WeClean - ניקוי ספות | לוגו

ניקוי כתמי צואה

כמה שהתינוקות הם כל כך מתוקים, הם עשויים לגרום לבלגאן, כאשר הם מלכלכים את בגדיהם עם פליטות, לכלוך ממזון שאכלו, צואה ועוד. הכתם הקשה ביותר לנקות הוא צואה. יש לציין כי ניקוי כתמי צואה, נתן לבצע בדרכים שונות. אומרים כי אור השמש, הינו חומר החיטוי היעיל ביותר. גם הכתמים הקשים ביותר כגון טיפות של ויטמין כגון ברזל שקשה להסירן ומצאו את דרכן לגופיית התינוק או בגד היפה שאותו לבש. אימהות רבות מחפשות תמיד מוצא ופתרון יעיל, כך שנוכל לאמץ את השיטות השונות, תחת ערימות כביסה שיש לטפל בהן ושהבגד לא ייזרק לפח האשפה. נשים רבות, לאחר שהן מתיזות חומר ניקוי כתמים מרוכז, תולות את הבגד בשמש, כך שהחומר יעבוד טוב יותר, שוטפות ומכניסות לכיבוס במכונת הכביסה.

חומרי הניקוי הטבעיים יותר, אף הם אלה שלמעשה הם היעילים ביותר, כגון לימון טרי שניתן לסחוט ממנו על הכתם. במיוחד כאשר מדובר על ניקוי כתמי צואה מבגדים לבנים, לימון עשוי להיות יעיל ביותר, היות והוא מכיל חומצה טבעית ואינו מזיק לסיבי הבגד. שילוב של לימון וייבוש בשמש, עשוי להיות מנצח בהסרת כתמים קשים מאוד שקשה להסירם באמצעות חומרי הניקוי הפשוטים יותר. יש לציין כי שיטה זו, יעילה אף לניקוי כתמי צואה של חתולים, כלבים ושאר בעלי חיים.

ניקוי כתם עם לימון

סבון כלים – הסגולה להסרת וניקוי כתמי צואה

עקרות בית ואימהות רבות, מוצאות כי ניקוי כתמי צואה מבגדי ילדים או תינוקות, יהיה יעיל יותר, באמצעות סבון כלים. אם חשבתם שרק פיירי ירוק שהוא נוזל כלים נפוץ להסרת כתמים קשים, אז מסתבר שישנם נוזלי כלים נוספים שעשויים להועיל המון ולהסביר כליל את הכתמים הקשים מבגדים, ספות או מזרונים. יש לשפוך טיפת סבון כלים אחת על הכתם ולעסות את הכתם. לאחר מכן יש להכניס את הבגד למכונת הכביסה והכתם ייעלם. גם מלח מסתבר שעושה פלאים. יש לשפשף בתערובת של מלח עם מים עד שתתקבל עיסה הדומה למשחה. מי שהכתם הוא קשה במיוחד, או שהוא נמצא על ספות או מזרונים, ניתן יהיה להוסיף אלכוהול בדרגה של 70%. עוד בנושא ניקוי מזרונים והסרת כתמים.

הצואה החומצית של תינוקות, מקשה עלינו את הניקוי והכוונה היא במיוחד לצואה הצהובה של תינוקות רכים. ישנן אימהות שמקפידות מאוד ועושות הכול שהכתמים פשוט ייעלמו, אך יש אימהות שמכבסות את הבגד ישר בכביסה ואינן שמות לב כל כך לשאריות של כתם, העיקר שהבגד נקי. יש לדעת, כי ככל שהכתם ישן יותר, כך יהיה קשה יותר להסירו. נשים רבות יודעות כי ניקוי כתמי צואה יש לבצע כמה שיותר מהר, אם מהבגד או אם מהספה, השטיח או המזרון, כך שיהיה סיכוי רב יותר שיתנקה במהירות, מאשר כבר יחדור לסיבים.

