fbpx

חומרי ניקוי בהריון

היום משרד הבריאות כבר עושה סדר בכל הקשור לשימוש בחומרי ניקוי. ישנן אוכלוסיות שרגישות יתר על המידה וחשיפה לחומרי ניקוי עשויה להיות מסוכנת עבורם, על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בנשים הרות. יש לברר היטב לגבי שימוש עם חומרי ניקוי בהיריון. ראשית חומרי ניקוי אקולוגיים שהם ידידותיים לסביבה, עשויים להיות יעילים בשימוש בזמן היריון.

ישנן נשים שאוהבות לנסות כל חומר ניקוי חדש, אשר קורץ להן מהמדפים במרכולים השונים והן עשויות להתפתות לרכוש אותם. ראשית, יש לקרוא לגבי החומרים שמהם מיוצרים חומרי הניקוי. ההסבר לגבי מה מכילים חומרי הניקוי, ישנו בגב המוצר ויש לקרוא בזהירות את ההרכב של תכשיר הניקוי וזאת, לאחר שכבר הבנתן, או קראתן מספיק חומר על החומרים המסוכנים שיש להימנע מהם בעת ניקיון הבית.

ניקוי רצפה

חומרי ניקוי בהריון – איך לזהות אלו חומרים בעייתיים יותר?

חוק הגנת הצרכן, מחייב פירוט חומרי היסוד של כל מוצר. הוראה זו, תקפה כמובן גם לגבי חומרי ניקוי. יש לעמוד בדרישות ובתקן שמחייב את ההרכבים הכימיים של חומר ניקוי שמצד אחד אולי מנקה ומחטא, אך מצד שני, הוא עשוי להיות מסוכן, במיוחד עבור שימוש של חומרי ניקוי בהיריון. זו עובדה ידועה כי נשים בארץ במיוחד לפני חגים משמעותיים כגון פסח וחגי ראש השנה, מתאשפזות יותר או שישנם מקרים של הרעלה של נשים, אשר השתמשו עם חומרי ניקוי שהיו מסוכנים להן.

שימוש עם חומרי ניקוי בהריון שפחות מסוכנים ומכילים פחות תרכובות כימיות

זה הפתרון הנכון ביותר עבור נשים אשר מנקות בעזרת חומרי ניקוי בהיריון. השאיפה של האדים של החומרים הכימיים, במיוחד, במיוחד כאשר מערבבים חומרי ניקוי יחד, על מנת לקבל תוצאות טובות יותר, אך יש לדעת, כי חל איסור חמור לערבב חומרי ניקוי שעשויים לפגוע במערכת הנשימה ובעובר בפרט!.

יש לדעת, מה לחפש במדפים של חומרי הניקוי במרכולים. לאחר שאנו מודעים יותר לאיכות הסביבה ואנו יודעים, מה עשוי לגרום לנו שימוש עם חומרי ניקוי בהיריון, כאשר הם מסוכנים לבריאות האם והעובר. אם אינכן יודעות, שאלו בעצת רופא הנשים שלכם שלבטח יוכל להתריע אתכן מחומרים כימיים שיש לקרוא על גב אריזת חומרי הניקוי השונים.

ההמלצה תהיה שימוש בחומרים ביתיים יותר, כגון חומץ או לימון שעושים עבודה טובה או אפילו אבקת סודה שמסייעת לניקוי אסלות ואמבטיה. אחד מהחומרים הרעילים יותר בתחום של חומרי הניקוי היא האקונומיקה שעשויה לגרום לנזק בריאות ושאיפת אדים רעילים וחזקים שיכולים לגרום נזק בלתי הפיך, הן לעובר והן לאם.

הריון, חולצה שחורה, יד.

להקפיד על ציוד מגן בעת ניקיון הבית

כשם שאתן לובשות כפפות גומי שמגנות על עור הידיים, ניתן אפילו לחבוש מסיכות שיגנו משאיפת אדים ואפילו אם חומרי הניקוי העדינים יותר, לאחר שבדקתן אותם בקפידה, תמיד טוב יהיה להיזהר ולהגן על עצמכן עם ציוד מגן בעת ניקיון הבית. אחת מהתופעות הבולטות בפגיעה של חומרי ניקוי, הינה צריבה בעיניים ובמערכת הנשימה.

