fbpx
Refrigerator cleaning - ניקוי מקרר

ניקוי מקרר

על מנת לשמור על המקרר שלכם תקין ונקי, מה שימנע חיידקים מיותרים במזון שאתם אוכלים מדי יום, יש לדאוג עבור ניקוי מקרר. איטום טוב של המקרר חשוב לא רק לשם שמירה על הטמפרטורה שלו הפנימית, כי אם על מנת לחסוך באנרגיה. מקרר שאינו אטום בצורה הטובה, יתאמץ יתר על המידה ויבזבז חשמל. כדי לשפר את האיטום ולשמור על הגומיות שנמצאות בדלת המקרר, יש למרוח אותן בווזלין. כאשר מנקים את המקרר, יש לבצע את הניקיון, אחת לשבוע. את גוף המקרר, יש לנקות באמצעות חומר עדין, תרסיס מיוחד, או סבון כלים שלא ישרוט את צבע המקרר.

ניקוי מקרר עם מטלית

ניקוי מקרר – תחילת העבודה

יש לוודא כי המקרר מנותק מהחשמל לפני שתתחילו לנקות אותו. לאחר שניתקתם אותו מזרם החשמל, יש להוציא את כל תכולתו החוצה. מומלץ לנקות את המקרר באמצעות מטלית לחה וחומרי ניקוי ייעודיים. חל איסור מוחלט לנקות את המקרר בחומרי ניקוי אגרסיביים כגון מסיר שומנים.

על מנת לשמור על טריותם של מצרכי המזון השונים, יש לאחסן אותם בתוך כלי פלסטיק אטומים או בשקיות ניילון. יש להשתמש עם מגבות נייר ולחצוץ בין הפלסטיק ובין המזון היבש. אם מדובר בתבשילים, יש לאחסן אותם בכלי זכוכית. ישנה תרופת סבתא נגד ריחות רעים במקרר, יש לחתוך חצי תפוח אדמה ולהניחו במקרר. גם הנחה של צלוחית עם חצי כוס סודה לשתייה במקרר, עשויה למנוע ריחות רעים. ניקוי והסרת ריחות שתן מרהיטי הבית.

נקודות התורפה במקרר וניקיון הנכון

בדפנות המדפים וגומיות הדלתות של המקרר. ראשית יש לפרק את המדפים ולשטוף אותם בכיור. מומלץ לא לנקות עם חומרים כימיים כך שלא יתערבבו עם מוצרי המזון. במידה והחלטתם לנקות עם אקונומיקה, יש לייבש היטב את המדפים או המגירות. יש לבדוק את המקרר מדי פעם, כי אם ניקוי מקרר, אינו משפיע על הריח במקרר, ייתכן כי מקרר מקולקל יגרום למוצרים להתקלקל יותר. יש להיזהר משטיפת החלק התחתון של המקרר עם הרבה מים, היות ובתחתית המקרר יש הרבה מעגלים חשמליים שעשויים לגרום לקצר במקרר.

ישנן שיטות נוספות שאנשים משתמשים וממליצים עליהם בנושא זה של ניקוי מקרר. יש להצטייד במברשת בעלת זיפים קשים במברשת נוספת רכה יותר ובכרית ספוג, חשוב כי תימנעו משימוש עם צמר פלדה, אשר עשוי לשרוט את המקרר. יש להשתמש בתערובת של מי סבון וסודה לשתייה. ניתן להבריק את המקרר, גם באמצעות מטלית ספוגה עם משחת שיניים לבנה ולהשתמש עם תערובת של חומץ ומים להברקה. יש להוציא את האביזרים שנמצאים במים ולעבור עליהם אחד, אחד בכרית ניקוי ספוגה בתערובת של החומץ עם המים ולשטוף שוב במים נקיים. יש לייבש ולאוורר את פנים המקרר ואת הדלתות החיצוניות.

ניקוי דלת מקרר, ניקוי גומי במקרר

ניקוי גומי בדלתות המקרר

ע”מ לנקות את גומיות אשר בדלתות המקרר, יש להצטייד במרשת ניקוי בעלת שערות רכות. יש לטבל את המברשת קודם ההברשה בחומץ מעורב במים או בתכשיר מיוחד לניקוי מקרר, הברישו היטב עד להסרת שאריות פירורים ולכלוך וייבשו את גומיות הדלתות.

מקררים רבים יצברו לכלוך, אבק ושאריות מזון בפתחי אוורור המקרר עם הזמן, יש להקפיד לנקות את פתחי אוורור אלו באופן יסודי. לרוב, תוכלו לשלוף את פתחי האוורור ולנקותם באמצעות מטלית לחה ונוזל לניקוי כלים/חלונות. אך בחלק מהמקרים, פתחי אוורור המקרר סגורים היטב ואין לפתחם רק על דעת הוראות יצרן או לאחר התייעצות עם בעל מקצוע בתחום.

קרצוף מקרר עם חומר ניקוי וספוג

לנהוג נכון עם מצרכי המזון לאחר ניקוי מקרר

לפני שתחזירו את המצרכים, יש לבדוק שהקופסאות, הבקבוקים והצנצנות כמו מיונז וקטשופ נקיים מבחוץ ואינם דביקים. יש להיפטר מיד ממצרכי מזון שלא נגעתם בהם בחודש האחרון וכאלה שאינכם סבורים כי תשתמשו בהם גם בחודש הבא.. יש לאחסן את המצרכים שעברתם עליהם היטב והחלטתם כי אלה יישארו במקרר בקופסאות סגורות הרמטית שתהיינה שקופות, כך שתוכלו לדעת מה יש בכל קופסה. יש לנצל את העיתוי של ניקוי מקרר, כך שתוכלו לסדר את המוצרים בסדר כזה שתהיה לכם גישה נוחה אליהם.

אם תקפידו מדי פעם להציץ במקרר, לבדוק את הירקות לזרוק את מה שעומד להתיישן ולנקות אותו לפחות פעם בשבוע בצורה קלה ופעם בשבועיים באופן יסודי, יהיה לכם הרבה יותר קל ונעים לתחזק אותו והוא ייראה תמיד, נקי ומצוחצח.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button