fbpx
ניקוי קיא, תינוק

ניקוי קיא

במדריך שלפניכם תמצאו טיפים מקצועיים עבור ניקוי ספות, מזרנים, שטיחים, מרצפות, כריות וממשטחים שונים מכתמי קיא

אחד מהחדרים שאנו מבלים בו את שעות הפנאי הוא הסלון. אנו יושבים על הספות שעות מרובות , במיוחד בסופי שבוע, כאשר אנו מארחים אנשים בביתנו. הספות צריכות להיות נקיות ולא להוות מרבץ של מושבות חיידקים. גם כאשר יש ילדים בבית, הם עשויים לא לחוש בטוב ועשויים גם להקיא על הספה. על מנת לבצע ניקוי קיא מהספות, יש לנגב היטב את הפסולת באמצעות נייר מגבת. השלב השני יהיה ניקוי בעזרת סבון כלים מהול עם מים. יש לנסות אזור קטן לפני שתתחילו בניקוי עצמו כך שתוודאו כי לא יורד צבע מהספה. במידה וכתם הקיא אינו יורד, יש לנקות בתנועות סיבוביות כלפי פנים, על מנת שהכתם לא יתרחב..

גם בעלי חיים הנמצאים בביתכם עשויים להקיא, אם כלב או חתול. יש למצוא חומרי ניקוי שהם אינם חזקים כגון אקונומיקה שעשוי להוריד את הצבע מהספה. לא בלבד שהקיא הוא למעשה סוג של חומצה שלא קל לנקות אותו, גם הריח שלו הוא נוראי ויש לדאוג להסיר לא רק את הקיא, כי אם גם את הריח. סודה לשתיה, הינה פתרון יעיל לניקוי חומצה כמו ניקוי קיא וכן, ריח הקיא יתנדף מהר יותר, באמצעות הסודה לשתיה.

ספה אפורה וכרית

חומרים שניתן לרכוש לספיגת ריחות רעים מהספה

ניתן למצוא חומרי ניקוי שונים שהם אף יעילים לאחר ניקוי קיא בכדי להעלים את הריח הלא נעים והדוחה של קיא מהספה או מוצרים שונים שיש בהם ריפוד כגון מזרנים. יש לנקות עם סודה לשתיה או חומר אחר שרכשתם להפגת ריחות רעים ואז לשאוב את אבקת הסודה. הריח פשו ייעלם גם כתמי חלב שהם חומציים, ניתן להעלים גם את הלכלוך וגם את הריח באמצעות סודה לשתיה. לפני שתתחילו לנקות כתם חומצי כגון קיא או צואה מהריפוד שלכם, מומלץ לוודא תחילה מה סוג הבד ולא מיד להתנפל על הכתם עם חומרי ניקוי שונים, שאינכם יודעים אם הם עשויים להזיק לריפוד שלכם. עוד בנושא ניקוי צואה.

מומלץ, לא להחדיר את חומר הניקוי עמוק לסיבי הבד של הספה כי אם באמצעות תנועות סיבוביות. אל תתיזו את ספריי הניקוי הראשון שתמצאו, כי אם בדקו אותו תחילה, לפני שתתחילו בהליך של ניקוי קיא מהספה או הריפוד של כסאות אוכל, או מזרון. יש לציין כי גם ניקוי באמצעות חומץ, ניתן לספוג ריחות רעים ולנקות היטב את הריפוד ולכן, יש למהול חומץ לבן במים, מה שיסייע לכם להיפטר מהריחות הרעים ואם יש צורך, חזרו על הפעולה כמה פעמים עד לתוצאות שישביעו את רצונכם. עוד בנושא ניקוי כיסאות.

ניקוי רצפה

ניקוי קיא מרצפות ומשטחים שונים

אם מדובר על ניקוי קיא מרצפות ישנות, הקיא עצמו כאמור, הינו חומצי ולכן הוא עשוי "לאכול" את המרצפת. יש לשפשף בבד עדין ביותר שהורטב במים לפני השימוש. ניתן למשוח לאחר הניקוי עם מעט ווקס, על מנת שיחזור הברק לרצפות. אם מדובר במרצפות מסוג טראצו, גרניט פורצלן או קרמיקה, יש לנסות לנקות עם "אסטוניש" ולנגב לאחר כחצי שעה. על מנת לנקות קיא משטיח, יש לערבב סודה לשתייה עם מים ואת התערובת יש למרוח על הקיא למשך לילה שלם. כאשר הכתם יתייבש לחלוטין, יש לשאוב אותו עם שואב אבק.

