fbpx

ניקוי מיחם שבת

המים הקשים בישראל, גורמים להצטברות של אבנית במכשירי החשמל השונים, כגון קומקום חשמלי, מיחם, מכונת כביסה ומדיח כלים. האנרגיה של החשמל תהיה גבוהה יותר, כאשר מכשירי החשמל יהיו מלאים באבנית. האבנית נוצרת, כאשר היונים מומסים במים שוקעים בעקבות תהליך החימום, כאשר האבנית מצטברת, המים הופכים לקשים. אם יש לכם מיחם שאתם לרוב משתמשים בו קבוע , היות ואתם שומרי שבת, יש לשמור עליו באמצעות ניקוי מיחם בדרך הנכונה. יש שמחזיקים מיחם היות ויש להם תינוקות אשר זקוקים מדי כמה שעות לאכילת מטרנה, שצריכה מים חמים ולכן הניקוי של מיחם חייב להתבצע נכון ואפילו לעיתים תכופות יותר. לניקוי קומקום לחצו כאן.

מומלץ להרתיח חומץ עם מים ולהשרות ליום אחד. גם מלח לימון בתוספת מים, טובים להשריה עבור ניקוי מיחם. לעיתים ייתכנו גם כתמי חלודה בשל החמצן והמים, לכן, יש לדאוג כי גם החלודה תוסר מפנים המיחם. את אבקת מלח לימון, ניתן למצוא בכל מרכול במחלקת התבלינים. מי שמעוניין להסיר חלודה מפנים המיחם, יש להתיז מסיר שומנים כימיקלי על בסיס של כלור או על בסיס חמצן פעיל. השרו את החומר כ-15 דקות ולאחר מכן שטפו היטב.. גם הרתחה של מים וחומץ ביחס הנכון על פי גודלו של המיחם תנקה אותו משאריות חומרי הניקוי הכימיקלים, מה שינטרל את החומרים הפעילים לאחר הניקוי. עוד בנושא ניקוי חלודה.

חומרי ניקוי, סבתא מחייכת

שמרו על בריאות בני הבית ובריאותכם באמצעות ניקוי קבוע של המיחם

מים מכילים חומרים רבים שמומסים בהם, חלקם טובים וחלקם אינם טובים או אפילו מסוכנים לבריאות, במידה והם בריכוז גבוה. חלק מהחומרים המסוכנים הינם: פלואוריד ,ארסן וחנקות. יש להימנע מהרתחות חוזרות של מים שכבר היו במיחם, היות והרתחה חוזרת, רק גורמת לאידוי של המים ולהגדלת ריכוז הממוסים המסוכנים. יש לדעת, כי המים הביתיים אינם מים מזוקקים, כי אם תמיסה אשר יש בה מינרלים רבים, אשר אחד מהם הוא סידן פחמתי שמקורו בסלעי גיר. כאשר המים מתאדים בעקבות החימום של המיחם, הסידן הפחמתי רק מתגבש ולכן, יש צורך בפעולת ניקוי מיחם. אם נוסיף חומץ למים הנמצאים במיחם, החומצה האצטית, תתקוף את האבנית ותאפשר להמיס אותה במים. יש לציין, כי החומצה האצטית אף מחסלת חיידקים והיא אינה רעילה, השימוש בה הינו בטוח ומומלץ לניקוי.

אין צורך לפזר אבקות שונות, כגון כימיקלים בקומקום או מיחם שאנו שותים ממנו. ניתן בהחלט למצוא שיטות טבעיות ופשוטות להסרת אבנית וחלודה. האבקה הטובה ביותר שתבצע את ניקוי מיחם על הצד הטוב ביותר הינה חומצת לימון, אשר עשויה מחומצה טבעית, אשר אינה מסכנת לא את מכשירי החשמל ולא את בריאותינו. יש לציין, כי גם בחומצת מלח, ניתן לנקות מיחם או קומקום חשמלי, השימוש בה הינו בטוח, היות ובחומצות אלה, משתמשים גם בבישול. עוד בנושא ניקוי אבנית.

איש, חולצה ירוקה, מכונת קפה.

