fbpx
בקבוקי חומץ

ניקוי עם חומץ – כל השיטות

עם כמה חומרי יסוד בבית, ניתן יהיה לבצע ניקיון מופתי, מבלי להיחשף לחומרים כימיים שמסוכנים לנו ועשויים לחדור לדרכי הנשימה. למשל ניקוי עם חומץ הפך לנפוץ בשנים האחרונות ויותר עקרות בית, מאמצות שיטה זו לליבן, כאשר הן מדווחות על תוצאות של ניקיון מופתי באמצעות החומץ ושאר החומרים הטבעיים הנמצאים בכל בית. אם נערוך חישוב כלכלי, מדובר על רבע מההוצאות שלנו בהשוואה למחירם של חומרי הניקוי כפי שידוע לכולנו שהם אף אינם זולים. מוצרים רעילים במיוחד , כאשר הם הוכחו כמזיקים לבריאות האדם, כמו אקונומיקה או מסיר שומנים. ישנן שיטות שוטות למשל לניקוי התנור, כאשר כולנו היינו מנקים באמצעות מסיר השומנים הידוע, היום ניתן למצוא את אותו חוזק ניקוי גם במוצרים הטבעיים.

כאשר התנור הינו קר לחלוטין, יש לפזר סודה לשתייה על חלקו התחתון של התנור בשכבה דקה ולוודא כי כל החלק התחתון מכוסה. בתוך בקבוק ספריי, מערבבים חצי חומץ וחצי מים פושרים עד חמים. יש לרסס היטב עם הנוזל בבקבוק הספרי על השכבה התחתונה של התנור וכן על הדפנות של התנור ויש לבדוק כי לא תתיזו יותר מדי מהחומר, כך שהלכלוך עם החומר לא יזלוג מחוץ לתנור. יש להגיע גם לגופי החימום ולנגבם מיד. לאחר המגע של החומץ יחד עם הסודה, תהיה תסיסה קטנה עם הקצף אך זה הסימן כי החומר שערבבתם הוא אכן חומר פעיל שמיועד לחיטוי וכן ניקוי בחומץ של מוצרים ביתיים וכן ניקיון כללי של הבית שניתן לבצע עם החומץ לקבלת תוצאות ניקיון משביעות רצון. להסבר המלא איך מנקים תנור – הקליקו.

ניקוי תנור

ניקוי עם חומץ – תחליף מצוין למסיר שומנים

אם הכיריים שלכם מלוכלכים מאוד ואתם חייבים מסיר שומנים על מנת להפטר מהשומן והלכלוך שנצבר, במקום להשתמש עם חומר כימי שהאדים שלו עשויים לחדור לריאות שלכם, כדאי לבצע תרסיס העשוי מחומץ לבן שהוא יעיל בתור חומר ניקוי עוצמתי שעשוי להמיס את השומנים הקשים על הכיריים שלכם. ניקוי עם חומץ, הפך לפתרון יעיל, במיוחד לאנשים שיודעים כי שמירה על איכות הסביבה באמצעות חומרי ניקוי טבעיים תועיל גם להם וגם לבני ביתם.

יש לרסס את הכיריים עם חומץ מהול במים ומשרים את החומר למשך מספר דקות. לכלוך קשה במיוחד, ניתן לשפשף מהכיריים באמצעות ספוג כלים אבל בהחלט יהיה אפשר להסיר אותו עם מטלית ניקוי טובה. יש לציין כי חל איסור לרסס עם החומץ על המבערים עצמם כי אם על שטח הכיריים בלבד. במידה ויש שומן שרוף או דבוק על הכיריים, יש לעבור שוב עם החומץ ולבצע את אותה הפעולה עד שהשומן השרוף פשוט ייעלם. להסבר המפורט לניקיון כיריים – הקישו.

חדר אמבטיה, כיור, אסלה, מגבת

תרסיס חיטוי באמצעות חומץ לבן

גם כאשר אתם מעוניינים לחטא כיורים אסלות, משטחים וכדומה ניתן לייצר חומר ניקוי עם חומץ, על מנת להימנע משימוש עם חומרים כימיים פעילים. ניתן למלא בקבוק תרסיס עם מי חמצן של 3%, ובבקבוק תרסיס אחר יש לערבב חצי כוס חומץ לבן עם מים ביחס שווה. ראשית מרססים עם תרסיס החמצן על האזור שאתם מעוניינים לחטא ורק לאחר מכן יש להתיז באמצעות בקבוק התרסיס שיש בו מים עם חומץ, ממתינים כדקה ורק אז מנגבים עם מטלית רטובה. חל איסור לערבב את שני חומרי הניקוי יחד, היות וערבוב של שני חומרים אלה, יצור תגובה כימית שלילית.

גם לחיטוי וניקוי אסלת השירותים, יש לערבב כוס סודה לשתייה וכוס חומץ. יש לשפוך תערובת זו לאסלה ולהשרות כמה שעות יש לשפשף באמצעות מברשת האסלה כאשר היא נקייה והחומר כבר ביצע את פעולת הניקוי והחיטוי. להסבר מלא על ניקוי וחיטוי אסלות – בקרו.

חומר יעיל לפתיחת סתימות קלות באמצעות חומץ

תתפלאו, אך גם בתור פתיחת סתימות ניקוי עם חומץ עשוי להיות יעיל ביותר. יש לערבב חצי כוס סודה לשתיה יחד עם כוס חומץ, יש למזוג לאט לניקוז ולהמתין, לאחר כמה דקות, יש לשטוף ת פתחי הכיור או פתח ניקוז המקלחת עם מים חמים מאוד ואפילו רותחים. גם להסרת האבנית מהקומקום החשמלי, יש להשתמש עם חומץ ומלח לימון. יש להרתיח את מי הקומקום עם החומרים הללו, לשטוף היטב לאחר שהאבנית הומסה והקומקום החשמלי שלכם נקי כמו חדש.

גם ניקוי מיקרוגל, משתמשים בעזרת ניקוי עם חומץ כאשר מערבבים חצי כוס מים יחד עם חצי כוס חומץ בתוך קערת זכוכית ומחממים בעוצמה גבוהה למשך 2-3 דקות עד שרוב הנוזל כבר מתאדה. יש לנגב את האדים שנוצרו על דפנות המיקרוגל באמצעות נייר סופג. תוכלו להוסיף ולשפר את תרסיס של הניקוי או החיטוי כאשר משולבים בו חומץ, מים או סודה לשתייה כאשר תוסיפו כמה טיפות שמן אתרי בריח האהוב עליכם ולקבל תרסיס למשל בריח לימון או לבנדר שהם הריחות הפופולריים בחומרי הניקוי השונים. להסבר המדהים על איך לנקות מיקרוגל – לחצו.

ניקיון, ספות, חומרי ניקיון

ניקוי עם חומץ גם לספות ושטיחים

את הספות והשטיחים תוכלו לנקות באמצעות התזת חומץ טבעי על הריפודים, השרייתם מספר דקות והברשת הספה או השטיח. ניקוי ספות ושטיחים באמצעות חומץ טבעי, תסייע לכם בהסרת כתמים כמו: שומני גוף, קיא, צואה, מאכלים ומשקאות אשר נשפכו על השטיח או הספה שלכם. כיוון שספות ושטיחים סופגים פנימה את החומץ, יש לבצע סחיטה לספות והשטיחים בסיום הניקוי באמצעות מגבת כותנה. לניקוי ספות בד עם חומץ – כנסו.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.