ילד אוכל שוקולד

הסרת וניקוי כתמי צואה באמצעות סינטבון

זוכרים שהיינו חוזרים מחוף הים עם כתמי נפט מעצבנים ברגליים שלא היו יורדים? הפתרון היעיל היה ניקוי הכתם עם סינטבון שהיה אז חומר הפלא לניקוי. גם ניקוי כתמי צואה, ניתן לבצע בקלות באמצעות סינטבון. ראשית על מנת לנקות באמצעות סבון כביסה יעיל ונושן זה, יש להרטיב את הבגד או המזרון יש למרוח שכבה נכבדת מהסינטבון . חשוב לא לשטוף מיד, כי אם להשאיר את הבגד יומיים עם הסבון ולאחר מכן, יש לשטוף את הבגד ולהכניסו למכונת הכביסה. אם מדובר על מזרון, יש לשאוב את השאריות באמצעות שואב אבק ולאחר מכן, לנגב עם מטלית לחה אך ספוגה את הכתם ולייבש באמצעות מייבש שיער את הלחות שנשארה על המזרון או הספה.

יש לציין, כי לפני כל שימוש בחומר ניקוי חזק, מומלץ לבצע בדיקת עמידות הבד, לתכשיר בפינה נסתרת. יש להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, במידה ואתם בטוחים כי הם אינם גורמים נזק לבגד. הכלל הבא שהוא חשוב לא פחות, הינו – לעולם לא להכניס למייבש הכביסה בגד או פריט אחר שהוא עדיין עם כתמים או שעדין לא הוסרו ממנו לגמרי, היות ובמייבש הכתם יחדור היטב לסיבים ואז בכלל יהיה קשה להסירו. ניקוי כתמי צואה ופליטות של תינוקות, יש לנקות מהר ככל הניתן. יש לציין כי חומרי ניקוי המכילים חמצן פעיל לא יתאימו לכל סוגי הבדים ויש לבדוק את תווית הבגד, לפני שמטפלים בכתמים הנמצאים עליו. ישנן אזהרות על התגית של הבגד ולכן, יש לקרוא אותן היטב לפני שמתחילים בהסרת הכתמים הקשים.

חומרי ניקיון

השריית הבגד במים קרים לפני ניקוי כתמי צואה

כפי שהזכרנו קודם לכן, פליטות של תינוקות וכתמי צואה, יש לקרצף ולנקות מהר ככל הניתן, אך חשוב ומומלץ, להשרות את הבגד במים קרים לפני הכביסה בתוספת של נוזל להסרת כתמים, לפחות למשך 30 דקות. מומלץ כי המים יהיו קרים, היות והשריית הבגד במים חמים עלולה לגרום לצואה לחדור לסיבי הבד, מה שיקשה יותר על ניקוי כתמי צואה. לאחר השריתם את הבגד במים הקרים, יש לכבס במים פושרים ולסחוט. במידה והכתם עדיין נשאר, השרו שוב את הבגד במים קרים עם ג'ל לכביסה או אבקת כביסה למך חצי שעה ולכבס. יש לציין כי קיימים בשוק מסירי כתמים חזקים במיוחד, כגון ספטיל, אך חשוב לא להשאיר את מסיר הכתמים על הבגד יותר מחצי שעה ואז לכביסה. יש להקפיד כי מכונת הכביסה לא תהיה עמוסה יותר מדי.

במידה וגם זה לא עוזר, התיזו קלין מסיר הכול על הכתם ואם מדובר על בד שהוא בהיר מדי, ניתן יהיה לשפשף את הכתם באופן נקודתי בעזרת אקונומיקה. גם הספות והמזרונים בבית, עשויים להתלכלך עם כתמים קשים כגון צואה ולכן, יש לנסות להתחיל עם ניקוי כתמי צואה באזור קטן, אך במידה ואתם חוששים להרוס את הספה, המזרון או השטיח, או שהכתם עדיין לא ירד, יש לקרוא לחברת ניקוי ריפודים ושטיחים מקצועית, כאש בשיטות המקצועיות שלה, תוכל לבצע את הניקוי. לחברת ניקוי שטיחים מקצועית – WeClean

חצר בית, כיסא, שולחן.

