fbpx
דלתות עץ

ניקוי דלתות

ישנם אנשים רבים שאינם מודעים כי עליהם לנקות גם את דלתות ביתם. הידיות של דלתות, מקררים וארונות הם מקור ידוע להעברת חיידקים היות ובני הבית נוגעים בהן. החשוב הוא לבצע ניקוי דלתות כאשר מתאימים נכון את חומרי הניקוי על פי סוג הדלתות. למשל דלתות עץ, הניקוי בהן יהיה שונה מאשר דלתות העשויות ברזל. יש לנקות את המשקופים ולנגב תחילה את האבק מהם. הכניסה לבית היא חשובה ולכן דלתות שתהיינה מלוכלכות תקנינה רושם לא טוב לגבי המראה או הניקיון של הבית.

פרט לניקיונן של דלתות הבית, יש לבצע בהן תחזוקה כגון שימון צירי הדלת כל כמה חודשים על מנת למנוע חריקת דלתות בעת פתיחתן או סגירתן. ראשית, על מנת לנקות כהלכה את הדלתות השלב הראשון של ניקוי דלתות יהיה ניקיון האבק, היות ודלתות כמו כל ריהוט אחר, צוברות אבק. באמצעות מטלית נקייה, יש להסיר את האבק את מסגרת הדלתות, יש לנגב באמצעות מטלית לחה וסבון יש להשתמש בספוג וחומר ניקוי מתאים ולאחר הניקוי יש לייבש את הדלתות באמצעות מטלית יבשה. לניקוי דלתות המקלחון הקישו כאן.

דלי, סמרטוט, ניקיון

ניקוי דלתות בחומרי ניקוי השונים

זו עובדה ידועה, כי לא כל לכלוך על גבי המשטחים השונים, ניתן להסיר בעזרת סבון ומים לפעמים מדובר בלכלוך קשה או בפגם שנגרם בשל שחיקת החומר וכן בלאי. גם לגבי שריטות וסדקים, הדלתות חשופות להם יותר בגלל שימוש רב בדלתות, טריקת הדלת. גם חלודה או כתמי צבע, ניתן למצוא על הדלתות, כתמים של אבנית ועוד. יש לציין, כי באמצעות ניקוי דלתות, הדלתות תיראינה כחדשות וביתכם ייראה טוב יותר, אם זו דלת הכניסה שלכם או דלתות הפנים.

דלתות זכוכית, חדר שינה.

דלתות שיש בהן גם זכוכית

ניתן למצוא דוגמאות שונות של דלתות פנים ודלתות כניסה, כאשר בחלקן יש גם חלק העשוי מזכוכית, במיוחד בדלתות הפנים. יש להשתמש בחלק הזכוכית עם מנקה חלונות, להתיז על הזכוכית מהחומר ולנקות באמצעות נייר מגבת עד שתבריק. גם ידיות הדלתות חייבות בניקוי וחיטוי, היות וזה החלק המרכזי בדלת שעשוי להעביר חיידקים או מחלות. יש להשתמש עם חומר ניקוי שהוא אנטי בקטריאלי שישמיד את החיידקים מידיות הדלתות. כאשר אתם מתחילים בפעולת ניקוי דלתות, יש לדעת כי קיימים בדלתות חלקי מתכת שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת. יש לעקוב אחר הוראות היצרן או כבר ברכישת הדלתות, לבקש הוראות של ניקיון ותחזוקת הדלתות.

יש לציין כי דלתות מגיעות בשלל גדלים וסגנונות וכן חומרי גלם שונים. ניתן למצוא בשוק דלתות עץ, דלתות ויניל, דלתות בעלות ציפוי פורמייקה דלתות זכוכית, דלתות פטיו, דלתות ברזל ועוד. המשותף לכל הדלתות הוא שכאשר אתם מנקים את הדלתות, יש לנקות את מסגרת הדלתות והחלקים השונים הקיימים בה.

ניקוי דלתות פלדה

על מנת ליהנות מדלת פלדה שנים, ישנם כללים בסיסיים לתחזוק נכון של דלתות אלה. יש לנקות דלתות ברזל, אך ורק באמצעות מטלית העשויה 100% כותנה, כזאת שאין בה סיבים. את דלת הפלדה, יש לנקות באמצעות חומרי ניקוי עדינים שאינם מזיקים למרקם הדלת. אל תנקו את דלתות הפלדה באמצעות חומרי ניקוי חזקים, מבלי שתדעו מה הם מיוצרים ומה תהיה ההשפעה שלהם על הדלתות שלכם.

יש למנוע מגע ישיר של מים עם הדלת, למשל במקלחונים, חדרי אמבטיה או שטיפת הרצפות עם הרבה מים, מה שעשוי לגרום לחלודה בדלתות. ישנם ציפויים בדלתות שכדאי כי יימנע מהם מגע ישיר עם השמש, היות והשמש גורמת לדלתות לבלאי מואץ. יש לדאוג כי בדלתות הפנים, לא תהיינה מדבקות, כמו למשל בחדרי הילדים, היות וקשה להוציא אותן. המאמר המלא איך מנקים חלודה.

דלת עץ, שטיח, חדר, תמונה.

ניקוי דלתות עץ

בשוק קיימים תכשירי ניקוי לרהיטים ודלתות, יש לבחור תכשירי ניקוי איכותיים המתאימים לניקוי עץ. יש להבריק את הדלת בהתאם למרקם שלה, היות כי רק אז יתקבל הברק הרצוי שיתרום למראה נקי, אסטטי ויוקרתי. על מנת לנקות את ידיות הדלתות, רצוי להשתמש בעזרת מטלית עם חומץ, כך שיבריק את המתכת של הידית ולא יגרום לקילוף הצבע. כדאי תמיד לקבל הוראות תחזוקה מהמוכר של חנות הדלתות אשר ממנה רכשתם את הדלת, כך שלא תיקחו סיכון מיותר.

במידה ואתם חוששים לנקות את הדלתות, במיוחד לאחר שיפוץ הבית היות ואתם סבורים ובצדק, כי חומרי ניקוי כימיים שאינכם יכולים לדעת אם הם יזיקו לדלתות עשויים אכן לגרום להן נזק. זו הסיבה שיש לשכור את שירותיה של חברת ניקיון אשר מתמחה גם עם ניקוי דלתות, כאשר הן יודעות באילו חומרים ניקוי יש להשתמש על פי סוג הדלת והעץ או הפלדה שממנה הן מיוצרות.

מאמרים קשורים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button