fbpx

ניקוי סליים

סליים, משחק ילדים, ג'ל נוזלי יצירה

שיגעון הסליים כבר החל להיות טרנד בקרב ילדים. אם אתם שואלים מהו סליים? זוהי למעשה עיסה דביקה שהיא בעלת מרקם ג'ל שהילדים רוקחים אותה לבד, באמצעות כל מיני חומרי ניקוי. מזה כמה חודשים שטרנד הסליים, מעסיק את ילדי בתי הספר יש לציין, כי בכל זאת, מדובר בחומרים כימיים המסוכנים למגע ישיר עם עור הגוף וכן, כאשר הם נדבקים לנו בבית על הסלון, השטיח, הרהיט, הבגדים וכדומה, יש לדעת מראש, כיצד לבצע ניקוי סליים. ישנן שיטות שונות של הסרת סליים. דבק נוזלי, סודה לאפייה, קצף גילוח, שמן תינוקות, צבעי מאכל, ג'ל כביסה. דבק זה, נדבק בכל מקום. העניין הוא שמים וסבון אינם עוזרים, אך תתפלאו שחומץ כן.

הצבעים הללו מחוסר הזהירות של הילדים, מגיעים לספות היקרות, לשטיחים, לריפודי הרכב. במידה והסליים עדיין רטוב, ניתן להתחיל עם נייר מגבת. אם החומר התייבש, יש לגרד את השאריות באמצעות סכין לא חדה על מנת לא לפגוע בבד הריפוד, השטיח או בבד של הבגד. גם מי סודה מסייעים בפעולת ניקוי סליים. גם חומץ לבן יכול לנקות, למשל יש לשפוך חומץ לבן על הבד של הריפוד או הבגד, יש להמתין 5 דקות, לשטוף במים חמים ולייבש בטפיחות קלות באמצעות מגבת נייר.

ניקוי סליים, נוזלי

ניקוי שטיחים מסליים באמצעות שיטות שונות

קיימות שיטות שונות שמסייעות בעת ניקוי סליים למשל מריפוד הרכב, כאשר הילדים משחקים עם הסליים. למשל אלכוהול שיכול להסיר כתמים של סליים שכבר החל להתייבש. בגלל שישנם שמנים בסליים, בשל שמנים הנמצאים בחומרי הניקוי. חומרי ניקוי ביתים כמו סודה לשתייה, חומץ, חומצת לימון, עשויה לסייע בהורדת הכתמים של הסליים ממשטחים כגון ריפוד סלון, ריפודי רכב ועוד. גם צבע המאכל אינו פשוט להסרה שנמצא בין מרכיבי הסליים. זו הסיבה שיש לנסות חומרים שאינם כימיים אך חזקים דיים, על מנת להסיר את צבעי המאכל. עוד בנושא ניקוי ריפודים.

השיטה של ניקוי סליים דומה ברובה להסרת מסטיק מהבגד. באמצעות קרח, ניתן יהיה להוריד סליים שהתייבש, מה שיקל על הליך הניקוי. גם מהריפוד או השטיח, ניתן יהיה בסיום הניקוי לשאוב עם אבק את שארית הפירורים שנותרו מגירוד של סליים יבש.. ישנו טיפ חשוב שכדאי לאמץ, במידה ואין לכם חוץ לבן בבית בעת שנוצר הכתם בריפוד, בבגד או בשטיח, גם מי סודה יכולים לעזור. יש להמתין עד לייבוש ואין שוום צורך לשטוף את מי הסודה. עוד בנושא ניקיון שטיחים.