ניקוי כתמי צואה של בעלי חיים כגון יונים ועטלפים

כאשר מדובר במרפסות או בחצרות פרטיים, היונים יגיעו "לנפוש" במרפסת שלכם וידאגו להשאיר שלשת וכתמי צואה. אחת השיטות הטובות ביותר לניקוי כתמי צואה של יונים ועטלפים היא באמצעות צינור גינה בעל לחץ גבוה יותר מהממוצע. אך לפני שתפריצו מים על כתמי הצואה של היונים והעטלפים, מומלץ להשרות כחצי שעה חומץ או תרסיס מיוחד בעל רמת חומציות בינונית עד חזקה ולאחר מכן יש להתיז מצינור הבית או הגינה על כתמי הצואה הטורדניים. אם אין בקרבתכם צינור כזה, יש לקחת מנקה האסלות ולהבריש איתו את כתמי הצואה ולאחר מכן לשפוך דלי מים חמים על הכתמים.

כאשר מדובר בכתמי שלשת וצואת יונים על גג הרכב, מומלץ לבצע פעולה דומה רק בלי חומרי ניקוי ע"מ לא לפגוע בגג הרכב. יש למלא בתוך דלי מים חמים עם מעט נוזל לניקוי כלים, לשפוך על גג הרכב ולהבריש עם מנקה האסלות עד להסרת כתמי הצואה מגג הרכב. ולסיום, מומלץ לנגב את המים חזרה עם מטלית מיקרופייבר או מגבת כותנה. אם מדובר בכתמי צואה על ובתוך ריפודי הרכב, מומלץ לעיין במאמר המפרט איך מנקים ריפודים ברכב.

ניקוי כתמי צואה מספות בד אצל WeClean

ניקוי כתמי צואה מספות, שטיחים, מזרנים וריפודים – יש להזמין חברת ניקיון

בבגדים אולי נוכל לטפל אבל בריפוד? חברת ניקוי ריפודים, הינה יעילה בלהציל את הריהוט היקר שלכם, השטיח הסיני או הפרסי שקיבלתם במתנה מההורים או מהחמות ואתם חוששים ממש לגורל ולעוד הוצאה מיותרת של רכישת ריהוט או שטיח חדש. חברת ניקוי ספות וריפודים, מתמחה בכל סוגי הניקיון מריפודים, גם עם ניקוי כתמי צואה שהוא הכתם הקשה ביותר להסרה, במיוחד אם הוא חדר את הסיבים. יש לציין כי גם צואת בעלי חיים, עשויה להיות בעייתית להסרה ולכן, אם השטיח או הריפוד, המזרון או הריפוד על כיסאות האוכל התלכלך בצואה שקשה להסיר, הזמינו מהר ככל שתוכלו, חברת ניקוי ספות ריפודים.

יש לבחור נכון את החברה, עם באמצעות המלצות, פורומים וחיפוש ברשת, כך שתהיו בטוחים, כי מדובר בחברה וותיקה, בעלת שם ומוניטין של שנים. כאשר נציג מחברת ניקיון ספות ריפודים, יגיע אליכם, הוא יבחן היטב את הכתם ואז יוכל לתת לכם הצעת מחיר. בהזדמנות זו, אף תוכלו לרענן ולחדש את המזרון, השטיח או הספה שהתלכלכה בכתם עיקש של צואה שניתן יהיה להסירו באופן מקצועי. להסבר מלא על ניקוי ספות מקצועי של חברתנו WeClean.

סוגי כתמים נוספים שחייבים להסיר

Picture of מערכת האתר
מערכת האתר

פורטל הניקיון WeClean מהווה בית מקצועי במגוון רחב של תחומי הניקיון. אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילויות שלנו הן במדריכי ניקוי מקצועיים והן בהזמנת מנקים מנבחרת המנקים של WeClean.

צרו קשר כעת
מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר

אצל WeClean תמצאו את נבחרת המנקים הכי טובה והכי מקצועית בישראל, שתדאג לנקות, לצחצח, לקרצף ולהבריק את הריפודים, לרכב שכיף לשהות בו..

אהבתם את המאמר? שתפו!
מעבר לווטסאפ
בואו נדבר
היי 👋
איך נוכל לסייע?
Call Now Button