פעולה זו, יש לבצע גם כאשר אתם מבצעים ניקוי קיא מריפוד כגון ספות, כיסאות, מזרונים וכדומה. אחד מהמקרים הידועים הם הקאה ברכב, כאשר ישנם אנשים שרגישים לנסיעות ארוכות כגון ילדים קטנים שנוטים לקבל סחרחורת ומיד לאחריה הם נוטים להקיא. הריפוד של הרכב, חשוף לכתמים אלה שנחשבים לכתמים חומציים. יש לנקות עם קצת מים וסבון כלים וגם אבקת כביסה יהיו מעולים לניקוי ריפוד הרכב כאשר יש עליו כתמי קיא. יש להבריש באמצעות מברשת מתאימה את ריפודי הרכב. ניקוי זה, יעיל לניקוי רצפת הרכב והשטיחים. עוד בנושא ניקוי ריפודי רכב.

גם בשטיחים וברצפת הרכב, יש לפזר סודה לשתייה להמתין עד למחרת ולשאוב עם שואב אבק ידני. בדרך זו, ייעלם הריח הרע ברכבכם וכתמי הקיא יחד עמם. גם קליה אוקסיג'ן וורוד, עושה פלאים להסרת הריחות הרעים וניקוי של קיא מרכב. אם אינכם מיומנים בניקוי ריפודי רכב, או שאין לכם זמן בגלל שאתם עובדים שעות רבות בחוץ, קראו לחברת ניקוי ריפודים על מנת לנקות את ריפודי הרכב באופן מקצועי ובתוצאות הטובות ביותר. עוד בנושא ניקוי שטיחי רכב.

ניקוי מזרונים

ניקוי קיא ממזרון

אחד מהמוצרים שאנו משתמשים בהם הרבה והוא זה שאחראי לשנת לילה טובה ובריאה הוא כמובן המזרון שעליו אנו ישנים. לעיתים קורה שאנשים חולים או נדבקו בווירוס שגורם להם להקאות . גם ילדים וגם מבוגרים עשויים להידבק בו ולעיתים בורח קיא ומלכלך את המזרון. ראשית, מומלץ לרכוש מגן מזרון או שעוונית שתמנע את היספגות הנוזלים השונים למזרון, מה שיאריך את ימיו ולא יגרום לנו לעבודה קשה. אם בכל זאת חדר לגם לכלוך כגון שתן או קיא, יש לדעת כיצד לבצע ניקוי קיא מהמזרון. המזרון הינו כבד ויש צורך לנקות ולייבש אותו, להפוך אותו ולחזור שוב על התהליך. ישנם אנשים שגילו כי ניקוי המזרון באמצעות מי חמצן על בסיס הדרים או תמיסת ניקוי ביתית, עשוי להועיל בניקוי הכתם וכן בהעלמת הריחות הרעים. עוד בנושא ניקוי שתן ממזרונים.

כאשר קרה לכם מקרה של לכלוך המזרון באמצעות קיא, יש לאסוף את הפסולת הראשונית עם נייר סופג, לנקות את הכתם בעדינות באמצעות מים וסבון כלים. לאחר מכן יש לעבור שוב עם מים מהולים בחומץ ולאחר מכן באבקת סודה לשתיה מהולה במים. המתינו עם החומר על המזרון כיממה ולאחר שהוא התייבש, שאבו באמצעות שואב אבק. שיטה חדשה יחסית שהוכחה כיעילה הינה הנחת 3 שכבות של נייר מרכך למייבש הכביסה ל הכתם של הקיא ועליהם לפזר קפה שחור טחון, למחרת תגלו כי הריח מהכתם פשוט התנדף. עוד בנושא ניקוי מזרנים.

כריות של חצר

ניקוי קיא מכרית

אם קרה שהילד שלכם הקיא על הכרית שעליה הוא ישן,כריות אלה, ניתן לנקות ולנטרל את הריח הרע של הקיא מהן בכמה דרכים. ראשית וודאו מאילו חומרים מיוצרת הכרית. אם מדובר על כרית מאיכות טובה והתפרים סביבה חזקים דיים, ניתן יהיה לכבסה במכונת כביסה בתכנית של 30 מעלות כולל סחיטה. יש לייבש את הכרית היטב מצד לצד ולהתפיח אותה. ניתן יהיה לייבש את הכרית במייבש הכביסה בתוספת של 2-3 כדורי טניס או זוג נעלי סניקרס. השיטה השנייה של ניקוי קיא מכרית, הינה להשרותה בגיגית או באמבט ולכבס אותה ידני ולייבש אותה היטב. על מנת לנטרל את הריח הרע, יש לפזר אבקת סודה לשתייה לזמן רב ולנער אותה לאחר שהחומר התייבש לחלוטין. גם בישום עשוי לסייע בהפגת הריחות הרעים. יש להתיז מבשם כביסה שמיועד למייבש הכביסה באמצעות ספריי ייעודי , או לשים מעט מרכך כביסה בבקבוק התזה ולהתיז על הכרית. עוד בנושא ניקוי כריות.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.