ג'ל כוח, בועות נוזליות קשות

הסרת סליים מהקירות

ילדים קטנים וגדולים יותר, כאשר הם משחקים עם סליים, עשויים להדביק אותו בטעות לקירות הבית. במקרה כזה, יש לעקוב אחר הוראות ניקוי סליים מהקיר שזו פעולה קלה יחסית. תחילה, יש להסיר את השאריות באמצעות מגבת מטבח ולבצע את הפעולה בשיא העדינות, על מנת שלא ייגרם נזק לצבע בקיר או לטפט. יש לערבב היטב סודה לשתייה, מים ומעט חומץ לבן, עד שייוצר כמו גוש דביק. המשיכו לערבב עד שהתערובת תהיה קשה יותר. הניחו מגבת תחת אזור הכתם, אך על הרצפה היות והתערובת תתחיל לטפטף מהקיר ולגרום נזק לרצפות ואף לגרום להן נזק. באמצעות כפפות גומי שיגנו על עור ידיכם, יש למרוח את התערובת על הכתם ולכסות את כולו. יש להמתין עד שעתיים לייבוש ולהסיר עם מגבת נייר.

גם חומרים ממיסים כגון אלכוהול, ניתן להמיס את הסליים משמיכות למשל, יש לבול צמר גפן באלכוהול בחוזק של 95% ולשפשף את הסליים, עד שרואים שהכתם מתחיל להיחלש. גם גירוד בעדינות של הסליים יוכל לתת את התוצאה הסופית של משטח נקי. ישנו פטנט נוסף ומעניין של ניקוי סליים, תתפלאו אבל באמצעות הסליים עצמו, ניתן יהיה להסיר סליים אשר גרם לכתמים. יש לקרב את הסליים אל כתם הסליים ולמשוך, במיוחד על משטחים קשים כגון רהיטים, רצפות או קירות. עוד בנושא ניקיון הבית.

ילדים משחקים עם סליים

הסרת סליים מבגדים

באמצעות משחת שיניים, ניתן להסיר סליים מהבגדים. לעיתים ניקוי סלים יכול להיות קל להסרה אם יודעים באילו חומרים , אפילו ביתיים, ניתן להסיר את הדביקי הזה. גם סליים מהג'ינס שהתייבש כבר, ניתן יהיה להסיר באמצעות קוביית קרח שמניחים אותה למשך כמה דקות על הכתם, ממש כמו שאנו מסירים את המסטיק מהבגדים, השטיחים או הריפוד. כאשר הסליים דבק לג'ינס האהוב שלכם, כדאי כי תנסו עוד שיטה. ראשית גרדו כמה שיותר את הסליים מהבגד ולאחר מכן, הכניסו אותו למכונת הכביסה, ייתכן והפעולה תצטרך לחזור על עצמה פעם נוספת והתוצאה תהיה – ג'ינס נקי, ללא זכר של סליים. עוד בנושא ניקיון בגדים וכביסה נכונה.

על מנת לא להרוס משטחים, ריפוד או כל חפץ שעליו נמצא הסליים, כדאי להתייעץ עם חברות ניקיון, כאשר אלה יודעות באילו חומרי ניקוי ניתן להשתמש אם כאלה שניתן לרכוש במרכולים, או אם חומרי ניקוי ביתיים שניתן לערבב ולבצע ניקוי סליים בהצלחה, מבלי שתהיה לנו עוגמת נפש על ריפוד, בגד, שטיח או כל משטח אחר.

חברת הניקיון שתסייע לכם בעצות בניקיון

אין הרבה חברות ניקיון שמציעות שיטות שונות ומוצלחות לניקוי של כתמים מחומרי גלם מורכבים. חברת WECLEAN, הינה אחת מחברות הניקיון אשר מציע באתר הבית שלה, עצות וטיפים לניקיון מושלם, כך שאין מה להילחץ כאשר נתקלתם בכתם קשה שקשה להסירו ואינכם בטוחים אם ייגרם נזק רב יותר במידה ואין לכם הוראות ניקוי נכונות. חברת הניקיון, הינה וותיקה ומבצעת את כל סוגי הניקיון בפריסה ארצית, כאשר היא שולחת צוותים מיומנים. לחברה מומחיות בניקוי בתים, ניקוי משרדים, מוסדות, דירות, ניקוי חלונות, פוליש, ווקס, ניקוי ריפוד, ניקוי ספות מקצועי, ווקס, פוליש, ניקוי לאחר שיפוץ או לפני אכלוס ועוד.

אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בווטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב email
שיתוף במייל
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.