גם הפרעות נוירולוגיות ומחלת הסרטן, קשורות בהרבה מקרים לשימוש עם חומרי ניקוי שהיו רעילים במיוחד. הקבוצות הפגיעות יותר בשימוש בחומרי ניקוי הם: קשישים, ילדים, נשים בהיריון, אנשים שרגישים בדרכי הנשימה או שיש להם מחלה כרונית כגון אסטמה.

בחרו חומרי ניקוי בעלי תו תקן ירוק

לבטח שמעתם על תו תקן ירוק, במיוחד כאשר מדובר על חומרי ניקוי בהיריון. תו תקן זה, מראה כי חומרי הניקוי בטוחים לשימוש ויש לרכוש אותם במיוחד כאשר ישנה סכנה בריאותית. אימהות לעתיד, שומרות על הכללים ונזהרות שבעתיים, כאשר מדובר על חומרי ניקיון שמכילים תרכובות כימיו שתמיד תהיינה מסוכנות, במיוחד להן כנשים הרות שחייבות לשמור ולהיזהר שבעתיים מתרכובות הרות אסון אלה. ישנם חומרי ניקוי שעשויים אף להיות דליקים, כמו למשל חומצות למיניה, פותחי סתימות למיניהן לפתיחה של סתימה בכיור או בשירותים. גם אחסון חומרי ניקוי בהיריון, הינה פעולה חשובה שכן אדים עשויים להיפלט ונשים הרות, עשויות לנשום אותם בסביבתן, מבלי שאפילו יחושו בהם.

יש לסגור היטב את הפקק. החומרים הכימיים שידועים כמסוכנים במיוחד הם: סודה קאוסטית, סודיום, הידרוקסיד נתרן, אשלגן ועוד. כאשר אתן כבר מודעות לחומרי הניקוי המסוכנים והרעילים, חפשו את חומרי הניקוי האקולוגיים, אלה שהם ידידותיים לסביבה. תמיד כדאי להעדיף את הבחירה הזאת, היות ומלבד היותכן הרות, לבטח אם ישנם ילדים קטנים בבית, יש להיזהר המון. תמיד כדאי להרחיק את חומרי הניקוי מהישג ידם של ילדים, או אפילו להניח אותם במקום גבוה שהילדים לא יוכלו להגיע אליהם.תמיד כדאי לשאול לגבי איזה חומרי ניקוי ירוקים, כדאי להשתמש לניקוי של מתקנים שונים או משטחים בחללי הבית השונים.

דלי, מגב וסמרטוט

הרחיקו את חומרי הניקוי ממקורות המזון

גם סמיכות של חומרי ניקוי למקורות המזון עשויה לגרום לאסון. זו הסיבה שיש להרחיק את חומרי ניקוי ולהקציע להם ארון מיוחד. כדאי למצוא חנויות טבע, אשר מוכרות מוצרי ניקיון אורגניים, ירוקים כאלה שאינם מכילים כלל חומרים כימיים, אך עדיין הם יעילים בשימוש. חנויות אלה הן אידיליות עבור חומרי ניקוי בהיריון המוכר בחנות, לבטח ישמח לייעץ לכן הנשים ההרות, לגבי בחירה נכונה ובטוחה של חומרי ניקוי שאינם יכולים להזיק לעובר. גם ברשת, ניתן יהיה למצוא את כל המידע הנחוץ לכם, עבור שימוש עם חומרי ניקוי אקולוגיים בזמן ההיריון.

היום אפילו הדברה ביתית, משפחות רבות, כבר שואלות לגבי חומרי ההדברה , היות וכבר היו אסונות. המגמה היום היא בכלל, לעבור לכל מה שידידותי לסביבה, כגון חומרים ירוקים אשר משמעותם היא חומרים העשויים מחומרים טבעיים בלבד, ללא תרכובות כימיות בלבד. אפילו אם המחיר יהיה יקר יותר של חומרי הניקוי הירוקים, תמיד יש לזכור כי הבריאות שלכן ושל עוברכן, תמיד חשובה הרבה יותר.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Call Now Button