רשת הצלייה חייבת בפעולת ניקוי גריל גז, כחלק מהתחזוקה השוטפת ואפילו דרושה הקפדה בכל הפעלת הגריל, יש לבצע שריפה של רשת הצלייה באמצעות העלאת הטמפרטורה לחום גבוהה במשך 5 דקות. את רשת הצלייה, יש לשמן פעמיים שלוש בעונה על אחת כמה וכמה, כאשר הגריל היה באחסון ארוך. יש לשים לב כי מהבחינה הבטיחותית, חל איסור להשאיר גריל גז דולק ללא השגחה. יש לנקות את הרשתות, אחת לשלושה חודשים וחל איסור לנקות בעזרת מסירי שומנים. כאשר הרשתות מונחות לייבוש, יש לדחוף את השומנים לדפנות הגריל אל מערכת איסוף השומנים. יש להחליף מדי תקופה את התבניות לאגירת שומן.

גריל גז, סיר על האש

חשוב לנגב את חלקי גריל הגז לאחר השטיפה

יש לדאוג לאחר ניקוי גריל גז, לייבש את כל החלקים לפני החזרתם למקום. אם הרשתות הינן רשתות יצוקות, יש לשמן אותם עם שמן מאכל בכדי להחזיר להם את שכבת המגן. כאשר אנו מעוניינים לנקות את המבערים, כאשר פעולה זו נעשית אחת לשנה עד שלוש שנים, עלינו לשחרר את הברגים שמחזיקים אותם ולשלוף אותם החוצה (שימו אותם במקום בטוח על מנת שלא יאבדו) שימו את המבערים על משטח ניילון או משטח אחר שלא ילכלך ולהשפריץ עליהם מסיר שומנים חריף בחורי המבערים. לאחר השרייה של המבערים במסיר השומנים, יש לשטוף עם זרם חזק את המבערים, כך שכל חומר הניקוי יוסר ממנו.

ישנם אנשים אשר מחזיקים כבר שנים גריל גז, כאשר הם מספרים שהוא נראה ומתפקד כמו חדש ממש כמו ביום שנקנה היות והם מקפידים לנקות את גריל הגז, לאחר כל שימוש. כאשר אתם מדליקים את המבערים לאחר הניקוי, יש להשאיר מכסה פתוח לכמה דקות. אם לא תבצעו את ניקוי גריל גז על פי הוראות היצרן, הגריל פשוט לא יפעל באופן תקין. בגלל שגריך גז פועל על מעברי גז, יש לשמור על המעברים תקינים וחופשיים, כך שלא תגרמו נזק לצנרת הגז. יש לדעת היכן לנגוע ולנקות, כך שלפני שאתם מתחילים לנקות את גריל הגז, מומלץ לכבות את הגריל ואפילו לנתק אותו מהגז. אחד מהטיפים החשובים הינו, לא להמתין עד לסיום השימוש בגריל הגז עד לניקויו היסודי, היות ומזון הנדבק לרשת יידבק חזק ואז הניקוי יהיה בהרבה יותר מורכב וקשה לביצוע.

בסיום אכנת האוכל, קל בהרבה יהיה להתחיל עם ניקוי גריל גז, כאשר השומן לא מתקשה עדיין. פעולת ניקוי זו, תערוך כמה דקות והגריל שלכם יהיה מוכן לשימוש שוב לפעם הבאה. יש לציין, כי על מנת לא להיכוות, יש להמתין עד שהגריל גז יתקרר לחלוטין, בכדי למנוע כוויות מיותרות בגופכם או בידיכם.

חברת הניקיון שתעניק לכם טיפים מקצועיים לניקוי הבית והמתקנים השונים בו

כאשר מקבלים הוראות נכונות מחברת ניקיון מקצועית עבור ניקוי גריל גז למשל, תוכלו להיות בטוחים, כי לא ייגרם כל נזק למתקן שנחשב יחסית ליקר. חברת WeClean, מעניקה לכם הלקוחות והגולשים באתר שלה, את כל ההוראות הנכונות, עבור ניקוי של מתקנים, מוצרי חשמל כמו ניקוי מכונות כביסה וכן ניקוי תנורים ועוד. החברה קיימת שנים והיא עוסקת בתחומים הבאים: ניקוי ספות, חלונות, ניקוי מזרונים, ניקיון חלונות בגובה, ניקוי שטיחים מקיר לקיר, ניקוי כל סוגי הריפודים, פולי, ווקס, תיקון שטיחים מקצועי ועוד. החברה משתמשת במגוון חומרי ניקוי איכותיים, אשר מתאימים לכל משטח ומיובאים מארה"ב. חומרי הניקוי הינם ידידותיים לסביבה. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת, כאשר החברה מעניקה שירות של צוותי ניקיון מקצועיים ומכשור משוכלל ברוב חלקי הארץ.

מאמרים נוספים באתר שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.