הידעתם? – אבנית הורסת מכשירי חשמל

מוצרי חשמל הצוברים אבנית כגון: מדיח כלים, מכונת כביסה, קיטורית, קומקום חשמלי, מיחם וכדומה, נהרסים מהר יותר עם לא מבצעים בזמן ניקוי מיחם או אכל מכשיר אחר שיש בו מגע עם מים. יש לנקות את מכשירי החשמל המוזכרים לעיל, אחת לחודש, באמצעות חומרי ניקוי שאינם חזקים (מה שגם עשוי להרוס את מכשירי החשמל). השתדלו לנקות עם חומרי ניקוי עדינים ואפילו ביתיים, כך שתשללו לחלוטין את קלקול מכשירי החשמל. בשוק, קיימים מגוון רב של חומרי ניקוי נגד אבנית ותלוי מאיזה מכשיר חשמלי הנכם מעוניינים להסיר את האבנית.

יש לציין כי חומר המסיר אבנית לקומקום או מיחם, יהיה שונה מחומר המסיר אבנית ממדיח כלים או ממכונת כביסה. יש לציין כי לאחר כל פעולה של ניקוי מיחם או הסרת אבנית מכל מכשיר חשמלי אחר, לאחר תקופה של חודש בערך, האבנית תחזור ולכן, יש לחזור על פעולה זו באופן קבוע, בכל תקופה מסוימת. ישנם אנשים רבים, אשר מקפידים על ניקוי האבנית ממכשירי החשמל ואפילו עושים לעצמם תזכורת בכל תקופה קצובה, כאשר הם יודעים בערך, מתי מתחילים להופיע סימנים לבנים של אבנית על מכשירי החשמל שפועלים באמצעות מים.

עוד שיטה טבעית לניקוי אבנית ממיחם ומוצרי חשמל נוספים

ישנם אנשים שאימצו את הגישה האלטרנטיבית ועושים שימוש בשמנים ארומאטיים לניקוי מוצרי חשמל כגון ניקוי מיחם ושאר מוצרי החשמל הצוברים אבנית. למשל שמן לימון או שמן עץ הזית יסירו גם אבנית קשה. יש לציין כי מחיריהם של השמנים הארומאטיים, גבוה בהרבה מחומרי הניקוי. אם נשארו לכם מעט עודפים משנים ארומאטיים, כדאי כי תשתמשו בהם. החיסרון המשותף בכל תכשירי הניקוי, אם הטבעיים או אם הכימיים, שהאבנית תשוב תמיד. ישנם תכשירי ניקוי לאבנית, המיועדים למכשירי חשמל כגון דוד שמש, שהם ארוכי טווח ויש להתעניין בהם.

ישנו מגנט, הנקרא "מגנט הפלא" אשר מונע אבנית במכשירי החשמל. מגנט זה, בנוי משורה של מגנטים שיוצרים שדה מגנטי ממוקד בצינור שעליו מורכב אותו המגנט. שדה מגנטי זה, גורם לשינוי בהתנהגות של מולקולות המלחים וגורם לפירוק האבנית. בדרך זו, תימנעו בעצם מניקיון חוזר של הקומקום החשמלי, ניקוי מיחם שהוא הרבה יותר מורכב גם בשל גודלו, ניקוי שאר מכשירי החשמל כאשר נמצאים עליהם מגנטים יעילים למניעת האבנית.

הערה חשובה: כאשר ישנן הוראות יצרן מיוחדות לגבי אופן הניקוי של המיחם בביתכם, יש להיצמד להוראות אלו בלבד.

ייעוץ לניקוי חפצים ומוצרי בית שונים חברת WeClean

לא כל חברת ניקיון, מעניקה טיפים יעילים למשל כאשר אתם מתעניינים לגבי ניקוי מיחם, ניקוי קיטורית, מגהץ אדים, מדיח כלים מכונת כביסה ועוד. חברת WeClean קיימת שנים רבות ועוסקת בכל תחומי הניקיון, החל מניקוי בתים, דירות, משרדים ,מוסדות, ניקיון חלונות בגובה, ניקוי שטיחים, ריפודים, פוליש, ווקס ועוד. הנכם מוזמנים להיכנס לאתר שלנו ולקבל טיפים נהדרים בכל תחומי הניקוי. אם החלטתם לנקות חפץ מסוים ואינכם יודעים כיצד, פנו אלינו באתר ותוכלו לקבל מאתנו המון טיפים יעילים רק כשירות מאתנו.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

אהבתם את המאמר?
שתפו ברשתות החברתיות
Open chat
שלום וברכה!
אני דניאל הבעלים של we-clean.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.